Relacja z budowy U.S.S. "SARATOGA CVA60" fly model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
karas81
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 26 2006, 12:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karas81 »

kolor :?: ...raczej czerwony i raczej trudno ustalić jaki ma być to dokładnie odcień, zdjęcia saratogi pokazujące dno są czarno-białe i nie wiele na nich widać :( :(
http://www.uss-saratoga.com/images/prop1.jpg
http://www.uss-saratoga.com/images/prop2.jpg
- ja ci proponuje ten kolor czerwonego co jest w modelu lub trochę ciemniejszy :) powinno być OK

z połyskiem czy na mat ? - raczej lekki połysk ale bez przesady :)
nie Saratoga ale może te zdjęcia coś pomogą:
http://web.umr.edu/~rogersda/military_s ... screws.jpg - cvn-65 "USS Enterprise"
http://images.google.pl/images?svnum=10 ... ws+history - cv-67 "USS John F. Kennedy" na pierwszym obrazku jest ale nie chce sie odpalić :evil: taki mały musi wystarczyć :evil:
http://www.mustin.navy.mil/images/MUSTIN_SCREWS.jpg - DDG-89 "USS Mustin" nie lotniskowiec ale widać ładnie dno)

:!: sprostowanie bo sie pomyliłem - do służby "USS Saratoga" weszła w 14 kwietnia 1956
W budowie:
USS SARATOGA z Fly Model
T-72 z Fly Model
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Wstawiam Zdjęcia modelu a dokładnie poszycia na stan dzisiejszy. Zdjęcia nie najlepszej jakości bo zrobione z telefonu ale zatem muszą wystarczc bo nie mam aparatu.

Obrazek

Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
modelarz1984
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 25 2005, 0:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarz1984 »

Widac że kadłub wygląda na prawie skończony bo zdjęcia małe ale większych ubytków niw widac.
Życze powodzenia przy dalszej budowie. :D
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
Awatar użytkownika
karas81
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 26 2006, 12:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karas81 »

No ...wygląda całkiem nieźle :D ...nawet dużo lepiej niż myślałem :D
(mimo tego ze jestem raczej przeciwny szpachli w modelach kartonowych) :D

powodzenia w dalszej pracy :D
W budowie:
USS SARATOGA z Fly Model
T-72 z Fly Model
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Witam ponownie kadłub wchodzi w ostatnie stadium prac wyszlifowany jest idealnie więcej się z niego nie da już wycisnąc, pęknięc jak zatem nie widac. pod wieczór wrzuce fotki. Pozdrawiam
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
michal.mielewczyk
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 28 2006, 2:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal.mielewczyk »

Nieźle wychodzi, mam w planach budowę USS Lexingtona i też zastanawiam się nad piankowaniem i malowaniem części podwodnej ale należę bardziej do tradycjonalistów co zmusza mnie do "papierowego" wykończenia części podwodnej, z drugiej strony jednak pałający idealizm kłóci się z pytaniem jak za pomocą papieru bez malowania można wykonać idealnie część podwodną. Narazie moją odpowiedzią jest: zakup modelu idealnie zaprojektowanego bez błędów w druku.

Pozdrawiam, Michał
BujaK
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 13 2006, 8:49

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BujaK »

michal.mielewczyk pisze:Nieźle wychodzi, mam w planach budowę USS Lexingtona i też zastanawiam się nad piankowaniem i malowaniem części podwodnej ale należę bardziej do tradycjonalistów co zmusza mnie do "papierowego" wykończenia części podwodnej, z drugiej strony jednak pałający idealizm kłóci się z pytaniem jak za pomocą papieru bez malowania można wykonać idealnie część podwodną. Narazie moją odpowiedzią jest: zakup modelu idealnie zaprojektowanego bez błędów w druku.

Pozdrawiam, Michał
Nie chcę Cię martwić, ale w moim Lexie zauważyłem drobne różnice w odcieniu poszycia dennego, podobnie jest z zewnętrznym poszyciem burt(jednak to na burtach nie rzuca się tak w oczy)

I tak żeby nie był to całkiem off topic, to czy można prosić o jakieś zbliżenie na wyszlifowaną cz. podwodna?

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
karas81
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 26 2006, 12:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karas81 »

hmm.. wygląda ładnie a nawet za ładnie :-?
i jak dla mnie za bardzo sie świeci :-? wygląda raczej jak lakier samochodowy z wysokim połyskiem :-?
a raczej saratoga w rzeczywistości nie wyglądała tak nawet jak była nowa jeszcze w stoczni :-?

próbuje sobie wyobrazić to z szarym całkowicie matowym kolorem statku i jakoś mi ciężko to połączyć :-?
wcześniej ci napisałem:
raczej lekki połysk ale bez przesady
zdjęcie nie jest najlepsze ale widać jak całe otoczenie sie odbija w tym lakierze niemal jak w lustrze :-? może to wina w jaki sposób zrobiłeś zdjęcie i może w realu wygląda to jak trzeba ;-)
(przydała by się jakaś normalna fotka ;-) )

ale kolor mi sie podoba o takim właśnie myślałem :D

juz całkiem na marginesie:
mam takie pytanko "lukasz84" czy czytasz swoje "wiadomości prywatne" które otrzymujesz :?: - byłbym wdzięczny jak byś odpowiedział na moją prośbę :D
W budowie:
USS SARATOGA z Fly Model
T-72 z Fly Model
ODPOWIEDZ