MAZ-543 (30-lat historii...)

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
maniek

maz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maniek »

grzegorz mozesz udac sie na gg
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Kuuuurde, wygonili Grzegorza na GG.

Swoją drogą mam chyba wszystkie numery M-Hobby (do 56, nie wiem, czy następne już były) i chciałbym wiedzieć na ile ich plany są dokładne. A właśnie, może ktoś ma spisy treści, jakoś samemu nie chciało mi się tego spisywać i nie zawsze pamiętam co gdzie publikowali.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

rado pisze:i tym bardziej, że nie jest to raczej pojazd dalekobieżny i ta niewygoda nie trwa długo.

. :)
ja chciałem tylko powiedzieć że koło oświęcimia( dokładnie w Bobku) jest jednostka jakiejś tam ochrony powietrznej czy czegoś związanego z rakietami i takimi duperelami i kierowca opowiadał mi że takim sprzętem jechali w jedną stronę ok 600 km(na szkolenia na otwartej przestrzeni-morzu)...więc wcale nie musi to być maszyna na krótkie odległości...ale najbardziej zaciekawiła mnie prędkość maksymalna jaką wykręcił ów szofer--ponad 100km/h :shock: ale spalał przy takiej jeździe nawet 115 l
BIELANY 2oo5-->probably the best party in the WORLD
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Sztafek! O jakim sprzęcie mówisz? MAZ 543 ledwo wyciąga 70-tkę. No chyba że przypadkiem odpaliła mu rakieta na grzbiecie :lol:
Oprócz tego są przepisy w myśl których sprzęt o takich gabarytach na takie odległości przewozi się eszelonem.
"Szofer" był niezłym bajkopisarzem!
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

nie wiem jaki to był sprzęt ale miał na grzbiecie radary i kabine z całym osprzętem do wykrywania samolotów nieprzyjaciela oraz nakierowywania rakiet. a co do tego tarnsportu eszelonem...na pewno jechał on na swoich kołach a nie był transportowany bo widziałem zdjęcia całego konwoju podczas eskorty wśród którego było kilka takich potworów
a co do tej prędkości to może faktycznie zmyślał...ja tylko powtórzyłem co on mi powiedział :oops:
BIELANY 2oo5-->probably the best party in the WORLD
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Gulus...powiadasz do 56 .... no to pomyślimy o czymś jeszcze oprócz M-HOBBY ...cos widzę że koledzy Ciebie zaniedbali.....:-)

Co do prędkości MAZA to ...hm.... hihihi z rakietą na plecach ...hihihihi prędkość maksymalna na drodze to ok. 60km/h w terenie praktycznie 30-40km/h (i to zależy jeszcze od tego jaka jakość jest tego bezdroża......) Podwozia specjalne tej wielkości nie rozwijają tak dużej prędkości....niedawno dostałem zdjęcia pokazujące że szarżowanie powyżej 50km/h i to na asfaltowej drodze tyle że w stanach zakończyło się bardzo poważnym wypadkiem...bezwładność pojazdów o takiej wadze jest nie wyobrażalna....Jankesom zderzyły się dwa M1070 HET z ładunkiem no i żołnierze niestety poginęli.... (kierowca i pomocnik jednego z OSHKOSH-y ciężko ranni...i zrobiła się afera bo trenowali przed Irakiem.... a tam bezdroża.... jak u mnie w mieście....)

Robi się fajnie...koledzy się rozkręcili....:-) tak trzymać... :-)
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

fotki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Grzegorzu jak tylko sie naucze robic miniatury po pozminiam tam te foty, mam nadziej, ze komu się przydadza :)
Mógłbys pokazac fotki z tego zderzenia?? jesli nie na forum to @ :)
Troche mnie to zaskoczyło ( ze auta zmasakrowane i pogineli ludzie) przeciez to powinny byc dosyc wytrzymałe pojazdy??

Pozdr. Nobel
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

no w sumie trochę to dziwne ale jak by nie patrzeć to one troszkę ważą więc jak jeden rozpędzony walnie do drugiego to może być mała awantura. w końcu kabiny chyba nie są jakoś specjalnie wzmacniane żeby utrzymać taki nacisk w czasie zdeżenia
BIELANY 2oo5-->probably the best party in the WORLD
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Foty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Kurcze, co za typy.. jak tam mozna po lesie jezdzic i to jeszcze z ladunkiem ;/...

Pozdr. NobelEXC
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
ODPOWIEDZ