Pierwszy model zdalnie sterowany >zagadka<

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Pierwszy model zdalnie sterowany >zagadka<

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

SZANOWNI KOLEDZY

Różnoracy "modelarze" popisująsię tu i ówdzie swoją wiedzą notabene fachową. Wytykających sobie nawzajem drobne błędy i uchybirmia. Zaś ja mały żuczek z mikrym starzem w cięciu i spajaniu kartonu. Zamianie modeli z telewizyjnych na radiowe. Pytam się SZANOWNYCH KOLEGÓW

KTO I W KTÓRYM ROKU ZBUDOWAŁ PIERWSZY ZDALNIE STEROWANY MODEL I SKUTECZNIE NIM STEROWAŁ

Dla ułatwienia dodam że był to model okrętu zaś dla utrudnienia proszę podać żrudło infoemacji

Przewiduj skromną nagrodę
Jężeli uda mi się będzie to kopia artykułu z gazety pubkikuącej tą informację.
Ostatnio zmieniony ndz paź 24 2004, 17:08 przez JareK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

wiem to nie ta beczka

:eek: K O L E D Z Y :?: :sciana: czyżby zbyt tridne? :sciana:
Powinienwm to zamieścic w dziale " a tu każdemu można.............

:wooow: może mała podpowiedz :jezyk2:

HI JareK
ps.
ale dział jest tak że podpowiedzią
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

moze i dalbym rade przeszukac google ale system tak straszliwie mi się krzaczy że aż siępłakać chce... moze do jtura nikt nie rozwiaze zagadki.... po formaciku komp bedzie smigał jak ta lala ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

jak narazie moje źródłą donoszą że pierwszym zdalnie sterowanym modelem latającym był zbudowany przez braci Walta i Billa Good samolot o nazwie GUFF i po raz pierwszy wzbił się w powietrze w 1937 roku i jesli nic nie pokrecilem w trakcie szukania to wyglądało toto tak:
http://www.intergate.com/~hannum/designs/Guff.jpg
bądź tak:
http://www.intergate.com/~hannum/design ... Winner.jpg

źródełko:
http://www.hobbyhobby.com/history-rc.htm
i
http://www.personal.psu.edu/faculty/a/f ... 2004.shtml

ale to chyba miał być statek tak? ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ok.... okazalo sie ze w 1898 roku niejaki Nikola Tesla zaprezentowal pierwszy zdalnie sterowany model.... i faktycznie byla to łódź... chociaz lodzi nie przypomina ;) jak dla mnie to wygląda toto jak żelazko z antenkami ale nie wazne ;) wazne ze plywalo i mialo 1,2 metra długości.... źródełko:
http://www.iomclass.org/Information/His ... 211003.pdf

uwaga....... źródełko w formacie *.pdf....jak nie masz acrobata to nie przeczytasz :>

garść informacji o wynalazcy:
http://www.apc.net/bturner/tesla.htm

obydwie strony po angielsku.....

aha..... w pierwszym dokumencie (tym pdfie) jest napisane ze zbudowałtoto 105 lat temu.... niby sięto nie zgadza ale dokument jest z zeszłego roku :) i juz sie daty zgadzają :D

co wygrałem? ;)
pzdr
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Galwani pisze:ok.... okazalo sie ze w 1898 roku niejaki Nikola Tesla zaprezentowal pierwszy zdalnie sterowany model.... i faktycznie byla to łódź... chociaz lodzi nie przypomina ;) jak dla mnie to wygląda toto jak żelazko z antenkami ale nie wazne ;) wazne ze plywalo i mialo 1,2 metra długości.... źródełko:
pzdr
:piwo: :jupi: :spoko: TAK TAK TAK :spoko: :jupi: :piwo:

Jesteś WIELKI

Nikola TESLA to wielki niedoceniony geniusz wszech czasów. Leonardo przy nim to cieńki bolek

Nagrodą jest :( tylko ksero oryginalnego artykułu nie kompletnej gazety niemieckiej która to opublikowała :(
Przysłac netem czy pocztą
pozatym masz u mnie PIWO
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Nikola TESLA to wielki niedoceniony geniusz wszech czasów. Leonardo przy nim to cieńki bolek
Jak możesz porównywać ludzi z dwóch różnych epok? Leonardo żył w latach 1452-1519 an Nikola Tesla 1856-1943. W ten sposób Nikola Tesla jest cienkim bolkiem w porównaniu do Stevena Hawkinga.
Pozdrowienia
Scooby
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

jarek: mozesz mailem :)
galwani@gazeta.pl :)

ogolnie mam niesamowita satysfakcje z fakty ze udalo mi sie to znaleźc na guglach pomimo tak strasznie sypiacego sięjuz systemu :) srednio co 10-15 minut pad systemu i restart..... bleh...

nie znosze winzgrozy :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Katastrofa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Galwani tragedia

Córcia poszła zalaminować stronę gazety i zeskanowąc a gazeta lub jak kto woli kartkabyła włwśnie była z 1898. Wróciła z zalaminowana stroną i dyskietką z zupełnie innej gazety i innej epoki. Różnica jakitś 70 lat. I teraz nie bardzo wiem co począc. Sprawa oparła sie nawet o policje. W odpowiedzi usłyszałem nie ma podstaw. :kiler:
:pomoc: mam jedynie artykuł w FMT ( flug modell technik) gdzie jest małe zdięcie ryciny z tegosz numeru gazety i sporo niemieckiego tekstu.

Hi JareK
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

jesli pytasz sie mnie biorac pod uwage fakt wygrania przezemnie nagrody to nie przejmuj sie.... bralem w tym udzial dla satysfakcji :D

a jesli pytasz bioracp od uwage strone techniczna tego zagadnienia...to nie bardzo wiem co i jak :>
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ