PzH.2000 - Relacja z odbudowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Co fakt revell odwalil byka jak u wola :) I Fidelu pamietajac czasy jak kleilem samoloty w 72 Revell nigdy mnie nie zachwycal dokladnoscia i wiernoscia szczegolow, tak wiec zadnym tlumaczeniem jest ze miali oryginal pod nosem
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc.
Hmmmmm..........nie wiem co sadzic o tym malym sporze co do srednicy lufy :roll: Moze Maciej czy Yunior napisza list do Krauss Maffei - Wegmann und Co. z prosba o podanie wymiarow dziala 155/L 52 a pozniej moge wam wymierzyc lufe z modelu i sobie porownacie . Jesli chodzi o srednice w tylnej czesci czyli oslone brezentowa hamulca to wina lezy po mojej stronie . Wykonalem ja w troche inny sposob niz proponowal to Revell ( z foli aluminiowej ) .Dawniej nie przykladalem jeszcze takiej wagi do detali jak co niektorzy koledzy . Model mial byc tylko przerywnikem pomiedzy produkcja kolejnego letadla bo to wczesniej tylko robilem . Co do reszty to nie jestem pewien . Lukajac na model nie widze niczego co natomiast dziwnie widoczne jest na fotkach ale i tez nie wszystkich az tak mocno . Jestem pewiem , ze przy dobrym swietle i uzywajac bardziej rozjasnionych kolorow odpowiednio do skali wyszlo by calkiem cos innego . Twierdzenie , ze Revell strzelil byka jest wiec do czasu sprawdzenia wymiarow nie na miejscu :cool:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hmmmmm..........nie wiem co sadzic o tym malym sporze co do srednicy lufy
Odebrac to jako przekomarzanie sie kilku forumowiczow ;-)

Jak dla mnie jest to malo znaczacy detal, jakby Maciej nie przedstawil tych zdjec nawet nie wiedzialbym ze tak jest :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No to ja pokaze Maciejowi fotki , na ktorych orginal wcale nie jest taki smukly :cool:

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Taaa... najlepiej fotkę od tyłu. :cool:

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Średnica wewnętrzna lufy to 155 mm, co w skali 1/35 daje 4,43 mm. Jaka jest zewnętrzna, nie mam pojęcia. Długość lufy ( nie wiem od kąd do kąd) to 52 kalibry.

gulus
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Mam pytanie Andrzej...ten wymiar zewnętrzny lufy chciałbyś z powłokami malarskimi czy w „gołej” stali tak jak wychodzi z chuty...bo oczywiście będą różnice.... :-)
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

grzegorz pisze:Mam pytanie Andrzej...ten wymiar zewnętrzny lufy chciałbyś z powłokami malarskimi czy w „gołej” stali tak jak wychodzi z chuty...bo oczywiście będą różnice.... :-)
Dobre :lol: Maciek sorry ale mojego tylu Ci nie pokaze bo i nie ma powodu dla jakiego mial bym to zrobic ;-) Rozjasnilem za to jedna z fotek i jak dla mnie juz jest roznica . Gdyby jeszcze model oswietlony byl lepiej z gory i nie bylo tego cienia na gorze lufy :roll: Mysle , ze winny jestem tu tylko ja sam tym , ze uzylem zbyt ciemnych kolorow i zle dobralem oswietlenie przy robieniu fotek :cry:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

grzegorz pisze:Mam pytanie Andrzej...ten wymiar zewnętrzny lufy chciałbyś z powłokami malarskimi czy w „gołej” stali tak jak wychodzi z chuty...bo oczywiście będą różnice.... :-)
No tak, z "chuty" to faktycznie może mieć dziwny wymiar :) natomiast z huty to wychodzi tylko zgrubna odkuwka, która poddawana jest obróbce precyzyjnej: toczeniu, wierceniu itp w produkcyjnym zakładzie zbrojeniowym. I dopiero tutaj można mówić o wymiarach przed i po malowaniu.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Jeta...to był żart... a nie drążenie problemu wymiaru zewnętrznego...... :lol: :lol: :idea: :idea: :eek: :eek:
ODPOWIEDZ