Stanowisko do malowania

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Mulat
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 27 2014, 13:26
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
x 2

Stanowisko do malowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mulat »

Witam, czy wykonał ktoś sam stanowisko do malowania? Chodzi mi głównie o pochłaniacz. Czy macie jakieś patenty aby nie "wysmarować" wszystkiego dookoła oraz nie wdychac oparów. Możecie wrzucić zdjecia aby mozna było zaczerpnąć inspirację :D

Pozdrawiam.
W dokach:
HMS Victory
W planach:
Loading......
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Stanowisko do malowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Takie coś jakiś czas temu zmajstrowałem. Na razie z różnych powodów z których lenistwo jest chyba wiodącym nic nie malowałam ale kleiłem coś tam klejem polimerowym i zapach owego mniejszym mi się wydawał przy włączonym wentylatorze.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Stanowisko do malowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Zimny "kotlet", ale moze sie przyda. Ja wlasnie majstruje, bo dotychczas prowizorke uzywalem, ze az wstyd bylo komu pokazac.
Jak tylko bedzie gotowa, co jednak jeszcze troche potrwa, a Ty bedziesz mial cierpliwosc poczekac, chetnie udostepnie pare szkicow.
Tyle, ze moja nie bedzie wykonana z pochlaniacza, tylko z wiatraczkow od komputera, bo te sa bardzo ciche.

Na co bys sie nie zdecydowal, kupowana lub robiona wlasnorecznie, wazne jest, by taka kabinka do malowania aerografem miala wydajnosc rzedu 300-400 m³ powietrza na minute.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Stanowisko do malowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

300-400 m³ powietrza na minute
Czy na pewno miałeś na myśli metry sześcienne a nie litry ? Mój pokoik ma jakieś 20kilka metrów sześciennych kubatury. Po kilkunastu sekundach zostałbym w nim bez grama powietrza :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Stanowisko do malowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Tempest pisze: sob lis 24 2018, 12:11
300-400 m³ powietrza na minute
Czy na pewno miałeś na myśli metry sześcienne a nie litry ? Mój pokoik ma jakieś 20kilka metrów sześciennych kubatury. Po kilkunastu sekundach zostałbym w nim bez grama powietrza :D
Ha! Sluszna uwaga. Owszem, mialem na mysli metry szescienne, ale nie na minute, lecz na godzine i tu byl blad z mojej strony. Przepraszam.

Zwykly wentylatorek komputera o srednicy 12cm moze miec wydajnosc rzedu 90 m³/h - jako przyklad Arctic f12. Do naszych celow potrzeba wiec czterech takich wentylatorkow.

Nie miej obawy, powietrza do oddychania w pokoiku nie zabraknie. Nawet w XXI wieku nasze budowle mieszkalne nie sa hermetyczne, a poza tym powinny (przynajmniej jesli sa budowane zgodnie z normami) posiadac odpowiedmio wydajna wentylace, zapewniajaca wymagany normami wskaznik wymiany powietrza. Ale to juz kwestia nadajaca sie na inny watek.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ