[G] Bf - 109 E4 AH 2/2007 - Bitwa o Anglię cz. 1.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

[G] Bf - 109 E4 AH 2/2007 - Bitwa o Anglię cz. 1.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witajcie ponownie.

Postanowiłem i ja mieć swojego Messerschmitta :)

Kontynuuję projekt „duetów”. Ten Messer będzie prezentacją epizodu z Bitwy o Anglię, której okrągłą rocznicę obchodzimy w tym roku (ach te rocznice ;-)

Kilka słów o projekcie. Nieco mnie on wymęczył, w porównaniu ze Spitfire Vb. Nawet świadczy o tym czas realizacji, dwa razy dłuższy, czyli 4 tygodnie. Kurcze, chyba się starzeję :D

Zapraszam do galerii.

Obrazek

1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 Obrazek 5 Obrazek 6 Obrazek 7 Obrazek 8 Obrazek 9 Obrazek 10 Obrazek 11 Obrazek 12 Obrazek 13 Obrazek 14 Obrazek 15 Obrazek 16 Obrazek 17 Obrazek 18 Obrazek 19 Obrazek 20 Obrazek

Chociaż Miesiek będzie miał innego „partnera” (jest już wybrany…), pozwoliłem sobie zestawić go z niedawno ukończonym Spitem

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3192
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No i następny świetny model Art nam zaprezentował.

Jedynie ten Helmut w kabinie ma wg mnie zbyt wyraziste, czarne źrenice, Powinny być trochę mniej widoczne no i oczywiście niebieskie.

I skoro samoloty będą prezentowane w locie to śmigieł raczej nie powinno być widać. No chyba że silnik właśnie zakończył swój żywot po otrzymaniu kilku kulek. Imitacja z krążka plexi nie wygląda moim zdaniem zbyt dobrze, może wystarczyłoby po prostu usunąć łopaty ? Chyba i tak źle i tak niedobrze. Jedyne wyjście to wstawić silniczek i zrobić obracające się śmigła.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Mnie tam widoczne śmigło nie przeszkadza. Podobnie zresztą jak odległość dzieląca oba samoloty czy też widoczna jakby nie było podstawka. Że już nie wspomnę o całym otoczeniu którym raczej nie będzie nieboskłon ale pewnie jakaś półka ;-)
Obracające się śmigła bez słyszalnego ryku Merlina i Daimler-Benza zrobiły by z tej dioramki dwa biurkowe wentylatory :lol:
Artowi jak sądzę nie chodzi o stuprocentowy realizm lecz o symboliczne przedstawienie przeciwników w walce. Całą resztę przynajmniej w moim przypadku załatwia wyobraźnia :)
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Powiedzmy, że jest to zatrzymana chwila.
Owszem, obracające się śmigło miało by swój urok ale ugrzązłbym na dłużej, a czas goni z kolejnymi projektami ;)

Docelowo "duety" samolotowe będą umieszczone w gablotach i mają cel edukacyjny. To pomoc dydaktyczna na lekcje historii.
Ma to pomóc wyobraźni oglądających, o której pisze Stary.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

I pomyśleć, że ja się ze swoim pieściłem ponad dwa lata....wstyd. Nie podoba mi się tylko wlot do sprężarki. Na piątym zdjęciu wygląda jakby miał kształt trapezu, a powinien być prostokątny. Poza tym, z tego co pamiętam Emil miał więcej żaluzji na tymże wlocie.
Galeria: Bf-109E-4 AH
ODPOWIEDZ