Przeciwlotniczy Crusader (Italeri 1/35) [ukończony]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Zukow pisze:Tak się właśnie zastanawiałem, czy malować wannę i zawieszenie przed zmontowaniem do kupy, ale ze zdjęć wnioskuję, że chyba nie ma sensu.
Gdybym malował aerografem, to robiłbym to po sklejeniu w całość. Czyżbyś sobie sprawił ten model? :D

Mimo, że dawno nic nie pisałem, to niewiele jednak posunąłem budowę do przodu.
Po przypasowaniu nadbudówki kierowcy okazało się, że z tyłu jest szpara. No to wkleiłem w to miejsce kawałek kartonu nasączonego klejem CA (bo nie udało mi się znaleźć odpowiedniego kawałka plastiku).
Poniżej widok przed malowaniem i po pierwszej warstwie farby.
Obrazek

Przykleiłem też przednią i tylną płytę kadłuba. Trzeba je było troszkę podszlifować, by dobrze pasowały.
Obrazek
Obrazek

Tak się składa, że mam zdjęcie polskiego Crusadera AA, do którego Italeri daje kalkomanie.
Obrazek
Z czasopisma Militaria XX wieku Nr 4(13)/2006 z artykułu o czołgach szybkich w PSZ na Zachodzie.

I widać na nim, że pojazd ma z tyłu hak. A Italeri nie dość, że nic o nim w instrukcji nie wspomina, to jeszcze każe zeszlifować jego podstawę.
Obrazek

Na szczęście okazuje się, że na ramkach znajdują się odpowiednie części więc można hak bez problemu wykonać.
Obrazek

Znalazłem zdjęcia zwykłego Crusadera i na nich wzorowałem się składając go w całość.
http://www.toadmanstankpictures.com/crusader_14.jpg
http://www.toadmanstankpictures.com/crusader_25.jpg
A na koniec mam do Was kolejne pytanie z cyklu "na jaki kolor pomalować mam" - zapasowe ogniwa gąsienic?

P. S.
Zrobiłem w końcu obiecanego In-boxa:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10638
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

Gdybym malował aerografem, to robiłbym to po sklejeniu w całość. Czyżbyś sobie sprawił ten model? Very Happy
Jak obiecałem, tak zrobiłem. Na szczęście idę już utartym szlakiem, bo już miałem zeszlifować to miejsce na hak :-)

Pozdrawiam
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Zukow pisze:Jak obiecałem, tak zrobiłem.
To fajnie. Zapodałbyś jakieś fotki, jak Ci idzie. :D
Zukow pisze:Na szczęście idę już utartym szlakiem, bo już miałem zeszlifować to miejsce na hak
Miło mi, że na coś się moja relacja przydała. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

To co zrobiłem można krótko opisać :-) Na razie jest tylko goły kadłub z zawieszeniem i koła przygotowane do malowania. W wolnej chwili chcę dokończyć klejenie kadłuba, żeby zacząć malowanie. Zamierzam wypróbować metodę Andrzeja Kaczorowskiego (pozdrawiam), czekam tylko na akrylowy olive drab. Jak będę miał jutro wolną chwilę, to wrzucę jakąś fotę tego, co już jest.

Pozdrawiam
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Andrzej Kaczorowski
Posty: 134
Rejestracja: wt gru 05 2006, 8:57
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Kaczorowski »

Witam
chwilkę mnie nie było a tu modelik prawie gotów - nie to co moje M12

Tomku - w kwestii zapasowych ogniw gąsiennic, powiem tak - nie wiem z całą pewnością ale......................
gdybym miał to pomalować to postawiłbym pytanie - czy Brytyjczycy malowali ogniwa gąsiennic?
Logika podpowiada odpowiedź nie, zatem pacykowałbym je w jakimś neutralnym kolorze. Po całości szaro-srebrno-stalowym (jest na to jakaś angielska nazwa, ale zapomniałem jaka :oops: - no taki kolor do malowania KM-ów) na to wpuścić jakiś czarny i ciemno-szary filtr.
Krótko mówiąc jak zwykłe gąsiennice tyle, że bez otarć :)
Zukow pisze:Zamierzam wypróbować metodę Andrzeja Kaczorowskiego
A jak coś pójdzie nie tak to będzie potem na mnie ;-) (również pozdrawiam)
Pozdrawiam wszystkich

Sklejacz :)
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

Jakby co, to będzie na akryl Model Mastera, jak dotąd używałem tylko lakierów. :)

Przy okazji, spóźnione zdjęcie z moich postępów. Trochę ruszyłem z robotą, ale i tak jestem jeszcze w lesie.
Obrazek

Te skrzynki na górnej płycie chyba przysunąłem za blisko wieży, jak myślicie?

Pozdrawiam
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Kolejny raz dzięki za podpowiedź Andrzeju. Co ja bym bez Ciebie zrobił? :D
Andrzej Kaczorowski pisze:jest na to jakaś angielska nazwa, ale zapomniałem jaka :oops: - no taki kolor do malowania KM-ów
Gun Metal?
Zukow pisze:Te skrzynki na górnej płycie chyba przysunąłem za blisko wieży, jak myślicie?
Wygląda, że trochę za blisko. Myślę też, że tylne skrzynki na błotnikach powinny być bliżej brzegów.

A jeśli będziesz chciał Zukow, to możesz wrzucać tu fotki z dalszej budowy. Z chęcią popatrzę. :D


Niestety tym razem nie mam Wam zbyt wiele do pokazania, ale od blisko dwóch tygodni mam w domu remont i moje modelowanie mocno na tym cierpi. :(
Mniej więcej skończyłem malowanie kadłuba. Robiłem to Pactrą A30 Olive Drab.
Spróbuję jeszcze dorobić uchwyty z drutu, bo plastikowe za dobrze nie wyglądają.

Obrazek
Obrazek

Jak widać dół wieży też już jest pomalowany a użyłem do tego białej matowej Pactry A47. Ale stwierdzam, że malowanie pędzlem na biało, to tragedia. Nawet nie zliczę ile warstw musiałem położyć, by podkład przestał wreszcie prześwitywać. Szkoda, że nie mam Surface Primera w wersji białej.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Andrzej Kaczorowski
Posty: 134
Rejestracja: wt gru 05 2006, 8:57
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Kaczorowski »

Witam
Tomek_K pisze:Kolejny raz dzięki za podpowiedź Andrzeju.
Nie ma za co :) Ale pamiętaj to moje wydumki i wydajemisie :!: a nie zdanie podparte solidną lekturą zatem sam to przemyśl czy ten stopień prawdopodobieństwa Cię przekonuje to nie jest żadna "prawda objawiona".
Tomek_K pisze:Co ja bym bez Ciebie zrobił?
Już dawno bezstresowo byś go skleił :lol:

Tomek_K pisze:Gun Metal?
Dokładnie TAK - Wot skleroza :oops:

Za to Tomku muszę cię pochwalić za ................. hak
Zamiast na rympał robić jak kazali w instrukcji spojrzałeś na fotkę i zauważyłeś, że ten którego sklejasz hak miał.

I to jest właśnie To, możliwe, że w standarcie było tak jak sugeruje Italieri, albo, że ten na którym się wzorowali nie miał, albo że zrobili byka ....... nieważne istotne jest to, że ten którego robisz miał i Ty to uwazględniłeś BRAWO :)

(tylko uważaj to dość zdradliwa droga i to podejście skutecznie wydłuża czas sklejania modelu i powoduje nadmierny rozrost magazynu - no i możesz zostać zaklasyfikowany jako modelarz śledzczy ;-) )

Pozdrawiam

PS. Zdradzę - też mam takiego w magazynie, już wiem gdzie zaglądać jak wreszcie się za niego zabiorę :)
Pozdrawiam wszystkich

Sklejacz :)
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

No to będę wydłubywał. Oby tylko odeszły bezproblemowo. Tak to jest, sklejać bez podparcia się literaturą.

Pozdrawiam
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Andrzej Kaczorowski pisze:zatem sam to przemyśl czy ten stopień prawdopodobieństwa Cię przekonuje
Jak najbardziej mnie to przekonuje. :D
Andrzej Kaczorowski pisze:Za to Tomku muszę cię pochwalić za ................. hak
Mały hak a tyle radości. :)
Andrzej Kaczorowski pisze:Zdradzę - też mam takiego w magazynie
Fajnie. :D
To ja też zdradzę, że sprawiłem sobie drugiego Crusadera tyle, że w trochę innej skali. :lol:
Obrazek
Zukow pisze:No to będę wydłubywał. Oby tylko odeszły bezproblemowo.
I jak Ci z tym poszło?

A wracając do mojej relacji, to niestety w dalszym ciągu remont w domu mi się nie skończył, więc postępy w modelowaniu mam nikłe, ale że już sporo czasu od ostatniego sprawozdania minęło, to pokazuję jak mi idzie.

Wreszcie widać, że to polski Crusader. :D
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 26 2007, 20:14 przez Tomek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ