[Foto-relacja] Lancia Stratos Alitalia '77 NIE KASOWAĆ (cdn)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

[Foto-relacja] Lancia Stratos Alitalia '77 NIE KASOWAĆ (cdn)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Witam wszystkich,
Wczoraj późnym popołudniem zacząłem kleić Lancię Stratos, wersję rajdową z malowaniem Alitalia. Model ten można ściągnąć STĄD. Moim zdaniem jak na model z internetu jest w "miarę" dokładny. Instrukcja po czesku, ale na podstawie domyślania się czytam ją i kleję model. Wnętrza w wycinance brak. Natomiast w moim modelu będzie. Wykonam je od podstaw na podstawie modelu Revella, którego zdjęcia znalazłem w necie.

Model mieści się na dwóch stronach A4, co widać na zdjęciu:

Obrazek


Skoro będe robił wnętrze, muszę wyciąć stare "szyby" i wkleić przezroczystą folię:

Obrazek


A na tych zdjęciach już wycięta i częściowo sklejona z dachem szyba:

Obrazek

Obrazek


Skoro mam cyfrówe, zdjęcia będą robione i zamieszczane po każdym większym postępie w budowie.


Pozdrawiam, Arek.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04 2005, 16:56 przez Arek93, łącznie zmieniany 3 razy.
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Czy będziesz też dorabiać zawieszenie i silnik?

Jakbyś mógł to przyślij mi później kopię części, które dorobisz(chcę skleić Stratopoloneza)
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Na Twoim miejscu poobcinalbym wszystkie zabki i kleil wszystko na styk, bedzie o wiele ladniej, nie bedzie zbednych kantów.

Pozdrawiam
NiKON

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NiKON »

Zgadzam sie z przedmówcą
Awatar użytkownika
Kaflo
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 12 2005, 14:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaflo »

Witam
Także kleję Lancie, zacząłem trochę wcześniej, więc mam już sporo zrobione. Mimo to, że robię bez wnętrza, model jest pracochłonny. Gdybyś czegoś nie wiedział - pytaj, jeśli będę wiedział odpowiem.
Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Witam,
Lancia na teraźniejszą chwilę wygląda następująco (na jednym ze zdjęć widać odcisk mojego palca :)):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Paperman: Niestety dorabiać będe tylko wnętrze, bo nie chciałbym się męczyć z wycinaniem tej wielkiej klapy silnika.

Co do tych ząbków to będe likwidował tylko te, które uznam za stosowne. Nie lubię za bardzo kleić na styk.
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

no bardzo ładny model.. oby kazdy postep w budowie byl uwieczniony i przekazany nam w postaci zdjec...
Awatar użytkownika
Kaflo
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 12 2005, 14:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaflo »

Arek,
Wydaje mi się że żle przykleiłeś części 36 i 37 (wloty), u ciebie są wypukłe, a powinny byc wklęsłe co widać na tym zdjęciu. Chociaż to nie jest dokładnie ten model, lecz różni się tylko tym że nie ma spojlerów.
http://www.ymjr.cz/image/foto/stratos/marlboro04.jpg
Awatar użytkownika
karol_1990
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 25 2004, 23:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karol_1990 »

Hey, sklejałem ten model w wersji Malboro i Pirelli. Sklejając nie napotkałem na żadne błędy. Model ma ciekawie rozwiązane przednie koła, są skrętne i sie obracają. Czy mógłbym również prosić o kopię części wnętrza, gdy zakończysz model?
Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Ehh,
Kaflo, a kolega mi mówił, że to trzeba wyciąć... No pierwszy błąd i to z mojej strony... No nic teraz już nic nie zrobie. Dobrze, że przynajmniej spojler zakrywa część tego wlotu :)

Oj z tych próśb to wynika, że chyba będe musiał projektować to wnętrze w corelu, chyba że narysuje je na kartce i zeskanuje. :lol:
Nie będe odmawiać- postaram się przesłać lub umieścić to wnętrze na jakimś serwerze.

Pozdrawiam, Arek.
ODPOWIEDZ