[R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

@Heinrich:
Przemek używa BCG.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Czyli to chyba bardziej sprawa umiejętności niż kleju. Mnie „plamy“ robią się (czasami) także po BCG… :D
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Dziękuje Panowie za słowa uznania.
Zgadza się, model w całości klejony BCG. Tylko do podklejania większych powierzchni posłużył mi klej Szewski lub Hemol.

Grafiką zajął się mój dobry znajomy. Chce zrobić coś oryginalnego, świeżego. Nie oklepane bitmapy i style :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam !
Sztuk 4

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

No tak BCG do dużych powierzchni to raczej kiepski pomysł, generalnie klejowa klasyka, ale sterylną czystość klejenia to trzeba mieć jednak we krwi, podobnie jak umiejętność zrobienia takiej grafiki - WOOOOOW !
Dużo już wiemy, ale pod wielkim wrażeniem tego co wcześniej, oraz powyżej pokazano wypada się jeszcze zapytać o generalia,czyli o to, czy znany już jest mniej więcej termin ukazania się modelu i przedział cenowy - nie ma co się krygować - proponuję podać górne stany.
No i już ostatnie, autentycznie ostatnie pytanie, czy ten model to będzie taki jeden, jedyny "najlepsiejszy" Twój model, czy możemy oczekiwać, że będą następne ?
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam !

Sztuk4-termin wydania pozostaje nieznany. Jeśli w ogóle do niego dojdzie, to najbliższy termin to koniec roku. Ja miałem przymusowe 4 miesiące przerwy od prac na projektem, grafik pracuje nad grafiką w wolnym czasie, którego za dużo ostatnio nie ma. Sam się zastanawiam czy jest sens wydać tak dokładny model. Wydaje mi się, że czas takich modeli minął, ludzie oczekują teraz modeli prosty, bez wnętrz, mając gdzieś zgodność merytoryczną samego projektu i inne aspekty historyczne. Zobaczymy, w sumie model w tej postaci nadaje się tylko pod wydanie.

Cena pewnie między 200-300 zł. Model ma prawie 50 arkuszy A3 samych części.

Co do przyszłych projektów - ja się nie zatrzymuję :D Wróciłem do projektu StuG-a IV, którego przeniosłem na model 3D i powoli sobie go dłubie. Tiger II będzie pierwszym i ostatnim modelem wydanym przeze mnie. Nie dogonię konkurencji, jestem za dokładny i za wolny. Także przyszłe projekty tylko dla siebie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

Witam
Przemku nawet nie strasz, że ten model może być nie wydany! Odkąd pojawiły się pierwsze zdjęcia, czekam z niecierpliwością na każdą wiadomość o nim i nie mogę się doczekać, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem. Marzy mi się model gdzie nie trzeba się zastanawiać nad waloryzacją, żeby przypominało pierwowzór. 200-300 zł absolutnie nie przeraża przy takim projekcie. Życzę powodzenia i wytrwałości w doprowadzeniu projektu do końca.
Galeria: Bf-109E-4 AH
Sztuk 4

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Rzeczywiście model kartonowy opracowany na tak wysokim poziomie tak pod względem merytorycznym jak i graficznym to piękna sprawa, ale i równocześnie spore ryzyko, czy model się sprzeda w cenie, która jest z górnych pułapów, ale po tym co zaprezentowano wydaje się, że jest ona całkowicie uzasadniona. Cóż decyzja musi zostać podjęta, a czas pokaże, czy była słuszna.
Wydaje się, że czas takich modeli jednak nie minął i jest jednak sporo osób, która chce skleić dobrze opracowany pod każdym względem model kartonowy, niż bawić się w jego waloryzację, dorabianie części, malowanie itp. pochłaniające czas sprawy.
Jeżeli ten model jednak okaże się sukcesem wydawniczym to może zmienisz zdanie co do losu zaczętych projektów ?
Tak już całkiem na marginesie to zdecydowanie wolę modele kartonowe pojazdów, gdzie ich wnętrza w dużym zakresie widać bez demontażu wieży, czy stropu kadłuba.
Spotkałeś w ogóle gdzieś zdjęcia tego czołgu w trakcie napraw, gdzie są zdemontowane powyższe podzespoły ?
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam

Czy mogę prosić moderatora żeby przeniósł tą zagorzałą dyskusję w osobny wątek...
Model o ile będzie wydany, będzie tylko w kolorze, druk offsetowy. O ile ktoś to będzie chciał wydać :lol:

O wersjach czarno białych myślałem, które będzie można nabyć tylko u mnie. Czas pokaże czy do tego dojdzie. Jak pisałem wcześniej, Tiger II będzie pierwszym i ostatnim wydanym...Jednak rysunki, opisy, cała numeracja zżera za dużo czasu, który mógłbym poświęcić na następny model.

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Przemek, na Twoje życzenie przeniosłem tą poboczną dyskusję TU
I bardzio proszę wszystkich o kontynuowanie jej właśnie tam.
Pozdrawiam.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [R] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Laszlik dziękuje Ci bardzo za posprzątanie :)

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ