polonez

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

Dla mnie ten poldek - bomba :)
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
sova

pold

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sova »

Poloneza zamierzam jeszcze za jakiś czas lekko dopracowac, bo niema wycieraczek i takich tam pierdółek. Pozatym chce uzupełnić klatkę bezpieczeństwa, dodać pasy wielopunktowe i moze zrobie dokładniej silnik. a obecnie na tapecie mam tą renóweczkę na zdjęciu, sporo jeszcze robotyprzy niej. może jakieś sugestie ktoś ma? pozdrawiam.
sova

nowe fotki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sova »

dorwałem kamerke więc kilka zdjęc...
Awatar użytkownika
Paweł22w
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 25 2004, 23:04
Lokalizacja: Bromberg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł22w »

Patrząc na zdjęcie oryginału- zamieszczone przez Ciebie widać wiele nie ścisłości! A mianowicie: Przednei słupki są w Twoim modelu wyraźnie zbyt grube! Tylnie podobnie są zbyt długie, przez co boczne tylne szyby mają zbyt małe powierzchnie. Nadkola...niby sportowe, poszerzane, ale też wychodzą zbyt na zewnątrz. Opony ...koła...też jakby od ferrrari ...nie pasują do tego samochodu. Chyba , że to zamierzony tunning? A to już kwestia gustu. Co do detali...trudno cokolwiek powiedzieć, gdyż jakoś zdjęć barddddzo utrudnia ocenę. Jednak o ile się nie mylę, światła zewnętrzne nei są "szklane" ? A przecież można było zrobić z folii, lub czegokolwiek innego. Silnik? Zasadniczo nic nie widać, poza dużym blokiem...więc nie komentuje. Pozatym farba? Czy to juz jest ostatneczne malowanie?
sova

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sova »

no cóż model robiłem dość dawno, teraz tylo niektóre sprawy poprawiam, a robiłem go całkowicie samodzielnie i od podstaw bez żadnych konsultacji ze znawcami tematu modelarstw a takze fso. nie wiedziałem nawet że coupe a 3d to dwie inne wersje, kleiłem dla swojej satysfakcji i zabawy i jestem zadowolony. z nieścisłości zdaje sobie sprawe ale sie nie przejmuje. co do malowania... chodzi mi ostatni po glowie zeby go wygladzić i pomalować odnowa, ale barwy raczej będą takie jak są. dzięki za krytykę również:-)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Wielka inwencja twórcza i to mi sie baaardzo podoba.
Pozdrawiam
Dorwij jakiś aparacik konkretny i porób lepsze fotki - chętnie bym popatrzał
Pozdrawiam...
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Rainman
Posty: 67
Rejestracja: pn gru 15 2003, 11:07
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rainman »

Na warsztacie: hmm..rodzina? ;)
sova

thx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sova »

dzięki Rainman, fajny link:-) ale teraz juz wiem duuuuużo więcej na temat poldków, i ich historii oraz mam wiele publikacji, zdjęć, książek na ten temat. Gdybym więc teraz robił coś od nowa to już mam z czego kożystać. ale linka fajny:-) Ale teraz jakbym robił poldka to już bedzie w skali 1:1!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

Re: thx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

sova pisze:Ale teraz jakbym robił poldka to już bedzie w skali 1:1!!!!!!!!!!!
Z kartonu to raczej Trabant ci wyjdzie :P

www.fsoautoklub.pl
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
sova

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sova »

ale to już nie bedzie z papieru, tylko prawdziwy najprawdziwszy:-)
ODPOWIEDZ