PzH.2000 - Relacja z odbudowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Obrazek

Ma się to... oko - niestety :cool:

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

A ja dopiero teraz zauwarzylem, uchwyt prztrzymujacy lyfe powinien byc chyba opuszczony, a nie w polozeniu marszowym :-?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Yuniorku, wypróbuj jednak przycisk sprawdzania pisowni, zanim wyślesz posta, to nie boli, daję słowo.

Co do podtrzymywacza lufy - widocznie u Okonka fotkę pstryknięto po podniesieniu lufy, ale jeszcze przed opuszczeniem podpórki (może być przecież tak?).

Z tą średnicą lufy - trzeba by zmierzyć lufę w modelu i sprawdzić ze specyfikacją haubicy.

gulus
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Yunior pisze:A ja dopiero teraz zauwarzylem, uchwyt prztrzymujacy lyfe powinien byc chyba opuszczony, a nie w polozeniu marszowym :-?
Wszystkie uwagi mile widziane . Hmmmmm..... gdybys Yuniorku czytal relacje a nie tylko ogladal fotki to bys pewnie w jednym z wczesniejszych postow przylukal
ze Okonek pisze: Sama scenke widze tak : Haubica w czasie powrotu z cwiczen w terenie na zasnierzonej i juz troche rozjechanej przez inne pojazdy z kolumny polnej drodze .
A taka sytuacja wymaga ustawienia podpory w pozycji do transporu ;-)
Co do srednicy lufy to nie wiem co odpowiedziec :-? Moze spytac kogos z Revella :roll: Na moje oko jest jednak OK :cool:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Okonku czytalem relacje nie tylko ogladalem fotki, ale opis byl na poczatka a pamiec juz nie ta sama ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Okonku bajera to wygląda szczególnie fotki w zimowej scenerii, aby więcej takich modeli ;-)

P.S. Ja bym się zbytnio nie przejmował średnicą lufy, bo wszystko zależy na jakiej podstawie opracowywany był model, a bądź co bądź jest to niemiecka haubica to wydaje mi się, że Revell by chyba sprawy nie skopał mając oryginał pod nosem... ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Piękny model wyszedł i fajnie zbrudzingowany.
A już te zdjęcia "terenowe" to po prostu :spoko: .

Kiedyś z chęcią bym sobie taką haubicę pancerną w 1/72 popełnił. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

No to będę ten czepialski...
Różnica jest wyraźna i to gołym okiem widać - co nie zmienia faktu, że robota Okonku przednia w Twoim wykonaniu.

Skoro nie widzicie różnicy w średnicy lufy na fotkach modelu i oryginału to prośba do Okonka: "strzel" fotkę swojego modelu w takim samym ujęciu jak na zdjęciu zamieszczonym przeze mnie. Wstawimy oba zdjęcia obok siebie ( na tej samej stronie :cool: ) - i w tedy rozwiejemy wątpliwości - chyba?

Że co, Revell nie popełnia błędów Fidelu...?!
I co to znaczy, że zależy na jakiej podstawie był opracowany model - są jakieś różne PzH2000...?!

Pozdrawiam,
Maciej
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Maciej napisał:
Że co, Revell nie popełnia błędów Fidelu...?!
Cóż Maciek wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat, nie twierdzę, ze ten model nie posiada błędów itp. bo zasadniczo nie jest to moja tematyka, ale uważam, że w Revellu i w każdej innej liczącej się firmie pracują ludzie, którzy na pewno zmierzyli średnice lufy w prawdziwej haubicy gdy opracowywali model.

Powiem Ci więcej nawet, gdy brałem udział w wielu konkursach w Polsce często dochodziło do śmiesznych sytuacji gdy dwóch gości miało ten sam samolot, czołg itd, ale plany do nich pochodziły z różnych wydawnictw i wiesz co każde były inne... :lol:

Pozdrawiam
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Obrazek
Obrazek

...

Pozdrawiam,
Maciej
Ostatnio zmieniony ndz lis 27 2005, 17:55 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ