*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Po zakończeniu Orkana postanowiłem zabrać się za ten modelik.Zdaje sobie sprawę, że porwałem się na model dosyć stary i kreślony ręcznie (a klejony będzie w standardzie).Jak to wyjdzie?Zobaczymy.Póki co wstawiam 2 fotki.Przedstawiają one m.in. dźwig do wodnosamolotów, katapulty, szalupy, jeden ponton (jest ich ok 44
:cry: , oraz taką małą skrzyneczkę.Natomiast druga fotka przedstawia skan okładki.Może uda mi się dorwać skądś cyfrówkę to wstawię nowe fotki.Póki co, to mam gotowy kadłub do pokładu (wraz z napędem [śruby malowałem humbrolem]), i niestety napotkałem pierwsze problemy.Projektant (nie wiedzieć po co) zrobił coś takiego.Na końcach pasków poszycia (tu gdzie dochodzą burty) narysował czarne paski aby dobrze dopasować burty.Niestety, specjalistą od poszycia nie jestem, więc gdzieniegdzie wystają te paski.Ale cóż.Cieszę sie bo kadłub wyszedł mi w sumie poprawnie.Ja jestem zadowolony.Kurczę, ale siem rozpisałem.Co tam.Oceńcie sami.Wstawiam fotki.Pozdr.Wesołych Świąt.

Okładka:
Obrazek


Elementy:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 14:03 przez kapek, łącznie zmieniany 3 razy.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

No no, niezły model sobie wybrałeś... Ciekaw jestem ile Ci zajmie sklejenie ;-)
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dobrze, że jednak się zdecydowałeś na relację. Tylko przed wysłaniem fotek na forum zmień rozdzielczość, bo się forum rozkracza.

Tak przy okazji. Szukam danych na temat modernizacji Missouri, które przeprowadzano do końca roku 1945.

gulus
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

No no Kapek wybrałeś sobie ładną `` łódeczkę``, fajnie ze zamieściłeś relacje z budowy.
Będę uważnie śledził Twoje poczynania, bo kto wie może i ja kiedyś ten model popełnię.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Dziękuję za zainteresowanie.A na początek odpowiadam:
- hartmaan - ile.Nie wiem.w każdym bądź razie jeden ponton (widoczny na zdjęciu) to kwestia około 35-40 minut.Katapulta to ok. 3 godzin roboty, a ten dźwig (w cholerę wycinania) ok 5 godzin, a brakuje mu jeszcze linek i haka.
- gulus- jak chcesz to mam plany tego okrętu (w formacie pdf) z 1948 roku (oryginalne :twisted: ).
- Bartosz- to co ty prezentujesz przy Adm. Graf Spee to poezja.Ja jestem jak napisałem bardziej sklejaczem, wiec jakby cos gdzieś nie pasowało to raczej nie będę umiał tego przerobić.

PS.Właśnie był u mnie kuzyn wiec do około godziny pojawią sie fotki przedstawiające:
- kadłub
- porównanie kadłuba z pancernikiem Bismarck
- widok od góry na zwaloryzowany pokład (obok Bismarck)
- zespół napędowy

Obecnie będę zabierał się za nadbudówkę.Myślę, ze uda mi sie zrobić pierwsze 2 piętra (oczywiście bez wyposażenia).Pozdr.

Acha Gulus.O fotki siem nie bój.Są umieszczone na zewnętrznym serwerze (photobucket.com).Ale jakby co to bedę wstawiał same linki.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Jak obiecałem wstawiam fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

no no Kapek ale jedziesz, jeszcze się okaże że skończysz to bydle szybciej niż ja moja Scanie
____________________
na warsztacie SCANIA T144
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Czy mi sie tylko wydaje, czy pokład jest trochę takii nie tego ;-) (tzn, wygląda tak, jak by był pofałdowany od wilgoci...)
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

hartmaan pokład nie jest pofałdowany od wilgoci.Jest prościutki:P To co uważasz za pofałdowanie to zamierzony cel.Szczerniłem cały pokład czarna pastelą bo:
- powstało w jednym miejscu uszkodzenie (teraz tego tak nie widać)
- pokład oryginalny mi siem nie podobał.Jakiś taki nijaki.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Czy mozliwe jest, że dwie zewnętrzne śruby są cztorołopatowe, a dwie wewnętrzne - pięcio?

gulus
ODPOWIEDZ