*[Relacja/Okręt] ORP Grom II z pożółkłego MMa

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Zbudowałem kiedyś ten modelik i muszę przyznać, że jak go zobaczyłem teraz to naszła mnie ochota na jego ponowne zbudowanie. Oczywiście nie obeszłoby się zapewne bez jakichś zmian konstrukcyjnych zwłaszcza części dziobowej bo w MM to odbiega ona znacznie od oryginału. No ale cóż skoro model powstał w latach 70-tych ubiegłego stulecia ;-) , kiedy wszystko co miało związek z militariami było ściśle tajne ;-) :roll: .
A wracając do Twojego modelu to cieszę się, że są jeszcze miłośnicy MM z lat 70-tych.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Pablo, bardzo chętnie zobaczyłbym ten temat w Twoim wykonaniu :)
Dzięki awarii komputera udało mi się skończyć model szybciej niż myślałem. Dziś zdjęcia na szybko przy sztucznym świetle, przy najbliższej okazji postaram sie dorzucić też zdjęcia lepszej jakości.
Przybyły: druga wyrzutnia torped, dalmierz rufowy, drugie działo, bomby głębinowe i relingi.
Podsumowując, model sklejało mi się bardzo przyjemnie. Jest całkiem nieźle dopasowany, nie przypominam sobie żebym musiał w nim coś docinać. Poszycie dna nie jest rozrysowane najlepiej w okolicy łączenia z burtami ale za to jest jeden kawałek rezerwy który można spokojnie przeznaczyć na docinki. Mimo kilku uproszczeń model prezentuje się moim zdaniem bardzo ładnie (może uda mi się nim cos wywalczyć na jakimś konkursie :-) Ster i śruby zrobiłem na podstawie planów, te w modelu nijak miały się do oryginału.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koniec

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Myślałem, że ta podstawka z falistego kartonu jest tylko tymczasowa - na twoim miejscu zrobiłbym jakąś z prawdziwego zdarzenia, bo w tej chwili zdecydowanie psuje dobre wrażenie. Okręcik jest świetny, podoba mi się zwłaszcza piąte zdjęcie - niezły obrazek na pulpit :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
SZARIK
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 02 2006, 15:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZARIK »

Kat pisze:Ale do końca jeszcze troszkę zostało, o czym świadczą pola z numerkami widoczne np. na ostatnim zdjęciu :)

Pozdrawiam

a to sorry ta pomyłka wyszła z tego ze nie czytam relacji od poczatku tylko ogladam fotki :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Model wyszedł Ci naprawdę piękny. Znakomite wrażenie robi w realu. :D
ODPOWIEDZ