[R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam !

Pracę nad modelem trwają, powoli zaczynam wracać z czasem na klejenie więcej niż 30 min dziennie ;-)
Grafik też wrócił do pracy, po przerwie spowodowanej pandemią i brakiem czasu z powodów zawodowych. Wszystko wraca na tor, by model został wydany. Wrzucam parę rysunków montażowych, bez których złożenie tak skomplikowanego modelu byłoby niemożliwe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Model na lata klejenia.. Szacunek Panowie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Wielki szacunek za tak opracowany model. Jest to moim zadaniem najlepszy model pod względem detali, jaki będzie dostępny w opracowaniu. Jednak myślę, że nie zarobisz na tym dużo ,bo w końcu ile jest harcorowców którzy taki model będą kleić. Nie mówiąc już o nakładzie pracy i oczywiście części zysków dla wydawcy. Ja osobiście gdyby był to samolot to bym w ciemno kulił, ale nie lubię robić dużo powtarzalnych detali i dlatego nie kleje statków i pojazdów.
Nie wiem czy to jeszcze w tym temacie, ale czy są jakieś przymiarki wydawnictw kartonowych do drukowania cyfrowego UV? Ja osobiście ostatnio tym tematem się interesuję i ten druk ma niesamowite możliwości. Można wydrukować wypukłe nity, ślady ubrudzeń od błota itp. Jakość wydruku wręcz niesamowita. Oczywiście druk wypukły wymaga drukowania nawet 9 warstw i strasznie podraża cenę wydruku i jego przygotowania, ale czy nie iść na całość?
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
ODPOWIEDZ