*[Relacja/Samolot] A6M Zero [KŚ 15/2003 (16)]

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Efekt, niestety, nie zachwyca.
Kokietujesz Swinger. Kabinka na fotce wygląda bardzo fajnie. No chyba że twój aparat, tak jak Shermanowy, poprawia a nie pogarsza :lol: Na temat klejenia przeszkleń gadaliśmy tutaj już sporo. Jedną z lepszych wydaje się być metoda z użyciem dwustronnie klejącej taśmy. Wypróbuj przy okazji.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Nie kokietuję (no, może troszeczkę ;) ), widać przecież nawet szparę między szybami na środku. Jakoś mi się nawet nie chciało dopasowywać - spisałem ten model na bycie eksperymentem i niczym więcej. :) O metodzie z taśmy rzeczywiście kiedyś tu czytałem, ale nie wypróbowałem jej nigdy chyba dlatego, że z opisu jakaś skomplikowana mi się wówczas wydała. :) Kurcze, szkoda że teraz tego nie przetestowałem, ale zapomniałem o niej. Dzięki za sugestię, następnym razem może pokombinuję z tą taśmą.

Wycięcia pod kadłub w skrzydłach musiałem pogłębić o jakieś 2mm. Części łączeń skrzydło/statecznik-kadłub też musiałem trochę poprzerabiać - trochę je zmniejszyłem, a w niektórych miejscach rozwarstwiłem karton.

Obrazek

Obrazek

Cienkopis dla porównania rozmiarów.
Ostatnio zmieniony wt wrz 20 2005, 21:02 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Model jest skończony. Brakuje jeszcze anteny, ale celowo dokleję ją później (przeszkadzałaby przy skanowaniu). Sklejało się go nieźle, a to wg mnie najpoważniejsze zastrzeżenia:
1. Wszystkie wręgi za duże.
2. Karton się rozwarstwia (aczkolwiek przy takiej skali czasem była to zaleta)
3. Zielony kolor taki jakiś dziwny ma odcień.
4. Podwozie raczej powinno być czarne - tak ma prawie każde Zero, jakie widziałem. I takie też zrobiłem.

Niektóre drobiazgi (rury wydechowe, podwozie przednie i tylne) zrobiłem z cieniutkiego papieru od czekoladek After Eight... Coś jak kalka techniczna, tylko bardziej miękkie. Kaemy z igieł lekarskich. Nie wiem, jak autor wyobrażał sobie zwinięcie ich z kartonu. ;) Wyszłyby potężne działa.

Taka sugestia do projektantów - może zamiast czarnych dziur jako wnęk podwozia stosować jakieś ładne cieniowanie w kolorze wnętrza wnęk?

No cóż, na koniec zapraszam do galerii.
ODPOWIEDZ