Przeciwlotniczy Crusader (Italeri 1/35) [ukończony]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

Odeszły lekko, trochę trzeba było usunąć resztki kleju, ale poszło bez problemu. Właśnie siadam do biurka, żeby je dokleić. Tempo prac niesamowite ;-)

Pozdrawiam
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Moje tempo też nie powala he, he

A dzisiaj znowu mam do Was głupie pytanie, ale nie wiem co mam zrobić, więc je zadam. :lol:
Czy powinienem zaszpachlować na płasko tą dziurę w tylnej ścianie wieży, czy może jednak powinno to tak zostać jak jest?
Obrazek
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Tym razem pokażę Wam skończone działka. Oj, co ja się z nimi namęczyłem, żeby bębny z amunicją odpowiednio ustawić. Znalazłem w Googlach zdjęcia i plany zwykłych 20 mm Oerlikonów, ale gdy przymocowałem magazynki w taki sposób, jak są w normalnych działkach , to niestety nie dało się poruszać działami w pełnym zakresie. Zresztą nawet teraz i tak nie da się ich pionowo do góry ustawić. Jak już wreszcie wszystko skleciłem w całość, to pomalowałem Humbrolowym Gunmetalem do polerowania 27004.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak na zapas spytam się już, jaką długość powinny mieć anteny i jakiego koloru być?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Wziąłem się wreszcie za pobrudzenie podwozia. Chciałem je tylko lekko zakurzyć, ale ja brudzingować nie potrafię, więc skończyło się na tym co widać poniżej. :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie dokleiłem koła, a teraz jestem na etapie zakładania gąsienic.
Oczywiście wszystkie Wasze uwagi będą mile widziane. :D
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Nawet całkiem całkiem :D A czym brudziłeś ?? Pastelami czy może pigmęty ??
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Brudziłem wszystkim, co miałem - czarnym Model Masterem, olejami artystycznymi, suchymi pastelami i Pactrami. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Gąsienice są już na właściwym miejscu. Złączyłem je Super Glue. Przy pomocy tego samego kleju zrobiłem też zwisy. Następnie poprzyklejałem boczne błotniki. Wcześniej je pocieniłem, bo wyglądały zbyt pancernie. Co prawda na zdjęciu oryginału widać, że nie ma on błotników, ale mój model będzie je jednak miał. A to dlatego, że zauważyłem to dopiero wtedy gdy już miałem przednie błotniki przyklejone. Po drugie zaś, musiałem gdzieś ukryć miejsce łączenia gąsienic. Ale można przecież założyć, że zanim Crusaderowi zdjęto błotniki, to je na sobie miał. :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Tym razem będzie o wieży.
Okazuje się, że Italeri popełniło mały błąd i niepotrzebnie porobiło wcięcia na zaczepy służące (chyba) do podnoszenia wieży. Bo na zdjęciach oryginału widać, że żadnych wcięć tam nie było.
Obrazek

No to je zaszpachlowałem.
Obrazek

A po pomalowaniu wieży przyszedł czas na kalkomanie. Zacząłem od dużej gwiazdy na górze. Dobrze, że Italerka daje do wyboru dwa wzory, ponieważ zmuszony byłem zmierzyć się z nią dwukrotnie. Ale i tak z końcowego efektu nie jestem do końca zadowolony.
Kładłem oczywiście na błyszczącą powierzchnię, a pomagałem sobie płynami Gunze Mr. Mark Setter i Mr. Mark Softer. Gwiazda była podzielona na 3 części. No i zamiast okręgu wyszło mi jajo. :lol: A jak już kalki siadły na modelu, to po chwili nie dało się już ich swobodnie przesuwać, by to zlikwidować.
Obrazek
Obrazek

Postanowiłem więc je usunąć i spróbować jeszcze raz. Tym razem wyszło już lepiej, chociaż nie za bardzo zgrały mi się połączenia środka z bokami.
Obrazek
Obrazek

Następnie zaś położyłem boczne oznaczenia i całość posidoluksowałem.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Ile razy mam powtarzac ze bron i dzialka maluje sie czarnym i tylko na sucho przeciaga srebrnym badz gunmetalem? :)

Co do kalek nie myslales Tomku drogi aby wykonac szablon i nawet pedzlem je maznac?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Yunior pisze:Ile razy mam powtarzac ze bron i dzialka maluje sie czarnym i tylko na sucho przeciaga srebrnym badz gunmetalem? :)
A dlaczego? Nie są w końcu całe z metalu? :D

A po doświadczeniach związanych z malowaniem środka wieży, to mi nawet nie mów Yuniorze o malowaniu pędzlem na biało. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ