*[Relacja/Kolej] Drezyna Tatra

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

*[Relacja/Kolej] Drezyna Tatra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Cały wczorajszy dzień przekładałem pudełka z rozpoczętymi modelami i jedynym efektem tych czynności było pozbycie się kurzu je pokrywającego. Dziś postanowiłem że wreszcie coś skończę, ale aby coś skończyć należy to coś rozpocząć. Po tym odkryciu wyjąłem z szafy model drezyny pancernej Tatra, który mam nadzieję że uda mi się dzisiaj skończyć. Aby cała operacja zakończyła się sukcesem należy:

1. Zawieźć tzw pociechy do "dziadków"
2. Zjeść kilka kanapek i zrezygnować z pichcenia obiadu.
3. Napisać na kartce "nie ma mnie" i wywiesić ją na drzwiach pokoju.
4. Zgromadzić w pokoju zapas kawy/piwa/papierosów/czekoladek.
5. Zamknąć drzwi na klucz (można jeszcze ewentualnie ten klucz przepchnąć pod drzwiami na zewnątrz ale jest to opcja dla prawdziwych mencizn a ze względu na brak zaświadczenia lekarskiego ten fakt stwierdzającego klucz zostawiłem wetknięty w dziurkę dla niego przeznaczoną)
6. Podjąć decyzję o rezygnacji z wykonania wnętrza owego pojazdu pogodziwszy się przedtem, że za to wnętrze już się zapłaciło.


Obrazek

Obrazek


3,2,1 ... start
Ostatnio zmieniony wt gru 02 2008, 21:13 przez Tempest, łącznie zmieniany 5 razy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

To zaczynamy kibicować w sklejaniu :)
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Miało być on-line. A tu godz. 13:32 i kółka nie wycięte, zdjęć nie ma. Miałeś nie pichcić :jupi:
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

chętnie obejrze rezultaty Pańskiej dzisiejszej pracy. Bo modelik bardzo ciekawy i tak z ciekawości z ilu składa się części bez wnętrza ( jaęli takowe jest)
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pomimo tego, że w instrukcji podstawkę zalecają wykonać na końcu postanowiłem ją wykonać na początku. Zastanawiam się czy bawić się w uzyskanie prawidłowego przekroju szyn, czy pozostawić kształt patyczka do szaszłyków?

Załączam zdjęcie dla marudnych niecierpliwców.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:50 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

marudnych niecierpliwców :D jak ja uwielbiam to określenie

a moze sprubój z szynami z fanatyka kartonu
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Patyczki do szaszłyków?!
Miałeś nie pichcić
Ostatnio zmieniony ndz gru 19 2004, 15:28 przez Syzyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Precyzuję: patyczki do szaszłyków a nie po szaszłykach niestety.

Prace posuwają się do przodu pomimo przygnębiającego faktu, że żona - która właśnie wróciła z pracy gdzie niosła kaganek oświaty dla spóźnionych - też postanowiła, że pichcić nie będzie.

Model nie ma szkieletu co zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Pomijając fakt że słowo to wywołuje nie do końca radosne skojarzenia to klejenie takiego ustrojstwa zawsze mnie męczyło. Część 3 należy podkleić na tekturę grubości której autor opracowania niestety nie podaje. patrząc jednak na rysunek montażowy wydaje się, że grubość nie gra roli.

Co do patyczków to trudno z paczki zawierającej 100 sztuk wybrać idealnie prosty. Zeszlifowałem je trochę aby profil modelu szyny był szynopodobny.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:51 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Po powyginaniu części 1 i 2 i pierwszej przymiarce wynika, że grubość części 3 po podklejeniu na tekturę powinna wynosić jakieś 0,6-0,7 mm. Wszystko zależy jak zostaną wygięte boki części 1 i 2. Mnie to gięcie nie wyszło idealnie i teraz mam problem widoczny na zdjęciu. Część 3 podkleiłem już nadgorliwie na tekturę 1mm ale da się ją odchudzić poprzez rozwarstwianie tektury. Acha - obciąłem sklejki i będę kleił na styk. Najpierw dno, potem boki. Instrukcja poleca rozcięcie części 2 na kawałki ale po zastosowaniu tej metody na błotnikach z MKFowego Zisa okazało się, że części wewnętrzne są za małe i bez retuszu się nie obyło.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:52 przez Tempest, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Szkoda, że kończę pracę. Tak fajnie się oglądało. Koniec pracy, koniec Internetu.
Nie poświęcaj całego czasu modelowi. W punkcie 1 napisałeś, że dzieci zawiozłeś do Dziadków...
ODPOWIEDZ