jaki model???

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Duźgu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Duźgu »

To muszę ci Messer podziękować za opinię tego monitora bo sam chciałbym go sklecić jako pierwszego pływaka. Dobra już nie będę gadał głupot, bo się nie znam w tym temacie. Albo nie. Jestem upierdliwy i powiem Łódź Podwodna ALFA-wyd. Zetka. Nie kleiłem, nie wiem jak się klei, ale to już chyba wygurowanej liczby części kartonowych i inno materiałowych niema, no możę...
SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

Potwierdzam opinie o monitorze , prawie sobie ząbki na nim połamałem a wydawał się taki prosty.
Panczo
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 01 2003, 18:08
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panczo »

Cześć. Ja mimo wszystko konsekwentnie będę polecałORP Jaskółke (MM) Model szybki łatwy i przyjemny.
Zawsze wierny kartonowi
Awatar użytkownika
Witkow
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 12 2004, 19:44
Lokalizacja: z Cieszyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witkow »

I ja się tutaj zapytam. Chciałbym zbudować jakiś model, na którym mógłbym popróbować: malowania, retuszu i wypełniania pianką szkieletu. Musi być to model tani oraz w miarę prosty w budowie. Nie chcę na niego poświęcać mnóstwa czasu, tylko poćwiczyć przed czymś naprawdę dużym :) I odpadają stare Małe Modelarze. Nie chce mi się już więcej bawić ze starym papierem :) Tak więc czekam na propozycje.
Sorki Asma, że w tym temacie, ale nie było sensu zakładać nowego i forum zaśmiecać...
Dar Młodzieży z GPM'u - uzbrajanie sterówki - 90%...
Pracowałbym dalej tylko czasu brak... :(
Pozdrawiam - Witkow
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Witkow pisze:Chciałbym zbudować jakiś model, na którym mógłbym popróbować: malowania, retuszu i wypełniania pianką szkieletu. Musi być to model tani oraz w miarę prosty w budowie. Nie chcę na niego poświęcać mnóstwa czasu, tylko poćwiczyć przed czymś naprawdę dużym :) I odpadają stare Małe Modelarze. Nie chce mi się już więcej bawić ze starym papierem :)
Chyba nie ma takiego modelu...
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Dyskusja przypomina bicie głową o mur w celu przyjścia pomysłu na nudę. Sam wybór jako modelu okrętu mówi że chce się poświęcić nieco więcej czasu na model niż normalnie. Budowa okrętu, statku czy żeglowca to nie jest sprawa krótkoterminowa. Oczywiście są łatwiejsze i trudniejsze co wiąże się z ilością detali. Jeżeli okręt do testowania to byle jaki najtańszy ale jeżli ma to to przypominać model no to niestety nie da rady tak łatwo....więc myślcie dalej ...ja zajmę się poprostu sklejaniem....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Molzey

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Molzey »

Hmmm,odezwał się Vivit ze swych wyżyn modelarskich.....
Czy zwróciłes uwagę,że kolega który pyta ma 13 lat?Ja wiem że Ty w tym wieku miałeś kasy jak lodu,umiejętności pozwalające na zrobienie dowolnego modelu,no i swoje poczucie wyższości zapewne.
Cóż nie każdy jest taki Leonardo jak Ty.Ludzie starają się pomóc jak umieją,a tu przychodzi taki i mówi "co wy k...,wiecie o modelarstwie".
Nie masz nic ciekawego do zaproponowania,to siedź cicho i sklejaj,co zresztą zdeklarowałeś.
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Molzey, nieźle powiedziane, ale zdecydowanie za ostro. W takim wątku za dużo jest wymądrzania, a za mało konkretów. Ludzie, trzeba pomóc, a jak się nie chce - to nie zaśmiecajcie wątku. Vivit, pozdrawiam Cię serdecznie. Molzeya trochę poniosło :)
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Ciechan
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 05 2004, 13:44
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciechan »

A co byście powiedzieli na jakiś model z netu? Asma, masz drukarkę? Taki model jest napewno prsoty i bardzo tani (tylko koszt wydruku), ale na pewno nie jest to coś extra. Jednakże polecam spróbować.
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

Może np. V108 z Digital Navy?? Moim zdaniem nietrudny i darmowy, tylko ta skala.. 1:250
ODPOWIEDZ