Land Wasser Schlepper 1:35 HobbyBoss

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

Land Wasser Schlepper 1:35 HobbyBoss

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Po długiej przerwie zacząłem dłubać przy nowym projekcie. Na początek mała przeróbka tablic z pojazdu Land Wasser Schlepper.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A jakieś szczegóły typu z czego, i na podstawie czego można prosić.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Powierzchnię oryginalnej części spiłowałem pilnikiem i braki wypełniłem szpachlą od Tamiya nakładaną za pomocą pędzla i rozmiękczoną w zmywaczu do paznokci.
Podstawa nowego panelu jest zrobiona z blaszki mosiężnej (grubości nie jestem pewien czy 0,3 czy 0,5 mm). Za pomocą zestawu punch&die BIG od RP Toolz wykonałem okręgi i naniosłem na blaszkę. Po przyklejeniu klejem Kropalka odczekałem parę minut do pełnego wyschnięcia. Wtedy znów punch&die BIG wybijałem dziury. Każdą o dwa stopnie mniejszą niż oryginalne kółka. To był najbardziej stresujący moment, gdyż każda źle ustawiona do wybicia pozycja spowodowałaby przesunięcie. Tak się stało w paru przypadkach, aczkolwiek jest to na tyle mało widoczne, że uznałem powtarzanie całego procesu za coś bezsensownego. Wygląda dobrze jak na element, który będzie mało widoczny przez szybki :)
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Postęp prac na amfibią. Wnętrze odkładam na sam koniec. Niewiele z niego będzie widać w efekcie końcowym. Wiele elementów jest przyklejonych na sucho.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

To był bardzo żmudny proces, ale udało się! Z pomocą przyszedł oczywiście nie kto jak inny jak RP Toolz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Efekt dzisiejszego wieczoru
Drobne szczegóły, poprawki tu i tam.

Obrazek

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Kolejne poprawki i waloryzacja części z zestawu Hobby Boss'a. Tak mi właśnie minął dzisiejszy poranek.

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Dzisiejszy poranek spędziłem nad waloryzowaniem przednich lamp pojazdu. Sporo pracy ułatwiło użycie nowych brass tubes od Abera. Kółeczka wybijałem RP Toolz. Na samym końcu przyjdą szkiełka od AK po malowaniu.

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Oj, trochę nerwów mnie ta część kosztowała. Na szczęście mam to już za sobą.

Obrazek
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Przez jakiś czas nie było aktualizacji, więc oto jest. Detalowania ciąg dalszy, że tak to ujmę. Kilka osób pytało mnie jak pracuję przy opracowywaniu części. Postanowiłem zapisać proces pracy w formie kilku zdjęć. Jeżeli Wam się spodoba to mogę powtórzyć częściej takie zabiegi.

Obrazek


Bardzo często zdarza się, że część z zestawu nie spełnia naszych oczekiwań pod względem przestrzenności czy też spójności z oryginałem. Przynajmniej tak jest w moim przypadku bardzo często. Również zdarzają się sytuacje, w których lepiej jest zrobić część od nowa niż czyścić z nadlewek bądź wyrównywać część z zestawu. Tak było właśnie w tym przypadku.

Poniżej znajduje się zdjęcie oryginalnej części z zestawu.

Obrazek

Żeby nie tracić zbytnio czasu skorzystałem z profilu C od Plastructa. Wykonałem pierwszy element, a następnie wg jego długości przycinałem pozostałe elementy z całej listwy. Dobrze jest przymocować elementy do taśmy maskującej. Ułatwia to pracę.

Obrazek

Wycięte elementy.

Obrazek

Zamknięcie "pudełka" wykonałem z arkusza Plastructa o zbliżonej grubości ścianek profilu C.

Obrazek

Następnie dociąłem pozostałości i oszlifowałem elementy.

Obrazek

Międzyczasie przygotowałem cztery kawałki drutu miedzianego od Eureki XXL.

Obrazek

Wygiąłem druciki.

Obrazek

Ponownie skorzystałem z pomocy taśmy maskującej aby podczas nawiercania otworów na druciki elementy były nieruchome.

Obrazek

Następnie wykonałem mały element do którego będzie dochodziła druga strona drucika.

Obrazek

Przykleiłem klejem Kropelka mały element.

Obrazek

Na samym końcu dokleiłem drucik ówcześnie dopasowując jego długość.

Obrazek

Porównanie elementów.

Obrazek
ODPOWIEDZ