[Nowość] Ki-61 Kartonowy Arsenał

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Salmon, napisz proszę maila do Hala, bo na tę chwilę wiadomo jedynie o uzbrojeniu (znajdziesz to w renderach) i rurce Pitota, co do reszty to nie wiem.
Pisz śmiało- Hal nie jest taki straszny jak go malują ;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lut 02 2015, 16:26 przez Darek D., łącznie zmieniany 1 raz.
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

W instrukcji jest mała wzmianka. Tablica przyrządów i trudniejsze szablony, zapewne będą siatki chłodnic, może kilka pudełek w kabinie.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Ze wzglądu za zaskakujący fakt braku ruchu w wątku o tym modelu na pewnym forum, gdzie obecnie wątek powinien mieć 11, a nie 3 strony, jedno nasuwa mi się na myśl:

"To jest hien na miarę naszych możliwości. My tym hienem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz hien, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

Chyba towarzystwo wzajemnej adoracji z północno-zachodniej polszy zostało zmasakrowane i nie wie co powiedzieć...

W skrócie, dla niezainteresowanych forumowymi bataliami, ten Hien wciąga konkurencję nosem...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Amen ;)
i pozdrowienia
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Nie, no odgryzają się jak mogą, ale argumentami rodem z piaskownicy np. o braku nitów na wewnętrznych powierzchniach klap.
No jak lepszych argumentów brak to się wymyśla takie pierdoły, jednak kto cokolwiek minimalnie zna się na rzeczy i nie jest ślepy, ten sam widzi co jest grane.
Ja tam bym nie miał nic przeciwko temu Hienowi z MH, gdyby nie ta cała tajemnicza akcja promocyjna przed wypuszczeniem ich modelu i brak jakiejkolwiek reakcji na krytykę grafiki modelu po wydaniu pierwszego Hiena i powielenie tego samego błędu odnośnie grafiki w drugim Hienie.
Przecież można było wziąć pod uwagę to co piszą ludzie i wydać wersję Tei z poprawioną grafiką, by pokazać że wydawnictwo wychodzi na przeciw oczekiwaniom odbiorcy.
Ale nieee, trzeba było iść w zaparte i trzymać się swojej jedynie słusznej wersji. Teraz widać niestety, kto sam zapędził się w kozi róg.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

Za namową Darka napisałem do Pana Halińskiego i oto co dostałem w odpowiedzi: "tablice i panele z zegarami oraz cz. 92 i 93c, 117a, szablon R oraz T-T4, może B i E, no i oczywiście nakładki (cz. 91b) na lufy kaemów Ho-103" - te elementy znajdą się w zestawie. Od siebie zaproponowałem dodanie 105f ,105h i felgę kółka ogonowego.
Galeria: Bf-109E-4 AH
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Byłem, obejrzałem, odłożyłem.
Tak, na pewno graficznie bije na głowę tego z MH, ale jak dla mnie, po pierwsze, jakoś mnie ten samolot nie leży, jak większość japońców zresztą. A po drugie, to mam wrażenie że model graficznie przygotowany jest do wydania na kredzie raczej, niż na offsecie.
Brak jakiejkolwiek waloryzacji graficznej w porównaniu do standardowych wcześniejszych offsetów z tego wydawnictwa. Brak światłocieniowania na nitach, liniach podziału itp. Gołe czarne kreski. Dokładnie tak jak w Ki-43 którego próbowałem zrobić kiedyś tam. Mnie taka grafika na offsecie nie odpowiada i brakuje mi tych śladów eksploatacji.
Dlatego poczekam i kupię, jeżeli wyjdzie na kredzie.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

Laszlik ja też miałem takie spostrzeżenia. Choć co do waloryzacji to już wolę jej brak niż w miejscach gdzie nie miała prawa mieć miejsca.
Jakiś czas temu walczyłem z P-51D w malowaniu "PETIE" wydanym na kredzie i strasznie drażniły mnie czarne krechy na połączeniach segmentów na niebieskiej części co zdyskwalifikowało model w moich oczach. Nawaisem mówiąc, szkoda że już niedostępne jest malowanie "Big Beautifull Doll". A już totalnie wyleczyłem się z kredy po Twojej relacji Laszlik z Ki-43.
Galeria: Bf-109E-4 AH
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Według opisu tego samolotu, to on nie zdążył mieć "waloryzacji".
Nie znam daty produkcji, ale po malowaniu ze srebrnego, na takie, jak w modelu, to maksymalnie miesiąc polatał.
Cieniowania nitów i linii podziału faktycznie lekko brakuję, ale tylko nity na żółtej krawędzi natarcia rażą w oczy, choć po ukształtowaniu jej może będą mniej.
Ciekaw jestem, jak lakier połysk poprawi metaliczny wygląd poszycia.
Mam Shiden-Kai na kredzie i wygląda dużo słabiej niż ten, na offsecie.
Gdzieś ktoś wypominał brak zbiorników paliwa modelu, mimo że są na okładce. Zakładam, że w przypadku samolotu tylko do obrony wysp macierzystych nie były one potrzebne.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Obejrzałem na żywo. Cofam moją uwagę, że nity są za duże. Wcale niekoniecznie. Natomiast podzielam uwagi Laszla co do czarnych linii.

Linie i nity dużo lepiej moim zdaniem wyglądają w jastrzębiu z KK - tam są szare i mimo druku rastrowego wyglądają SUPER, bo nie wyróżniają się tak bardzo. W ogóle to jest zresztą najlepszy srebrny model, jaki zdarzyło mi się widzieć.
ODPOWIEDZ