Home

Home | Forum | ABC Modelarstwa | Galeria | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Szukaj
GRAND PRIX KW | FAQ | Użytkownicy | Grupy | Email do Admina | Profil | Rejestracja | Zaloguj

model z ZAPAŁEK - Malbork
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum modelarstwo kartonowe, plastikowe ... Strona Główna -> New technology i manufaktura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TERMINATOR

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

no niewiem. moze lepiej było by zrobić cały budynek i oklejać go dookoła, a jak bedziesz łączył wcześniej wykonane ściany to na łączeniach mogą jedne zapałki zabardzo wystwać a miedzy innymi mogą być większe szpary
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość    
Waldemar

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To są niuanse naszej pracy, tutaj musisz mieć wiele pomysłów aby wyjść na swoje.
............................
Modele z zapałek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email    
TERMINATOR

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

a widzisz?
Powrót do góry
Malbork

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Będzie dobrze , musi być dobrze ! Smile
Powrót do góry
Sztafek

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

chłopie myśl i klej bo bardzo bym chciał widzeć twoje dzieło. Trzymam za ciebie kciuki bo nic innego nie mogę bo nie znam się na zapałkach
pozdro
Malbork

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

teraz niekleje cegłówki się skończyły troche trzeba naciąć.

Cytat:

moze lepiej było by zrobić cały budynek i oklejać go dookoła

NIE! wg. mnie to juz by niebyła budowla z zapałek lecz kartonu , co za problem by było okleić już gotowy budynek.Więcej frajdy mi sprawia zabawa z zapałkami budując Malbork z cegiełek i tylko z cegiełek.Narodził się pomysł by Malbork był w 100% zbudowany z zapałek i tego bede się trzymał.
Powrót do góry
TERMINATOR

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

niechodziło mi o oklejanie gotowego modelu
jeśli chcesz go podświetlić to i tak bedziesz musiał podkleić od środka
Powrót do góry
Malbork

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
moze lepiej było by zrobić cały budynek i oklejać go dookoła

Cytat:
niechodziło mi o oklejanie gotowego modelu

Jak dla mnie to są 2 samo zaprzeczające się zdania. Nie rozumiem Cię.

Oklejanie zapałek od srodka kartką to co innego niz oklejanie kartonu zapałkami:)Mi właśnie o to chodzi.
A pozatym wydaje mi się że gdybym miał do gotowej budowli przyklejać zapałki to pod wpływem nakładana kleju karton by się powyginał
Powrót do góry
Rafal N.

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Malbork napisał:
A pozatym wydaje mi się że gdybym miał do gotowej budowli przyklejać zapałki to pod wpływem nakładana kleju karton by się powyginał

Niekoniecznie. Dawno temu, gdy chodziłem jeszcze na zajęcia techniki, robiliśmy domki z kartonów, które później podklejaliśmy zapałkami i wykałaczkami. Dach oklejałem minutexem a ściany butaprenem. Faktycznie minutex powyginał nieznacznie karton, ale butapren juz nie. Jednak pomijając już fakt oklejania zapałek kartonem, co w tym wypadku wydaje się, co najmniej niepoważne Confused1 (życze wytrwałości w cegiełkach), skoro model ma byc stricto zapałkowy to i niech tak pozostanie. No bo, gdyby Malbork chciał zrobić zamek z kartonu, kupiłby makiete Malborka z wydawnictwa GPM.

Twój pomsył z Malbrokiem również i mi podsunął pewien pomysł na zapałki. Cool Na dniach poinformuję, co to i też założę fotorelacje. A tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia w klejeniu.

Ostatnio zmieniony przez Rafal N. dnia Wto Mar 29 2005, 22:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
TERMINATOR

PostWysłany: Wto Mar 29 2005, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Malbork napisał:

Oklejanie zapałek od srodka kartką to co innego niz oklejanie kartonu zapałkami

ale efekt jest ten sam i niebedzie w 100% z zapałek

"cały budynek" mozesz zrobić sam na podstawie zdjęć i planów i niejest to gotowy model
jeśli uzyjesz sztywnego kartonu lub tektury i dodatkowo wzmocnisz to napewno sie niepomarszczy (podstawą jest aby nigdzie niebyło widać papieru), mozesz jeszcze wykleić od środka zapałkami dla lepszego efektu

ale do niczego cie nienamawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum modelarstwo kartonowe, plastikowe ... Strona Główna -> New technology i manufaktura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: