SBD-5E "Dauntless" - produkcja

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Z porównania wynika mi, ze mógłby pasować Revell 56 MATT. Gorzej z tym błękitem.
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Ja nie widze problemu :cool: Na boki daj Humbrola 144 a na gore tak jak podaje Revell ich rozjasniona 350-ke. W moim Helldiverze Revell podaje nastepujace kolory:

gora -granatowy 350 ( 60%) + bialy 301 (40%)
bok-szary 374 ( 60%) + jasnoniebieski 50 (40%)
dol-bialy 5 ( 95%) + szary 57 ( 5%)

Jesli juz masz 144 Humbrola to na gore daj (jesli masz) ta 350 rozjasniona bialym w stosunku jaki podaje Revell. Ja robie zawsze proby na kartce papieru i po wyschnieciu porownuje z fotkami lub jesli ich nie posiadam to z opakowaniem modelu. ;-) Troche mnie dziwi , ze w Stolicy brak farb Revella :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Są ale nie wszędzie. 350 mam chociaż wydaje mi się, że 56 wygląda jak rozjaśniona 350. 144 jeszcze nie mam.
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Aj moment - krzyknęli Indianie i pognali nas za Bug !

Ja tu nie widzę problemu, spód i boki to tak jak powiedział Okonek, Natomiast góra Humbrol nr-181 czylim Sea Blue albo jak kto woli kolor ,,śliwka węgierka,,
Nasz imiennik Okonek w jednym ze swoich poprzednich postów pomylił numeracje gdyż podał, że SeaBlue jest to nr - 182 zamiast 181 stąd Aviator w sklepie otrzymał wiadomość, że takiej już nie produkują a 182 jest to Black Grey czyli odcień czarno-szary.
Tylko UWAGA ! 181 ma odcień połysku.
Ja przed laty malowałem ,,Corsaira,, i zamiast 181 zastosowałem nr-77 czyli matt Navy Blue, kolorem niewiele się różniące ale za to wszystkie są matowe gdyż uważam, że ten połysk bardzo zeszpeci model.
Na kawałku płytki plastikowej przeprowadziłem próbę, czyli obok siebie porobiłem plamy w kolorach : biały-34, 144 77 oraz 181 i zauważyłem ,że ten połysk nieciekawie się prezentuje w obliczu pozostalych natomiast 77 tworzy idealną harmonię tak jak na zdjęciu Okonka.Chyba, że Aviator zna sposoby matowieni farb to niech się tą wiadomością podzieli. :drink:


Pozdrawiam !
Andrzej K.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Na zmatowienie Humbrolla czy Revella jest odpowiedni lakier bezbarwny - matujący natomiast dawniej mieszało się farbę z talkiem i wsio. Zrobiłem próbę z lakierem dobranym pod "Privatera". Czy teraz lepiej?
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Krakus pisze: Nasz imiennik Okonek w jednym ze swoich poprzednich postów pomylił numeracje gdyż podał, że SeaBlue jest to nr - 182 zamiast 181


:oops: Fakt ! Sorry Andrzeju widocznie paluch posliznol sie na klawiaturze :oops: Natomiast drugi Jedrus ma racje co do Humbrola 77.Wydaje sie ,ze bedzie bardziej odpowiedni od 181-ki .I nie chodzi tu o to , ze to polysk bo to akurat u mnie nie ma znaczenia.Wydaje sie troche jasniejszy a 181 pewnie bylby lepszy do P-47 Lanowskiego.Ja sie nie martwie odcieniami bo w pewnym etapie budowy i tak pokrywam model bezbarwnym polyskiem.Tzn.robie to przed naniesieniem kalkomani co bardzo pomaga przy jej nanoszeniu.Tym sposobem efekt sreberka przy niektorych starszych kalkomaniach wynosi prawie zero. Na koniec i tak model otrzymuje matowy lub polmatowy odcien lakierem bezbarwnym ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jak dla mnie jeszcze za jasny :roll:

Fotka Kierownika:
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Aviator ! Ale ta góra coś za niebieska, nie wiem czy to efekt lampy błyskowej ? Bo-77 jest znacznie ciemniejsza od tej na zdjęciu.
Okonek ma rację 181 to raczej do malowania ,, Thunderbolta,, Gładycha
77 jest wystarczająco ciemna o odcieniu niebieskim.

Pozdrawiam !
Imiennik :haha:
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Góra jest już dobra tylko błękit jest "za błękitny". muszę zdecydowanie go przyciemnić wtedy i góra wyda się inna.
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Aviator pisze:Góra jest już dobra tylko błękit jest "za błękitny". muszę zdecydowanie go przyciemnić wtedy i góra wyda się inna.
Przyciemnianie niewiele pomoze, kolor jest raczej za zielony nie za blekitny.

Kolor w srodku to najprawdopodobnie mieszanka kolorow skrajnych (tak chyba dla marynarki bylo najtaniej). Osobiscie nie jestem pewien czy kolor gorny nie powinien byc nieco ciemniejszy, ale to moze wina zdjecia.

Apropos koloru farbki, nikt nie miesza sam farb??? Dawniej nie bylo tylu kolorow i musialy wystarczyc barwy podstawowe, czad byl dopiero gdy model mial malowanie wykonane plakatowkami (sic!!) i pokrytymi olejna.
ODPOWIEDZ