Naczepa od podstaw - BROSHUIS

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

actros

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!
Actrosik bedzie normalny z italerki, bedzie przeróbka na 6x4 i pozniej chce zrobic konwersje do zwyklego modelu:) sumujac mialo byc nh, ale z powodów finansowych musze odłozyc tamten projekt:)

Pozdr.NobelEXC
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Powrót

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Po kilku dniach bez relacji czas powrócic. Przy naczepie za wiele nie powstało, jutro "powinny" dosc kola, wiec moze rusze z kopyta. W miedzy czasie skleiłem kabine od FLD i zrobiłem/robie łancuch zabezpieczajacy ladunek na naczepie, w tym miejscu chce podziekawac P. Piotrkowi Boczarskiego i pozdrawaim...
Co do odlewów, miechy jzu wychodza extra ( mam 6 gotowych ) teraz mecze Bibendumki...jutro zaczynam zabawe z żywicą :cool:

Na sam koniec zostawiam najgorsza wiadomosc: SCANIA SERII T nie bedzie jzu produkowana, pod koniec tego roku z tasm zejdize ostatni model..:(

Pozdr. Nobel
Ostatnio zmieniony sob kwie 30 2005, 10:52 przez NobelEXC, łącznie zmieniany 1 raz.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

nareszcie cos pokazałeś bo myślałem że się złamałeś i przesałeś męczyć tą naczepę. mam nadzieje że jak zrobisz ją to zapodasz pare fajnych fotek,bo czekam z niecierpliwością.
a tak nawiasem to z czego zrobiłeś ten łańcuch o ile można wiedzieć??
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Sztafek pisze:nareszcie cos pokazałeś
Tak . :roll: Pokazal jedna fotke i to wszystko. Reszta to smieci . Nic tylko mgla . Gdzie Ty tam widzisz lancuch ? Panowie nie zasmiecajcie forum takimi fotkami :!: :!: :!: Czy to az taki problem zrobic dobra fotke :?:
pozdrawiam
Obrazek
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

W tym przypadku trzeba przyznać rację Okonkowi, umieszczanie fotek na których nic nie widać mija się z celem. Wiadomo że nie każdego stać na dobry sprzęt do fotografowania, ale radzę zawsze przy robieniu fotki pamiętać o dwóch sprawach:
1. Minimalna odległość od fotografowanego przedmiotu (makro), producent z reguły podaje ją dobrze i nie ma co łudzić się że da się zrobić zdjęcie z bliższa, bo i tak nie wyjdzie. Lepiej zrobić je z podanej minimalnej odległości a później w kompie sobie wyciąć to co nas interesuje - efekt zawsze będzie lepszy niż przy robieniu zdjęcia z bliższej odległości.
2. Światło - najlepsze jest słoneczne, ale gdy go nie ma to trzeba sobie zapewnić inne. W warunkach domowych najlepsze to kilka źródeł światła z neonówki, jest nieco zbliżona do słonecznego.


Poza tym, ale to już tylko takie moje "maggajwerowanie" możesz spróbować postarać się o dobre szkło powiększające. Kiedy jeszcze nie miałem dobrego aparatu przykładałem przed HP-eka ze słabym makrem szkło powiększające, to zmieniało na tyle ogniskową że całkiem przyzwoicie wychodziły zdjęcia szczegółów. Polecam! ;-)
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

zdjeca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Juz usunołem zdjeice...
na poczatku wakacji chce kupic dobry sprzet fotograficzny..a teraz lece z telefonu:(

Pozdr.Nobel
Ostatnio zmieniony ndz maja 01 2005, 9:43 przez NobelEXC, łącznie zmieniany 1 raz.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

kola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Witam!!!

Juz mam kola. teraz prace na pewna przybiora szybszy obrót. Wczoraj spasowałem kola z naczepa i ciagnikeim w celu ustalenia właściwego ich ustawienia, a raczej ustawienia poduszek:)

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Napawde szacuneczek dla Ciebie i Twojej pracy !!!
Podziwiam, a to Volvo 380 wyglada naprawde jak prawdziwe...no no masz smykalke do takich rzeczy!!!

pozdro

3m siem
Ostatnio zmieniony ndz maja 01 2005, 15:54 przez <misiu>, łącznie zmieniany 1 raz.
michał
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

zgadzam się z niedźwiadkiem...tzn...misiem. wychodzi ci idealnie, oby tak dalej.powidz mi czy ostatnia oś w naczepie będzie skrętna??
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

zgodnie z oryginałem bedzie skretna... teraz rozmyslam jak to zrobic...

Pozdr. NobelEXC.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
ODPOWIEDZ