[R - koniec] Ił-18 z GPM 7/2013 - przeskalowany na 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

karczycho
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 02 2004, 23:44
Lokalizacja: Skawina

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karczycho »

pokazałem zdjęcie konkretnego samolotu.
Jeżeli na kolorowej fotografii jest to kolor czarny to WAS wszystkich przepraszam.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2111
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Rudolf,
dzięki, ale do „mistrzów“ z pewnością nie należę - o to też (moim zdaniem) tak za bardzo nie chodzi. Ważne, żeby modelarstwo było dla Ciebie prawdziwą pasją – budujesz dla siebie, a forum jest platformą, na której dzielisz się swoją radością z innymi – przy okazji można się rzeczywiście bardzo wiele nauczyć. Nie wszystko musisz też „jeden do jednego“ przejmować, w zależności od tego, co do Ciebie przemawia i co jesteś w stanie (warsztatowo) przekuć w czyn. W/g mojej „filozofii modelarskiej“, jak mawiał (śpiewał) klasyk; „nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go...“ :D

Laszlik,
masz rację, mnie chodziło jedynie o napisy. Ten samolot, który ja widziałem, to chyba taki

karczycho,
nie ma sprawy. W końcu to tylko wymiana poglądów. Ale argument interpretacji kolorów na jakimś zdjęciu jest bronią obosieczną...

A tak przy okazji – kadłub już nieco większy. Od tego segmentu znowu wyposażanie wnętrza – więc teraz nieco dłużej będzie do następnej odsłony...

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 13:38 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
RomanC
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 19 2012, 21:01
Lokalizacja: Jasło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RomanC »

Witaj. nie mam pojęcia jakim sposobem moja odpowiedź nie doszła do Ciebie. Może coś nie tak zrobiłem w programie. Przed chwilą próbowałem ponownie, ale w systemie nie mam nic w wiadomościach wysłanych pomimo, że wysyłam, dlatego napiszę tu.

Trzeba dociążyć przód, niestety nie wiem jak bardzo, zwłaszcza przy przeskalowaniu. Ja też nie zrobiłem tego i do zdjęć podpierałem tył kadłuba wykałaczką chyba.
Fajnie że ktoś klei mój model życzę powodzenia w budowie. Pozdrawiam Roman Cholewiak.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2111
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Teraz nadeszło wszystkimi możliwymi kanałami :D – dzięki!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2111
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Już teraz zamocowałem dźwigar skrzydeł, żeby mieć dostęp do wnętrza tego segmentu kadłuba; ze względu na wielkość (ciężar) modelu w skali 1:33 i brak podłużnicy szkieletu kadłuba zastosowałem dodatkowe wzmocnienia (strzałki).

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 13:38 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
WALDAS
Posty: 101
Rejestracja: ndz lip 27 2008, 23:14
Lokalizacja: CZŁUCHÓW
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WALDAS »

No Heniu jak zwykle super i znowu coś z LOT , jesteś jednym z wielu jak dla mnie artystów na forum, może się kiedyś odważę coś pokazać ale jak na razie to jeszcze wiele mi brakuje choć kilka modeli zdobi już pewne miejsca i niby były pochwały ale czuje że to nie jeszcze nie ten poziom raczej.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2111
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Waldas,
to bardzo miłe co piszesz, ale do „artystów modelarskich“ raczej nie należę...

Budowa głównego przedziału pasażerskiego zakończona...

Obrazek

...fotele też już gotowe.

Obrazek

Gdzieś popełniłem błąd przy skalowaniu, proporcje (fotele/wnętrze) nie są idealne – fotele (ich nogi?) są nieco za wysokie, albo wręga jest za poziomie podłogi za wysoka. Jest nauczka na przyszłość. Na szczęście (dla mnie) po zamknięciu wręgą nic z tego nie będzie widać.

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 13:39 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
WALDAS
Posty: 101
Rejestracja: ndz lip 27 2008, 23:14
Lokalizacja: CZŁUCHÓW
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WALDAS »

Dla mnie i tak bosko jest.Myślałeś kiedyś nad podświetleniem.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj Henryku,

"dłubanie" foteli w takich ilościach mogę tylko porównać do wykonywania pojedynczych ogniw w gąsienicach czołgowych. Toż to musiałeś pewnie uruchomić jakąś linię produkcyjną :)

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2111
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Waldas,
przyznaję, że podświetlenie dało by możliwość oglądania wnętrza (ta praca nie poszła by tak zupełnie na marne :D), ale to jednak nie „mój świat“.

wk82,
masz rację, ale przy gąsienicach chyba jeszcze więcej drobiazgu – chociaż w sumie sprawia (w obu przypadkach – inaczej by się tego chyba nie robiło :cool:) olbrzymią radochę...

Kuchnia (dosłownie bufet) pokładowa wraz z „jakimś pomieszczeniem“ (z planów z sieci wynika, że to chyba schowek na nadmuchiwany trap ewakuacyjny) gotowe. Konstrukcja szalenie solidna, moim zdaniem można by tutaj z kilku wręg zrezygnować bez szkody dla wytrzymałości, ale to nie żaden „błąd“.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 13:42 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ