I Szczeciński Festiwal Modelarski PAPRYKARZ 2011 - 1-3.04.11

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

No to udało mi się lekko podliczyć statystykę:

Na I Szczeciński Festiwal Modelarski przyjechało 92 modelarzy, w tym: 12 Młodzików, 16 Juniorów oraz 64 Seniorów. Modelarze reprezentowali 22 miejscowości, w tym: Barlinek, Dołuje, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Goleniów, Kamień Pomorski, Kłecko, Koszalin, Mierzyn, Mosina, Moskwa, Murowana Goślina, Nowogard, Nowy Tomyśl, Oleśnica, Police, Poznań, Sopot, Stargard Szczeciński, Szczecin oraz Wrocław.

Na I Szczeciński Festiwal Modelarski zostało zgłoszonych łącznie 292 modele, w tym: 102 modele kartonowe, 173 modeli plastikowych oraz 17 modeli do freestylu.
W modelach kartonowych 3 modele zgłosili młodzicy, 29 modeli zgłosili juniorzy oraz pozostałe 70 modeli zgłosili seniorzy.
W modelach plastikowych 26 modeli zgłosili młodzicy, 43 modele zgłosili juniorzy oraz pozostałe 104 modele zgłosili seniorzy.
W modelach freestylowych modele zgłosili jedynie seniorzy.

W czasie głosowania na Grand-Prix Publiczności oddano 648 głosów, w tym 66 głosów oddano na zwycięski model TY 2 Mariusza Głowackiego czyli naszego Kolegi „Precyzyjnego”. Z szacunków wynika, że nasz Festiwal odwiedziło ponad 1500 gości ze Szczecina i okolic.

Medialne wsparcie mieliśmy ze strony lokalnych mediów, które stanęły na wysokości zadania, a były to:
- TVP Szczecin, TV Pomerania,
- Polskie Radio Szczecin, RMF Max, Radio Szczecin.fm
- Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński, Moje Miasto.
W czasie trwania Festiwalu, w sobotę, odbyła się 3-godzinna transmisja na żywo w Polskim Radiu Szczecin, w czasie której wypowiadali się zarówno organizatorzy jak i Uczestnicy i Publiczność.

Połączyliśmy klasy kartonowe: figurki oraz kosmiczne i SF, co wydaje się nietrafionym pomysłem, ale pomyśleliśmy, że w sytuacji kiedy w obu kategoriach mamy zgłoszone tylko po 2 modele, a modele zgłosili głównie juniorzy, nierozegranie tych konkurencji byłoby nie fair w stosunku do tych młodych ludzi. Doszliśmy zatem do wniosku, że w tym przypadku możemy postarać się ocenić w miarę rzetelnie opierając sie na staranności wykonania oraz nakładzie pracy, ponieważ konkurs nasz nie polegał na oszczędzaniu medali, a na motywowaniu, głównie młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i do dalszej pracy.

W kategorii KPS modele pojazdów szynowych (junior) przyznaliśmy jedno 1. oraz dwa 2. miejsca, mimo iż uczestniczyło tylko dwóch modelarzy, ale za to z 6 modelami na naprawdę dobrym poziomie, ponieważ w przypadku połączenia z klasą seniorów (3 piękne modele), nie mieliby oni szans, a wykonanie tych modeli zasługiwało na wyróżnienie. Doszliśmy do wniosku, że lepiej jest kogoś docenić, w szczególności juniora, niż, trzymając się sztywno regulaminu zaoszczędzić na medalach.

W kategorii KB modele budowli, dioramy oraz makiety (seniorzy) pojawiły się dwa modele opisane nazwami samolotów: Messerschmitt oraz FW 190 AB. Modele powyższych samolotów były umieszczone na dioramach przedstawiających konkretne sceny rodzajowe i w tym przypadku oceniane były jako całość, a nie tylko obiekt główny. Decyzję o takim zgłoszeniu modeli podjęli modelarze zgłaszający.

Myślę, że na przyszłość wyciągniemy wnioski z błędów popełnionych za pierwszym razem i kolejna impreza będzie już tylko lepsza :) Dziękuję wszystkim za przybycie, zapraszając jednocześnie innych do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach, ponieważ to właśnie od Was zależy ilość pokazanych modeli. Do zobaczenia za rok.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

W czasie Festiwalu odbył się rejs statkiem białej floty po Odrze. Jako, że w nim nie uczestniczyłem, mam prośbę do osób, które zeń skorzystały. Czy moglibyście przesłać do mnie jakieś zdjęcia z tego rejsu ?? Chcielibyśmy wrzucić je na naszą stronę modelarską w miejscu podsumowania Festiwalu. Zdjęcia proszę albo wklejać w wątku, albo przesłać do mnie na maila astra28(at)wp.pl - z góry dzięki :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Modelarze ze Świnoujścia też byli, ale modeli nie wystawiali :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Fotki już mam, prośba nieaktualna.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

No to w końcu udało mi się wrzucić wszystko co chciałem na naszą "Paprykarzową" stronę

http://paprykarz.papermodels.pl/paprykarz_2011.html

Znajdziecie tu podsumowanie I Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz 2011", kompletną listę zwycięzców, dane statystyczne imprezy, wiele ciekawych zdjęć prezentowanych na Festiwalu modeli, zdjęcia zarówno z wręczenia pucharów jak i medali. Wielu z Was odnajdzie siebie na tych zdjęciach. Podlinkowałem również miejsca w sieci gdzie o nas wspomniano oraz wrzuciłem skany informacji jakie ukazały się na nasz temat w prasie lokalnej.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
ODPOWIEDZ