[R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

"Dziennik pokładowy, 9 maca 1820 roku
Jeszcze przed zmierzchem widoczna była łuna światła, która cyklicznie spowijała spód chmur wschodniego nieba. To już znaczyło, że jesteśmy już naprawdę niedaleko końca naszej wyprawy. Wtedy to ostatni raz nakarmiliśmy bestię. O dziwo od długiego czasu nie straciłem żadnego człowieka i o dziwo obyło się nawet bez utraty kończyn. Czyżbyśmy ją nieumyślnie oswoili? Można powiedzieć, że jadła nam z ręki. W sumie, czy miała inny wybór?...W sumie miała, mogła jeść ręce.

Właśnie dobiliśmy do portu. Nie wiem, w jaki sposób wieść o naszym przybyciu się rozeszła. Tusz przy statku zebrała się grupka gapiów, którzy spodziewają się zobaczyć tutaj coś nietypowego, niemożliwego. Nawet nie są oni świadomi tego, jak bardzo się nie mylą. Może wydaje im się w końcu komuś udało się schwytać syrenę i ujrzą ją na własne oczy - właśnie teraz, właśnie za chwilkę...Nie wiedzą, że syreny już nie raz trafiały na ląd, bo przez swoją nieuwagę zaplątywały się w poszarpane ze starości sieci biednych rybaków.

To co oni, a i nie tylko oni, ale też ci niedowarkowie, którzy zaprzeczali istnieniu bestii mimo dowodów, zobaczą, zdąży 5 razy przejść ich prymitywne ludzkie pojęcie. Jak tylko z spojrzą jedno z 4 świdrujących oczu, nie będą mogli spać z myślą, że bestia mogłaby sobie utrwalić ich obraz w swojej pamięci. Ale psychika tych gapiów zostanie silnie nadwyrężona kiedy ujrzą te dziesiątki zębów na czele tego czerwonego cielska.

Ale gdy tylko usłyszą jej śpiew...cały strach i obrzydzenie znikną
https://www.youtube.com/watch?v=mVxDeWsDCPU

WYCIĄGAĆ ŁADUNEK SPOD POKŁADU!"

Tym oto skromnym wstępem pragnę Szanownemu Gronu zaprezentować niniejszą bestię.
Oto Bizon Z056

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2859
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 806

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Rewelacja!
Gratuluję wspaniałego modelu.
:spoko:
Zdjęcia ze szczotką/pędzlem? - wyborny pomysł.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 423
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Niesamowite....! Proszę jeszcze o zdjęcia w plenerze jako wisienkę na torcie. Piękny model Kolega wystrugał. Gratuluję!
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Witam!
Przedstawiam aktualizację przy modelu Bizon Z056, jest to również dobra okazja do uzupełnienia zdjęć do relacji zanim trafi ona do "umieralni" z powodu ich braku.

[audycja zawiera lokowanie produktu]
W modelu doszła zmiana w postaci kół żywiczno-ogumionych. Felga sztywna natomiast opona to według mnie odlew z żywicy o właściwościach podobnych do gumy. kola reprezentują koła rozmiaru 23.1 R26, czyli charakterystyczne balonówki. Opony oczywiście wymagają trochę wkładu własnego przy usuwaniu nadlewek, natomiast w moim przypadku felga od strony wewnętrznej miały wybrzuszenia, które powstają w wyniku pozostania pęcherzy powietrza przy tworzeniu formy. Liczę, że twórcom uda się bańki zlikwidować przy kolejnych odlewach. Efekt oceńcie sami.
Koła załatwił mój znajomy również modelarz, który zajmował się stworzeniem kształtu, on też również wykonał projekt tylnych kół o których pisałem wcześniej Wszystkie koła zrobione przez firmę Resin Labor we współpracy z RAT Projekt. Można je zamówić przez facebooka Resin Labor lub na telefon 691 985 288


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zdjęcia z budowy dostępne na FB, a dokładniej tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?van ... 9923973834
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

claas pisze: wt wrz 29 2020, 18:43 Witam!
Przedstawiam aktualizację przy modelu Bizon Z056, jest to również dobra okazja do uzupełnienia zdjęć do relacji zanim trafi ona do "umieralni" z powodu ich braku.
Udostępnij mi w jakiś sposób fotki które już się nie wyświetlają (muszą mieć takie same nazwy jak w relacji) a wrzucę ją na nasz serwer i relację przeniosę do archiwum
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

Re: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Świetny model!!!
Obtarcia z farby i rdza niesamowicie realistycznie wykonane. Nie wiem jakie były poprzednie opony (brak zdjęć), ale finalne są super.
Jedyne co mi się nie podoba, to pedały gazu, hamulca i sprzęgła. Wygląda trochę jakby były wspawane w podłogę. Widać to na ostatnim zdjęciu.
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ