Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Robcior
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 31 2024, 22:21
Lokalizacja: Łódź
x 6

Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcior »

Witam Szanownych Forumowiczy !
Rozpoczynam nowy model. Do tego, w nowej dla mnie skali - 1:24. Chciałem pierwotnie umieścić tutaj zdanie -" rozpoczynam z radością", ale życie czasem potrafi zaskoczyć i przyłożyć przez grzbiet , więc poprzestanę na tym, że w ramach odłączenia się na moment od problemów, umieszczę wątek na forum. Wyobraziłem sobie większy projekt z Lanzem Miniartu. Pierwszy etap, to budowa modelu. Drugim będzie diorama/ scenka dla nadania tła i kontekstu do legendarnego Bulldoga.

Obrazek

Gdybyście mieli jakieś sugestie dotyczące malowań tego traktora w okresie tuż powojennym - w Polsce czy Niemczech, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Wbrew pozorom, nie jest sztuką łatwą, znalezienie informacji o oryginalnych kolorach lakierów stosowanych przez fabrykę Lanza w Mannheim. Oczywiście kolor Lanz Blue był i jest nadal, chyba najpopularniejszy, ale co z pozostałymi wariantami ?..

Tymczasem zapraszam do relacji.
- W pierwszej fazie skupiłem się na gruszce żarowej, która jest główną ozdobą tego modelu. Nie byłem zadowolony z plastikowych elementów pochodzących z zestawu imitujących osłony otworów w gruszce, stąd też wykonałem je z blaszki mosiężnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2260
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 140

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Kibicuję gorąco. Kolorem sie nie przejmuj, w modelach traktorów najważniejsze i tak jest błocko i rdza ;-)
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Robcior
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 31 2024, 22:21
Lokalizacja: Łódź
x 6

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcior »

Cześć Szyderczy. No właśnie tych kolorów widzę całkiem sporo na wielu zdjęciach z muzeów, lub też zlotów zabytkowych traktorów. Może rzeczywiście się tym nie przejmować ?... Korozji nie chciałbym zbyt wiele tworzyć. Tyle jest teraz modeli tak upastowanych pigmentami i wszelkiej maści smarowidłami, że szczegółów nie widać. Do przemyślenia :idea:
Robcior
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 31 2024, 22:21
Lokalizacja: Łódź
x 6

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcior »

Mała aktualizacja wątku z mojej strony. Modelarskie słówko, w sam raz na niedzielę ;-) Wymieniłem plastikowy wałek z zestawu ( bardzo mi się nie podobały jego plastikowość i deformacja) na własne rękodzieło, które polutowałem z blaszek i drutu. Materiał- ponownie mosiądz , bardzo wdzięczny w obróbce, jak i lutowaniu właśnie. Plus sprężynka oczywiście...)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3212
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A czy nie brałeś po uwagę aby z tego modelu wykonać Ursusa C-45 ?
To była kopia 1:1 - przynajmniej na początku produkcji - tego niemieckiego bulldoga.
No ale poszperałem w sieci i same smętne po całości zieloną farbą malowane traktory tylko znalazłem. Te niemieckie są ciekawsze kolorystycznie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Robcior
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 31 2024, 22:21
Lokalizacja: Łódź
x 6

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcior »

Tempest. To była pierwsza myśl kiedy zobaczyłem zapowiedzi Miniartu dotyczące Lanza w tej skali. Pokusa byla ogromna !'Jednak pomimo wielu bliźniaczych detali przejętych po wojnie z Bulldogów, koła Ursusów,były zupełnie inne. Wykonanie nowych kól wraz z oponami przerasta ( niestety) możliwości mojego warsztatu. :paker:
ODPOWIEDZ