Land Wasser Schlepper 1:35 HobbyBoss

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Dzięki za rady :)

Nazwa fajnie zabrzmiała z połączeniu owych słów i.. tyle :)



Chciałem wykonać dużo więcej przeróbek we wnętrzu, ale koniec końców i tak nie było by tego widać. Więc na tym się zatrzymałem.

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Po około 4 tygodniach pracy mogę stwierdzić, że pierwszy etap budowy modelu został zakończony. Mniej lub bardziej jestem zadowolony z efektów.

Planowałem więcej czasu poświęcić na zdetalizowanie wnętrza, jednak podczas pracy pozamykałem wszystkie włazy i uznałem, iż tyle pracy jaka została włożona w budowę wnętrza jest w zupełności wystarczająca na moje potrzeby.

Model z Hobby Bossa okazał się bardzo kłopotliwy w budowie. Miejscowe nadlewki na mniejszych elementach były tak koszmarne, że nie warto było poświęcać czas na czyszczenie. Zdecydowanie lepiej było zrobić takowe elementy od zera. Moim zdaniem model takiej jakości nie jest wart 140 zł, które za niego zapłaciłem. Żałuję, że nie zainwestowałem 250 w zestaw tej samej amfibii od Bronco.

Obrazek

Model:
* Land Wasser Schlepper Early Type [Hobby Boss]
* 2m German Antena [RB Model]
* Tyfon - sygnalizator akustyczny 1,80x6,00 [RB Model]
* Lampa nawigacyjna biała 4mm [RB Model]
* Podkładka stalowa M3,0 [RB Model] Taśma miedziana samoprzylepna 1000 * 5,56 * 0.032 mm [Świat Modeli]
* Plate 0,3 mm [Plastruckt]
* Plate 0,5 mm [Plastruckt]
* Plate 1 mm [Plastruckt]
* Zestaw drutów miedzianych 0,35 - 1 mm [Eureka XX:L]
* Lina holownicza 0,4 mm [Eureka XXL]
* Brass Tubes 1,0x0,1 mm [Aber]
* Blaszka mosiężna 0,3 mm [RB Model]

Narzędzia:
* Punch & Die set Small [RP Toolz]
* Punch & Die set Big [RP Toolz]
* Hexagonal Punch & Die set [RP Toolz]
* Handle Bending tool [RP Toolz]
* 8 cm Long Photo Etch Tool [RP Toolz]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tej chwili czeka mnie montaż gąsek z Fruila. Będę robił to pierwszy raz. Czy macie jakieś porady?
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Panzer Machine pisze:Model z Hobby Bossa okazał się bardzo kłopotliwy w budowie. Miejscowe nadlewki na mniejszych elementach były tak koszmarne, że nie warto było poświęcać czas na czyszczenie. Zdecydowanie lepiej było zrobić takowe elementy od zera. Moim zdaniem model takiej jakości nie jest wart 140 zł, które za niego zapłaciłem. Żałuję, że nie zainwestowałem 250 w zestaw tej samej amfibii od Bronco.
No niestety, deficyty w zakresie finezji wykonania to chyba typowa cecha wielu chinskich modeli. Hobby Boss w porownaniu do wielu innych to stosunkowo niewielka manufaktura, wiec przekladajace sie na kazdy zestaw koszty produkcji sa odpowiednio wyzsze, co zapewne znajduje przynajmniej czesciowe odzwierciedlenie w cenie sprzedazy.

Ale nie rob sobie wyrzutow - model wyglada bardzo porzadnie.

Sadzac z barwy na zdjeciach mniemam, ze do szpachlowania stosujesz szpachlowke Tamiya. Jesli pozwolisz, polece Tobie szpachlowanie wiekszych powierzchni Surfacerem 500 firmy Gunze (istnieja jeszcze drobniejsze odmiany, ale 500 jest do szpachlowania najbardziej optymalny). W porownaniu z produktem Tamiya, wypelniacz Surfacera jest bardziej drobnoziarnisty, wiec po szlifowaniu na mokro pozwala na uzyskanie duzo rowniejszej oraz gladszej powierzchni.

Panzer Machine pisze:W tej chwili czeka mnie montaż gąsek z Fruila. Będę robił to pierwszy raz. Czy macie jakieś porady?
Obawiam sie, ze wiele porad nie otrzymasz. Montaz Friuli to prosta sprawa. dostawiasz jedno ogniwko do drugiego, wtykasz drut (czasem otworki sa zatkane i trzeba je przewiercic), mala kropelka kleju na jego koncowke (wystarczy tylko z jednej strony), docinasz, szlifujesz. Ja moge tylko podsunac jeden pomysl - do laczenia ogniwek zamiast bedacego w zestawie, stosunkowo miekkiego drutu, lepiej uzyc cienkie igly iniekcyjne. Tyle, ze wowczas troche wiecej pracy z opilowaniam ich koncowek, ale za to efekt koncowy lepszy, a jesli srednica igly wlasciwie dobrana, gasienica ma rowniez mniejsze luzy i ladniej wyglada na modelu.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Dzięki mr.jaro!

Zamknąłem temat gąsienic. Montaż metalowych gąsienic robiłem pierwszy raz i jeżeli będę miał możliwość korzystać z produktów tej firmy to będę bardzo zadowolony. Montaż ogniwek jest czasochłonny (chociaż, jeżeli dojdzie się do wprawy to jakoś to leci już), ale wart jest końcowego efektu.

Zapisałem pokrótce proces etapów pracy składania ogniwek. Na początek podzieliłem ogniwka gąsienicy w grupy po dziesięć.

Obrazek

Następnie taką grupę składałem na taśmie malarskiej. Po złożeniu w łączenie ogniwek wtykałem kawałek dociętego drutu.

Obrazek

Poniżej widać połączone wszystkie grupy po dziesięć ogniwek dla jednej gąsienicy.

Obrazek

Tutaj są docięte druciki.

Obrazek

Następnie grupy zacząłem ze sobą łączyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i złożona całą gąsienica.

Obrazek




W ten sposób prezentują się na modelu.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ