[R] Wolfsschanze - GPM 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Wolfsschanze - GPM 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Heinrich Kosmala pisze: śr gru 06 2023, 16:34 Hej,
bardzo fajnie, ale zdecydowanie nie podobają mi się (bardzo) krzywo umieszczone szczebelki drabinki na ścianie bunkra –...
Wg mnie są strasznie gęsto. Za blisko.
Żeby były takie same muszą być robione od szablonu

W sumie całkiem fajna makieta.

A co do ścian, to nie lepiej je było solidnie podkleić tekturą?
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Wolfsschanze - GPM 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

gk pisze: śr gru 06 2023, 21:05 Wg mnie są strasznie gęsto. Za blisko.
Żeby były takie same muszą być robione od szablonu
Według mnie również za są gęsto, ale dawałem w takich samych miejscach jak były wydrukowane. Pamiętajmy, że to jest dość stary model i uproszczony. A że krzywo? No niestety, oczy i ręce już nie te. Do tego te nieszczęsne, gęste dziurki. Ale na żywo nie wygląda to aż tak źle, tylko w powiększeniu. Co więcej - nawet zrobiłem sobie szablon, ale za wiele nie pomógł :)
gk pisze: śr gru 06 2023, 21:05 A co do ścian, to nie lepiej je było solidnie podkleić tekturą?
Problem w tym, że te ściany są w górze pochylone i podkleić za bardzo tego nie szło. Do tego w mojej wersji wycinałem również czarne pola i dodawałem "głębię". Ale nawet usztywnienie ścian za wiele by nie pomogło bo w modelu plan był taki, że do przyklejonych ścian dokleja się dach z taką otoczką - i o tą otoczkę najbardziej się obawiałem, bo wyglądała bardzo wrażliwie. I jej za bardzo nie było jak usztywnić. Ale jak na razie moja metoda zdaje egzamin.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Wolfsschanze - GPM 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

ppfalcon pisze: czw gru 07 2023, 11:06 Problem w tym, że te ściany są w górze pochylone i podkleić za bardzo tego nie szło. Do tego w mojej wersji wycinałem również czarne pola i dodawałem "głębię". Ale nawet usztywnienie ścian za wiele by nie pomogło bo w modelu plan był taki, że do przyklejonych ścian dokleja się dach z taką otoczką - i o tą otoczkę najbardziej się obawiałem, bo wyglądała bardzo wrażliwie. I jej za bardzo nie było jak usztywnić. Ale jak na razie moja metoda zdaje egzamin.
:mrgreen:
Model jest relatywnie niewielki, więc może i nie trzeba podklejać. Niemniej, tak z "technicznego" punktu widzenia, nie ma żadnych przeszkód by podkleić takie załamane ściany - osobne paski tektury. Głębia też nie stanowi problemu, po wycięciu otworów w tekturze :chytry:.
Ja to bym nawet dodał szkielet ("podciąg") żeby się dach nie uginał ;-)
Tak się tylko wymONdrzam :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Wolfsschanze - GPM 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Ale wiesz, że też mi to przeszło przez myśl - mówię o podklejeniu i o szkielecie :D Ale stwierdziłem, że może nie ma co przesadzać
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Wolfsschanze - GPM 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Niestety w chwili obecnej różne obowiązki odciągają mnie skutecznie od pracy przy bunkrze, a przecież jest taki prosty, że wypadałoby go już dawno skończyć. Do tego sam z siebie nie ułatwiam sobie roboty. Niemniej jakieś (marne) postępy są. Oto co ostatnio robiłem. Wyciąłem okna:
Obrazek

Wydrukowałem je na folii:
Obrazek

Znalazłem wnętrza bunkra (niestety z czasów obecnych, więc nie są za specjalne i jest ich mało, ale i tak wiele widać nie będzie):
Obrazek

Przykleiłem okna w otworach:
Obrazek

I w tle wrzuciłem zdjęcia:
Obrazek

I tak planuję zrobić każdy budynek. Wiem, wiem, to jest raptem parę godzin roboty, ale no nie mam czasu no...
Będę informował o postępach
ODPOWIEDZ