[R/G] S/S Krosno (1:100 GPM)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 756

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tak, maszt i żagiel.
Nie wiem co to top mast ale taki cienki kijek rzuciłem między wiosła na lewej burcie.

Na czym polega problem moim zdaniem. Na tym otóż, że łatwiej jest coś odwzorować, jak się wie/zrozumie jak coś działa. Można się gapić na zdjęcia i obrazki, ale dopóki nie pojmiesz jak coś funkcjonuje i do czego służy, to odwzorowanie czegoś takiego jest trudne, a często po prostu narażające na uśmiech politowania kogoś, kto wie jak coś działało/do czego służyło.
I nie mam pojęcia jak maszt stawiano :haha:
Przy pierwszej ławce był uchwyt/obejma, jakaś korba i tyle wiem. Logika podpowiada, że jakieś gniazdo w podłodze być powinno, żeby taki maszt się nie gibał w tę i nazad. Nic tam nie robiłem, bo nie wiem co by to miało być :D
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3200
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Może bosman trzymał maszt w rencach :D

Faktycznie bardzo często patrząc na różne plany modelarskie nie ma szans aby zbudować na ich podstawie model obiektu rzeczywistego bo same rzuty nawet ze wszystkich stron nie są w stanie wyjaśnić jakie tam są elementy i co z czym i do czego. Dopiero rzuty aksonometryczne mogą więcej wyjaśnić ale też nie zawsze. Oczywiste jest że zdjęcia, zdjęcia i jeszcze więcej zdjęć może rozwiać wątpliwości tylko skąd je wziąć jeśli obiekt został zezłomowany albo zniszczony jakieś 80 lat temu a nie wzbudzał za życia takiego zachwytu aby chmara fotografów robiła mu sesje zdjęciowe. No i w przypadku sprzętu wojskowego cenzura wojenna musiałaby jeszcze te zdjęcia dopuścić do rozpowszechnienia.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

A kontynuacja budowy kiedy bedzie? Ta dluga przerwa robi sie troche nieznosna.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 756

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

mr.jaro,
a czymże jest 4 miesiące w życiu modelarza :lol:

Do niedzieli skończę nadbudówkę rufową innego okręciku i potem zabiorę się za handlowca.
Nadszedł w nim czas na poskładanie podstawki i osadzenie statku. A że strasznie nie lubię robić podstawek w sensie cięcia deski/sklejki stąd odwlekam ten moment :mrgreen: .
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Dzieki za info. Wiem, ze pospiech w modelarstwie nie jest wskazany. Ale z drugiej strony sam sobie winien jestes - jakbys tak ladnie modeli nie budowal, ja nie dopominalbym sie aktualizacji.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

qk sklejasz inny okręt i nie prezentujesz nam jego budowy na forumie? Toż to karygodne. Myślę, że czeka Cię przynajmniej jakieś przeciąganie pod kilem :oczko:
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 756

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

pulpetto pisze: sob sty 23 2021, 10:36 czeka Cię przynajmniej jakieś przeciąganie pod kilem
:haha:

Jeżeli przeciąganie pod kilem można zakwalifikować jako MORSOWANIE to już się przygotowuję :lol:

pulpetto
lepię sE dla przyjemności Onslow'a. Model znany, obfotografowany z każdej strony, nic odkrywczego, ani oryginalnego. Nie ma co pokazywać. Wszyscy już widzieli jak wygląda Onslow. I szacunek dla Adriana Kacza za projekt. Jest super. Mój egzemplarz jest wprawdzie słaby, bo to dodruk na HP Indygo i farba odłazi od kartonu. Ale widać, że projektant z sercem podszedł do tematu.

Może jutro cyknę fotkę.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 756

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Rzeczona nadbudówka destrojera z Modelika gotowa. Brak jeszcze dwóch elementów w postaci sprzętu ratunkowego, ale to później.
Parę fotek tego co sobie "w ciszy" składam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz z tydzień popracuje przy Krośnie, to może będzie coś do pokazania przy kolejnej niedzieli.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Sztuk 4

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Echhhhhh szkoda strzępić klawiaturę :piwo:
https://www.youtube.com/watch?v=m98MBACe1xk
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [R] S/S Krosno (1:100 GPM)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Przeciąganie pod kilem (vel morsowanie) to jednak za mała kara dla Ciebie ;-)
Nie ma najmniejszego znaczenia, że model był sto razy pokazywany. W Twoim wykonaniu (i sposobie prezentacji) nawet sklejanie sześcianu będzie interesujące :), a prowadzone przez Ciebie relacje są istną kopalnią wiedzy co i jak, nie wspominając o tym, że oglądanie takich relacji daje "kopa" do pracy nad swoimi modelami. Tak więc nie masz usprawiedliwienia. Czekam na więcej ;-)
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ