[Galeria] ORP.Warszawa I 1:200 Fly model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[Galeria] ORP.Warszawa I 1:200 Fly model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Dzień dobry.
Model był wydany w 2001r i nigdy nie wznawiany.
Jakiś czas temu przy okazji otwierania relacji z budowy tego okrętu, ale z wyd GPM pisałem że ponad rok temu zacząłem budować ten model i porzuciłem go ze względu na trudności przy jego budowie. Teraz gdy kupiłem model z GPM, okazało się możliwe dokończenie tamtego modelu.
Tutaj jest efekt moich zmagań z tamtym modelem. Dzięki temu uspokoiłem swoje sumienie, że na półce leży coś nie dokończonego.

Model jest mocno uproszczony, ale zachował swoją sylwetkę i mniej więcej ilość wyposażenia.
Na półce i z daleka, wygląda ładnie, takie jest zdanie moich domowników i znajomych, którzy nas odwiedzają.
Liczę że ten z GPM będzie o wiele lepszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprawiłem a właściwie wymieniłem śruby okrętu na takie jak te w modelu z GPM, teraz wygląda to lepiej

Zapraszam do oglądania i krytykowania :papa:
Ostatnio zmieniony pt lut 16 2024, 16:44 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
walbe
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 28 2017, 12:06
x 1

Re: [Galeria] ORP.Warszawa I 1:200 Fly model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: walbe »

Witam, zdjęć nie idzie powiększyć, ale jedyne co rzuca się w oczy, to wielkość luf artylerii głównej 130mm, w porównaniu do cztero-lufowego działka plot, wyglądają na zdjęciach jak równe. Wydaje mi się że śruby napędowe wykonałeś za małe - nie powinny być większe? Model wyszedł w sumie ciekawie, bo w wycinance trochę to blado wygląda, wyglądało bo już jej nie mam.
ODPOWIEDZ