Wyjaśnienie opisu z instrukcji

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
zonikpl
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 21 2018, 18:15

Wyjaśnienie opisu z instrukcji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zonikpl »

Witam, jestem kartonowym świeżakiem, na koncie mam model żuka strażackiego ale dopiero zakupiony. Chce spróbować sił w modelarstwie, mam mnóstwo chęci ale boje się zacząć sklejanie żuczka wiec najpierw studiuje instrukcje. Już na samym początku natrafiłem na zagadkę, otóż w instrukcji są objaśnienia dodatkowych oznaczeń i wyjaśniają tutaj co oznaczają gwiazdki przy nr elementów, sprawa jasna ilość gwiazdek mówi nam o tym jakim kartonem czy tez tektura podkleiłem wycięte elementy, natomiast nie rozumiem tego zapisu: * - podkleić kartonem (jak arkusze modelu)
Potem kolejne gwiazdki mówią już jakimi grubościami posklejać i to jest jasne. Przepraszam za banalne pytanie ale nikt mi nie pokazał jak się skleja kartonówki, jestem świeży w temacie i stąd takie śmieszne pytanie, zapewne nie ostatnie. Pozdrawiam serdecznie wszystkim forumowiczów.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Wyjaśnienie opisu z instrukcji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj,
przede wszystkim, moim zdaniem ważne dla początkującego – zrobić skany wycinanki i najpierw ćwiczyć na nich, a nie na oryginale.
Podkleić kartonem (jak arkusze modelu) oznacza nakleić na karton takiej grubości jak sama wycinanka – najprościej chyba na miejscu arkusza wycinanki, gdzie „nic nie ma”.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
zonikpl
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 21 2018, 18:15

Re: Wyjaśnienie opisu z instrukcji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zonikpl »

Bardzo dziękuję za cenną radę oraz wyjaśnienie - tak zrobię.
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: Wyjaśnienie opisu z instrukcji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Zonikpl i najważniejsze: sklejając model masz się dobrze bawić przede wszystkim, od niego nie zależy pokój na świecie :-) Prawdopodobnie pierwszy model nie wyjdzie idealnie, ale sie tym wcale nie przejmuj :-)

A jak zdecydujesz się prowadzić relację na forum, to zawsze ktoś coś tam podpowie :-)

Witamy w świecie modelarstwa :-))))
ODPOWIEDZ