wrc 1/24

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Przemo L. pisze: po otwarciu pudełka przeżyłem mały szok, gdyż model wyglądał jak odlew do rzeźbienia, a nie do sklejania (może to była jakaś felerna sztuka)
Mój też taki jest. Po szlifowaniu i malowniu jeszcze widać rysy :evil: Ale go waloryzuję więc wygląda jak zadrapania :)
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

JA robię modele WRC od jakiegoś czasu i mogę podzielić się swoimi opiniami na temat modeli w skali 1-24. Oczywiście klasą dla siebie jest firma TAMIYA której repliki są najbliższe rzeczywistości. Hasegawa produkuje ciut gorsze jakościowo modele jednak prawie do każdego dodaje blaszkę z elementami fototrawionymi co podnosi wartość modelu. Mam sklejone FOCUSY WRC od tamiyi i hasegawy i widać różnice samej bryły modelu co jest dziwne. Bardziej prawidłowa jest bryła modelu Tamiyi, a model hasegawy jest z kolei mniejszy a oba są w skali 1-24. Modele Hellera są dużo prostsze w budowie (ale i o połowę tańsze) jednak przy odrobinie pracy można zbudować fajną replikę w miarę odpowiadającą rzeczywistej maszynie (mam xarę wrc i wygląda całkiem całkiem). Zamieszczę dwie fotki SUBARU IMPREZY WRC firmy Tamiya
Pozdrawiam
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

na modelu jest trochę kurzu fotki robiłem na szybko :-)
Seweryn Obrazek
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Imprezka bezpośrednio z opakowania czy ulepszana :?:
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Wiesz , Seweryn, efekt może i przypadkowy, ale zakurzenie kół bardzo mi się podoba.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

A ja mam pytanie. Czy te maskownice na mocowanie felg do piast to orginał z modelu?? Bo w życiu nie widziełm czegoś takiego na rajdzie?! :shock:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

PO kolei
Paperman - imprezka prosto z pudełka ale dodałem mase elementów od siebie na podstawie zdjęć - zwaloryzowane całe wnętrze dodane przewody, pełne pasy, przerobiona klatka bezpieczeństwa - Richard Burns używał dodatkowego wzmocnienia z płyty kevlarowej, wszystko co w orginale jest z kompozytów jest oklejone kalkomanią CARBON firmy REJI model posiada uchulone szyby w drzwiach, dodane zapinki na masce i klapie tylnej, przerobione amortyzatory tzn dodane sprężyny z drutu i pare innych kosmetycznych poprawek.
Jari - te to zaślepki to oczywiście orginał z modelu SUBARU jako pierwsze zaczęło stosować zaślepki
śrub na rajdach szutrowych teraz stosuje to np. CITROEN na potwierdzenie wrzucam fotkę koła SUBARU Burnsa z tego właśnie rajdu co model. Jak będziecie chcieli to wrzucę jakieś lepsze fotki.
Pozdrawiam wszyskich
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

ss
Seweryn Obrazek
Snail

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Snail »

Seweryn : zarzuć jakies fotki jak masz innych wurców w trakcie budowy lub skończonych
Kiidd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kiidd »

Zdecydowanie polecam Tamigawę i Hase... do Hase są czasami dołączone blaszki... mam na zbyciu Corollę WRC z Hase `98 jak chcesz to wal na priv... jest super:!: Polecam.
ODPOWIEDZ