Repozytorium PKP - kartonowa infrastruktura kolejowa

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

Repozytorium PKP - kartonowa infrastruktura kolejowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Po dwóch latach milczenia, chciałbym wreszcie oddać w wasze ręce nową odsłonę Repozytorium PKP

Obrazek

Dla tych, którzy nie znają Repozytorium - jest to strona, na której gromadzę samodzielnie zaprojektowane kartonowe modele sygnalizatorów kolejowych, znaków, wskaźników i innych elementów drobnej infrastruktury kolejowej. Modele są dostępne jako gotowe do wydruku pliki PDF. Przykłady wykorzystania modeli z Repozytorium możecie znaleźć w relacjach na Kartonwork i czarnym forum (link, link, link)

Przy okazji uruchomienia nowej wersji serwisu opublikowałem także dwa nowe modele:
- Semafor kształtowy na słupie kratowym (kilkadziesiąt (!) wariantów wykonania: rożne wysokości masztu, wersja jedno- lub dwuramienna, rożne wyposażenie dodatkowe),
- Tarcza ostrzegawcza stała.

Poza tym odświeżyłem część wcześniej opublikowanych modeli. Największe zmiany zaszły w modelu sygnalizatora świetlnego, który właściwie został opracowany od nowa. Dla przypomnienia relacja ze sklejania wersji 1.0.

Równocześnie przestaje być dostępna strona pod adresem pkprepo.xaa.pl - jeszcze przez pół roku będę tam utrzymywał tylko stronę przekierowującą.

Komentarze i uwagi mile widziane. Zapraszam także do odwiedzenia Repozytorium na Facebooku.

Miłego sklejania!
Ostatnio zmieniony śr mar 25 2015, 12:22 przez Adamowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Wielkie Dzięki za udostępnienie i aktualizację !


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

No widzę że coś drgnęło i graficzna oprawa strony się zmieniła. I na fejsiku też dodałem do ulubionych :)
Może nie w temacie ale jak tam z EU07 coś kolega dłubie w międzyczasie czy jak na razie model poszedł w odstawkę ?
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Powiem szczerze, że na razie "wsiąkłem" w drobnicę kolejową i inne niemodelarskie zajęcia, i jakoś zawsze mi nie po drodze, że wznowić prace na siódemką czy N-ką. Niemniej za dużo czasu poświęciłem tym modelom, żeby teraz pozwolić im zbutwieć na półce, więc prędzej czy później wznowię obie relacje.
Miejmy nadzieję, że prędzej niż później :D
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Melduję posłusznie, ze i na "kartonowej kolei" link poprawiony. Gratuluję świetnej roboty :)
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
ODPOWIEDZ