Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Zielony Modelarz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 10 2021, 15:12
Lokalizacja: ÖSTERREICH

Re: Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zielony Modelarz »

Hejka wszyscy ! :aniol:

A wiec tak, polskich znakow jeszcze nie mam lecz ten pechowy model ktory wiele nauczyl zostal nie w pelni ale skonczony .

Pod koniec zabawilo sie nim dziecko :D Przynajmniej on zadowolony :jupi:

LINK DO FILMU Z MODELEM TU
https://youtu.be/KFoKd_cqHy4
Widzialem juz to, wiem za dlugie , kolejne filmy postaram sie robic tylko i wylacznie z waznymi momentami i zdecydowanie krotsze.
Juz nie chcialem sie bardziej demotywowac i wystawilem jaki byl 5h to montowalem.... tu tez jestem poczatkujacy xD :klotnia:

Powiem wam ze nie dobrze pasowaly te drukowane czesci i papier biurowy okazal sie porazka.

Koncze remoncik lazienki, w ktorym tez wykorzystalem kilka elementow z kartonu jak npkotfica ramka do zdjecia (mam w budowie domek z latarnia morska nad polke, i chce zrobic pol z kartonu STER jak od statku z mechanizmem do spuszczania wody. Chyba zly dzial by to mowic i nie wiem czy wogule odpowiedni do takich info ...

wracajac, mam zamiar zbudowac na nowo rowniez poloneza ale z mojej fantazji. wzorowal sie bede na zdjeciach z internetu aut amerykanskich czy innych off-roudow. do atuka postaram sie wlozyc silnik , otwierane drzwi , i bede sie uczyl usztywniania krawedzi (sa to wręgi ??) i malowania modeli . Od czegos trzeba zaczac :D

Bede wstawial zdjecia/relacje z przebiegu budowy, mam nadzieje ze pomozecie mi w ciezkich chwilach .
PODKRESLAM JESTEM LAJKIEM :)

Dziekuje wszystkim za uwage.

:czytaj: :czytaj: :czytaj:
ZMOTYWOWANYLAJK :paker:
Kanal YT (z zamiarem zamieszczania prac)
https://youtube.com/channel/UCA-JGvnM3MNjnzzNejZEj-w
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Popracuj proszę nad pisownią. Bardzo ciężko czyta się Twoje wpisy. Kropki, przecinki, wielkie oraz małe litery, to nie fanaberia. Szpachla i szpachlówka to nie to samo.
Powodzenia w tworzeniu.
Awatar użytkownika
Zielony Modelarz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 10 2021, 15:12
Lokalizacja: ÖSTERREICH

Re: Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zielony Modelarz »

Dziękuję, już po raz drógi zwracacie mi uwagę na pisownie, więc zaczne używać znaków polskich. :(

Jak wyżej długie i bezsensowne nagranie jak i lichy model. Teraz mam zamiar zrobić coś sam, sugerując się na zdjęciach realnych samochodu.

Mam już gotowy projekt, lecz założę nowy wątek, gdyż mam zamiar konkretne zdjęcia wysyłać z konkretnymi pytaniami.

Dziękuję, przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Tworzę i korzystam z portali poraz pierwszy.

Temat do zamknięcia
Pozdrawiam pasjonatów :)
ZMOTYWOWANYLAJK :paker:
Kanal YT (z zamiarem zamieszczania prac)
https://youtube.com/channel/UCA-JGvnM3MNjnzzNejZEj-w
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.

Fajnie, że w gronie modelarzy mamy kolejnego fana pojazdów cywilnych/specjalnych ( mało to popularne u nas ).
Tak jak poprzednicy jestem za relacją zdjęciową ( sam zwróciłeś uwagę, że montaż materiału trwał bardzo długo ).

Co do prezentacji.
Przydałoby się przede wszystkim jednolite tło, na którym pokazywałbyś postępy. W tym co pokazałeś elementy ginęły w całym otoczeniu.

Zainwestowałbym też w lepsze światło. Lampka biurkowa i do środka żarówka led o mocy około 1000 lm zimnej barwy to koszt około 30-40 zł , a znacznie poprawi jakość pracy. Zdjęcia przy takim świetle też będą lepsze.

Widać, że poldek składany był na dość cienkim papierze, ale o to już zadbałeś. Zrezygnowałbym z tektury falistej jako usztywnienia.

Co do opisów.
Poldek nie ma naczepy tylko przedział ładunkowy/pakę/zabudowę pod sprzęt techniczny. Tak samo nie ma tylnego wózka, a co najwyżej tylną belkę/oś i zawieszenie. Trochę to razi. Warto poszukać odpowiedniego nazewnictwa ( tak jak chociażby zasuwy, które de facto są roletami/żaluzjami ).

Fajnie, że robisz swoje własne projekty, ale jak sam piszesz jesteś początkujący. Może sklej jeszcze ze dwa/trzy pojazdy, sprawdź gdzie i z czym będziesz miał problem. Zwróć uwagę na zastosowane rozwiązania projektowe i wtedy do dzieła.

Syrenka to bardzo trudny kartonowo model ze względu na swoje obłości. Mimo wszystko kibicuję i będę tu częściej zaglądał.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Zielony Modelarz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 10 2021, 15:12
Lokalizacja: ÖSTERREICH

Re: Początek przygody i mój pierwszy model Poloneza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zielony Modelarz »

Karol1985 pisze: pt sty 22 2021, 9:52 Cześć.

Fajnie, że w gronie modelarzy mamy kolejnego fana pojazdów cywilnych/specjalnych ( mało to popularne u nas ).
Tak jak poprzednicy jestem za relacją zdjęciową ( sam zwróciłeś uwagę, że montaż materiału trwał bardzo długo ).

Co do prezentacji.
Przydałoby się przede wszystkim jednolite tło, na którym pokazywałbyś postępy. W tym co pokazałeś elementy ginęły w całym otoczeniu.

Zainwestowałbym też w lepsze światło. Lampka biurkowa i do środka żarówka led o mocy około 1000 lm zimnej barwy to koszt około 30-40 zł , a znacznie poprawi jakość pracy. Zdjęcia przy takim świetle też będą lepsze.

Widać, że poldek składany był na dość cienkim papierze, ale o to już zadbałeś. Zrezygnowałbym z tektury falistej jako usztywnienia.

Co do opisów.
Poldek nie ma naczepy tylko przedział ładunkowy/pakę/zabudowę pod sprzęt techniczny. Tak samo nie ma tylnego wózka, a co najwyżej tylną belkę/oś i zawieszenie. Trochę to razi. Warto poszukać odpowiedniego nazewnictwa ( tak jak chociażby zasuwy, które de facto są roletami/żaluzjami ).

Fajnie, że robisz swoje własne projekty, ale jak sam piszesz jesteś początkujący. Może sklej jeszcze ze dwa/trzy pojazdy, sprawdź gdzie i z czym będziesz miał problem. Zwróć uwagę na zastosowane rozwiązania projektowe i wtedy do dzieła.

Syrenka to bardzo trudny kartonowo model ze względu na swoje obłości. Mimo wszystko kibicuję i będę tu częściej zaglądał.
Dziękuję za wsparcie!!
Wszystko wezmę do serduszka :)
Postaram się w najbliższym czasie zmontować sobie jakieś stanowisko pracy. I będę pytał o stosowne nazwenictwo kolejnym razem, jeżeli nie bede go pewien.

Pozdrawiam serdecznie z wielkim uśmiechem na twarzy.
ZMOTYWOWANYLAJK :paker:
Kanal YT (z zamiarem zamieszczania prac)
https://youtube.com/channel/UCA-JGvnM3MNjnzzNejZEj-w
ODPOWIEDZ