*[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Zaba902
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 18 2018, 10:34

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zaba902 »

Witam,
Wiem strasznie to wygląda, od samego początku tak wyglądają, trochę je za luźno przykleiłem i do tego jeszcze doszła farba i dla tego je tak powyginało.
:(.
Zaba902
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 18 2018, 10:34

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zaba902 »

Witam.
W tym tygodniu to za bardzo nie ma co pokazywać, udało się wykonać parę drobiazgów.
Obrazek
Obrazek
Skleiłem również Komin główny ale nie spodobał mi się jego wygląd końcowy, ponieważ był źle zaprojektowany, więc postanowiłem samemu wyrysowac od początku ale to następnym razem
Pozdrawiam Patryk.
Zaba902
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 18 2018, 10:34

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zaba902 »

Witam.
Ostatni wpis był dwa tygodnie temu i nadszedł czas na pokazanie czegoś nowego. Tak jak obiecałem w poprzednim poście, a więc zaczynamy. Komin po wycięcia i uformowaniu miał w tym miejscu szpare o szerokości dwóch milimetrów.
Obrazek
Autor wymyślił że w to miejsce miała być jeszcze naklejony jeden element który miał zasłaniać tą dziurę. Nie dość że glądało to paskudnie to ten element był za krótki i nie zasłaniał całej dziury po wysokości komina, więc postanowiłem wyrysowac sam, udało mi się uratować wręgi, które podkleiłem na tekture o grubości 1mm i 2 mm. Komin po skończeniu prezentuje się następująco
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Komin jest jeszcze przed malowaniem. Statek został wyposażony we wszystkie relingi, wyszły średnio brak wprawy przy wyginaniu drucików.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do następnego.
Pzdr. Patryk
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Komin miał wręgi? Jeżeli tak, to wystarczyłoby je doszlifować, żeby pasowało do tego poszycie.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Poprzeczki relingów na burcie zdecydowanie za grube. A tak w ogóle, to zamiast wyginać drut - np. przy zejściówkach, gdzie wygląda jak po solidnym sztormie - prościej jest wklejać krótkie docięte i dopasowane odcinki.
Dobrze, że ciągniesz model dalej. Z każdym kolejnym efekt będzie się poprawiał.


pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Ja również jestem pod wrażeniem Twojej cierpliwości. I chyba zazdroszczę pokładu chęci do prowadzenia relacji, mimo kilku uchybień :)
Zaba902
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 18 2018, 10:34

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zaba902 »

Witam kolegów.
Praca idzie do przodu. Okręt został wyposażony w komin trapy, kluzy w reflektor, dalmierz i resztę drobiazgów. A o to galeria moich dokonań.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zostało już nie wiele. Mam do was pytanie bo mam dylemat, jaką średnicę zastosować do masztu i do łańcucha kotwicy?. W instrukcji o łańcuchu nie ma nic, a maszt jest narysowany i ma średnicę 2 mm, mi się wydaje że to jest za mało, a co wy na to?

Pzdr Patryk.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Patryk,
do tzw. dobrego tonu należą odpowiedzi na pytania kolegów, a więc także na moje pytanie; co z wręgami w szkielecie komina – jeżeli taki był...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Zaba902
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 18 2018, 10:34

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zaba902 »

Witam, oj przepraszam Heniu przegapiłem twój post. Wręgi były w kominie, muszę przyznać że nie pomyślałem o tym. Pierwsza myśl która mi przyszła do głowy to żeby na nowo wyrysowac komin i tak zrobiłem. Wyrysowanie większego prostokąta jest szybszym sposobem niż szlifowanie wręg, a i przeszlifowanie ostatniej górnej wręgi dla mnie było by nie możliwe do wykonania ponieważ w środku jest wylot komina i mógłbym ją zniszczyć.
Pzdr Patryk.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: *[Relacja/Okręt]ORP Pomorzanin 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Model z początku niedopracowany projektowo, jak wspomniał Grzegorz problem z dopasowaniem wzdłużnicy względem poszycia dna, nie wspominając o tym, że wodnica i pokład powinny mieć nie 1,5 mm, a 1 mm, żeby można było dopasować idealnie poszycie burt. Chciałem ten model rozpocząć, jako model inauguracyjny floty Polskiej Marynarki Wojennej .. Aż strach pomyśleć co będzie dalej w części rufowej. Ale.. słowo się rzekło, chcę mieć Pomorzanina w standardzie i mieć będę : ) Może odważę się na relację, jeśli uda dopasować się poszycie dziobu do szkieletu. A tym czasem kibicuję dalej w Twoich zmaganiach !

@Zaba902, jestem na etapie klejenia dna, napisz gdzie można spodziewać się problemów z pasowaniem i czy wiesz, jak uniknać / zmienić kolejność łączenia ?

Obrazek
ODPOWIEDZ