[R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: 三式戰鬥機 lub Kawasaki Ki-61 Hien Tei [R]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Cześć laszlik,akurat twój post w tamtej dyskusji był jednym z niewielu wnoszących coś sensownego, miałem na myśli ludzi, którzy np. nie odróżniają przodu od tyłu samolotu, po jednym rzucie oka stwierdzali, że to ten sam model z inną okładką itd. Natomiast zostawmy ten aspekt bo i tak to już nic nie zmieni teraz, chyba że wydawca zrobi dodruk z poprawkami (w co wątpię). Kurde, z tego hostingu zdjęć korzystam już dość długo i wcześniej zdjęcia od razu otwierały się bez reklam (między innymi dlatego go wybrałem), przegapiłem widocznie jakieś ich manewry w tej kwestii (przyznam, że nie otwierałem tych miniaturek teraz). W wolnej chwili pozmieniam linki do tych miniaturek, póki jest tego mało. Generalnie zastanowię się nad zmianą hosta, bo nie wiadomo, jak postimage będzie działać w przyszłości, może znowu coś zmodyfikują. Za zdjęcia przepraszam, wiem jakiej są jakości, następne będą lepsze! Raz z tytułem zaszalałem, a tu masz ci los :), ale ok zmieniłem go na bardziej ludzki :). Cieszy mnie Twoja obecność w moim wątku, liczę na ewentualne porady w przyszłości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Nagadalim się, to teraz wypadało by pokazać jakieś postępy w pracach przy modelu. Panele boczne z grubsza mam zrobione, kwestia dodania jeszcze paru kabli, przewodów instalacji tlenowej itd, zwłaszcza na prawej stronie, ale to dopiero po przyklejeniu panelu na miejsce. Makro pokazuje, że są jeszcze miejsca wymagające poprawki retuszu, jak zwykle zresztą :haha: . Widać, też pod światło ślady BCG ale to nie problem, znikną po lakierowaniu. Od siebie dodałem, regulator instalacji tlenowej b w modelu go nie ma, Ki-61 miał jeszcze drugi typ instalacji, która wyglądała nieco inaczej (nie miała tego niebieskiego regulatora), ale elementów do niej też nie ma w wycinance. Także, autor chyba nie przewidział żadnej. Rury i maski chyba nie będę robić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Od razu inaczej się taką relację ogląda. Dzięki za poprawienie zdjęć.
Jak do tej pory, wszystko bardzo dobrze się prezentuje.
Powodzenia w dalszej budowie i czekam na kolejne aktualizacje.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
AZBEST
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 05 2016, 20:17
Lokalizacja: Freren / Niemcy
x 1

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AZBEST »

ależ Ci to fajnie idzie . Taka detalizacja kabinki to coś pięknego.
Pozdrawiam i powodzenia życzę
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki panowie, a także dzięki za zdjęcie tygodnia (z paroma widocznymi babolami w retuszu :D ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzisiaj niby skromnie, ale dość pracochłonne elementy za mną (mimo, że proste). Po panelach bocznych przyszedł czas na tablicę i zegary. Myślę, że wyszła nieźle, jestem zadowolony z efektu mimo paru potknięć. To co na pewno jest do poprawki na przyszłość to ramki zegarów, nie wszystkie wyszły tak jakbym sobie tego życzył. Kwestia zmiany drutu na bardziej plastyczny (cyna), ten był zbyt sprężynujący (jakiś stop, wynalazek dla elektroników). Wycinanka przewiduje użycie folii w zegarach więc nie trzeba było nic kombinować z przeróbkami. Lewy panel wyszedł tak sobie, może go jeszcze poprawię trochę. Dorobiłem parę elementów, przełączniki, miejsce na wsuwane tabliczki/kartki(?), oraz pudło na środkowym panelu na dole, jest widoczne z góry więc dobrze, żeby było.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2113
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

W sumie fajnie to wygląda, ale wydaje mi się, że ramki zegarów są jednak nieco ponadgabarytowe...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Fakt, ramki zegarów mogłyby być cieńsze. Niektóre też nie są idealnie okrągłe i płaskie. Czemu nie używasz drutu miedzianego? Bardzo łatwo się kształtuje, łatwo go pozyskać z różnego rodzaju przewodów elektrycznych lub kupić sobie w sklepie modelarskim. Powinny być dostępne w całym przekroju średnic od 0,1 do 1 co co 0,05mm. Poszukaj w necie, też pewnie coś znajdziesz.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Staram się stosować drut, który już ma odpowiedni kolor, tak aby nie malować miedzi metalizerem. Tutaj przetestowałem drucik 0,2, tak jak wspomniałem trochę za sztywny, ale przymknąłem na to oko, bo np. te małe zegary są słabo widoczne, są nisko i jeszcze za drążkiem sterowym. Więc dałem sobie spokój z poprawkami czy zmianą materiału. Na przyszłość zastosuję cynę (czekam z utęsknieniem na paczkę ale poczta się chyba zapchała przed świetami :haha:), no a tam gdzie nie będzie wyjścia miedź. Zastanawiam się jeszcze, nad innym rozwiązaniem a propos malowania miedzi. Możliwe, że czernidło do fototrawek dało by radę, przecież mosiądz zawiera głównie miedź, więc może i tu zaszła by reakcja. Rozwiazało by to przynajmniej kwestię czarnych ramek. A może ktoś stosował już takie rozwiązanie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: [R] Kawasaki Ki-61 Hien Tei MH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Miedź nie zawsze musi mieć miedziany kolor. Ja zaopatruję się w sklepach dla wykonujących biżuterię i można tam np. znaleźć drut miedziany różnej grubości w kolorze stalowym, np. TAKI
A jak trzeba to i zielony, czerwony, czy różowy się znajdzie. :)
Ceny dość przystępne...
ODPOWIEDZ