[R] SdKfz 233 z GPM-u - relacja połówkowa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam
Bigos masz rację, ale wydaje mi się, że dotyczyło to raczej pojazdów z zamkniętym przedziałem bojowym. W zamkniętym klaustrofobicznym wnętrzu jasny kolor powiększał optycznie przestrzeń i ułatwiał w niej orientację - we wnętrzu było po prostu jaśniej. Jednak mam wątpliwości, czy to samo dotyczyło pojazdów z otwartym przedziałem bojowym. W takim wypadku pojazd z białymi lub kremowymi elementami byłby bardziej widoczny i cały kamuflaż ległby w gruzach. Wydaje mi się więc, że jednak wnętrze pojazdu w tym wypadku powinno być malowane w takim kolorze jak zasadnicze elementy pojazdu. Przynajmniej tak mi się wydaje. ;-)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam
Prace powoli posuwają się do przodu i w ramach uzbrojenia pojazdu wykonałem armatę. W wycinance bardzo uproszczona (to jednak dość wiekowy model) ale to wcale nie wydaje mi się specjalną wadą :) . Z drugiej strony kiedy przeglądałem zasoby sieci nie trafiłem na specjalnie wiele materiałów dotyczących szczegółowej budowy tego działa, choć przecież działo tego samego typu było montowane w czołgach Panzer IV. :-?. Po sklejeniu armatę zagruntowałem przed przyszłym malowaniem kolorem docelowym. I taki stan pokazują zdjęcia.
Obrazek
Obrazek Obrazek

ciąg dalszy wkrótce.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2759
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 728

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

No i git. Świetnie poprawiłeś wykonanie.
To będzie model z gatunku tych, w których elementy wykonywane pod koniec są wyraźnie i widocznie lepsze od początkowych. Lewel rośnie :spoko:

Szkoda, że stożki na lufie trochę chropowate.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Nie wszystko jeszcze stracone. :D
Przed malowaniem kolorem bazowym będzie jeszcze szansa na poprawę tego co poprawione być winno. Podkład fajnie pokazuje wszystkie błędy i niedoróbki. :oops:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dziś armata KwK37 z samochodu w wersji już niemalże ukończonej. Wiem, że w porównaniu z osiemdziesiątką ósemką której relacja toczy się tuż obok wygląda raczej ubogo :cry: , ale jak na razie musi wystarczyć. Dwa zdjęcia z kolejnych etapów szlifowania i malowania. :roll:
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy wkrótce.
Pozdrawiam
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam ponownie.
Widać było trochę czasu wolnego, więc i model posunął się trochę do przodu, czyli dziś zdjęcia z aktualnego stanu kadłuba. Jako, że mam zamiar, o ile mi się to powiedzie :oops: wykonać pojazd z widocznymi śladami eksploatacyjnymi widać miejsca, gdzie przebija kolor szary. Zabieg jest zupełnie celowy, choć z drugiej strony teraz patrząc na zdjęcia zastanawiam się czy nie jest tych przetarć i otarć zbyt wiele :roll:. W każdym razie jak pójdzie zobaczymy w przyszłości, gdzie można będzie jeszcze co nieco poprawić. Na razie pierwsza warstwa koloru właściwego.
Obrazek
Obrazek

Jak widać ani działo, ani koła, ani wyposażenie dodatkowe nie zostały jeszcze zamontowane, ale powstają równolegle do kadłuba pojazdu o czym będzie w następnej relacji. :)
Ciąg dalszy wkrótce.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam.
Nadszedł czas na kolejny kawałek opowieści. Dziś zgodnie z tym co mówiłem poprzednio to co na pustynnej wojnie najważniejsze czyli...kanistry :lol: W oryginalnym zestawie nie ma ich w ogóle, a że jak mówiłem wcześniej moim zamiarem jest budowa pojazdu z afrykańskiego teatru działań musiałem braki uzupełnić we własnym zakresie. Kanistry zrobiłem, pomalowałem i teraz wraz z elementami wyposażenia zewnętrznego pojazdu (tym razem z wycinanki) czekają na zamocowanie ich do burt pojazdu, czyli na zdjęcia czas ;-) Na razie mam osiem sztuk, czy to wystarczy jeszcze nie wiem
Obrazek
Obrazek

a na zakończenie jeszcze fragment układu wydechowego.
Obrazek

Na dziś to tyle. Prace trwają czyli ciąg dalszy wkrótce.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2759
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 728

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Efekt na tłumiku bardzo interesujący :spoko:.
Trochę niedotarty łosz w zagłębieniach na pojeździe (ostatnie zdjęcie)- wg mnie słabo wyglądają takie rozlewające się plamy "brudu" z wyraźnymi krawędziami. To pewnie skutek "brudzenia" na matowej fakturze modelu - nie ma jak tego zetrzeć :roll:

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Prace nad malowaniem kadłuba jeszcze nie ukończone, więc na uwzględnienie opinii wszelkich jeszcze jest trochę czasu. Tym bardziej dzięki za sugestie które mogą uczynić efekt końcowy lepszym niż mi się wydawało. :razz:
Dzięki bardzo i pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam.
Dziś kolejny kawałek opowieści o mojej walce z 233. Powstały koła, aby wreszcie cały pojazd mógł na nich stanąć i kolejne elementy z wyposażenia pojazdu które było przewożone na zewnątrz pojazdu. :)
Obrazek
Obrazek

Na dziś to tyle, a ciąg dalszy wkrótce.
Pozdrawiam :)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ