[R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam po raz kolejny, prace w stoczni w ostatnim tygodniu nie co zwolniły z braku czasu acz kolwiek prace przy pomostach pomału dobiegają ku końcowi. Tak patrząc ne ten model który jak do tej pory powstał mogę powiedzieć że chyba jestem w połowie budowy tyle że zostały teraz drobne elementy który będą bardziej pracochłonne a efekty nie będą tak widoczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wyglądają nie które pomosty od spodu, w tym przypadku elementy wycięte laserowo sprawdają się w 100%
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam wszystkich po świętach a tuż przed nowym rokiem,dużo wolnego czasu sprzyjało budowie więc każdą możliwą wolną chwilę poświęcałem właśnie niemu, zostały doklejone ostatnie pomosty i w końcu jedna strona została pomalowana już na odpowiedni kolor, niestety na drugą brakło farbki więc czekam do jutra by kupić i dokończyć malowanie. Samo malowanie przebiegło bez większych problemów i wydaje mi się że wyszło całkiem dobrze. Po dokończeniu już całkowicie malowania kolejny etap który mi został to drobnica która po sklejeniu i pomalowniu będzie doklejana do reszty modelu.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Pomalutku pomosty zostają uzupełniane drobnicą.

Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 860
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć tomo11.
Oj kawał modelu tutaj szykujesz. Czekam cierpliwe kiedy dojdziesz do tych wszystkich podpór i kratownic po pokładem na dziobie i rufie, Ty też się pewnie nie możesz doczekać :D ? To piękny lotniskowiec, a jak ukończysz model zachowując dotychczasową jakość wykonania to będziesz miał i piękny model. Dla dodania duszy mocy w zmaganiach dwa filmiki z FX'ów do japońskiego filmu "Eien no Zero", koniecznie w HD: pierwszy i drugi.

Pozdrawiam i powodzenia!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

jacob pisze:Cześć tomo11.
Oj kawał modelu tutaj szykujesz. Czekam cierpliwe kiedy dojdziesz do tych wszystkich podpór i kratownic po pokładem na dziobie i rufie, Ty też się pewnie nie możesz doczekać :D
Bardziej tego się boje niż doczekać ale pomalutku się do tego zbliżam.
Prace nad modelem cały czas trwają powstają kolejne drobne elementy, została pomalowana druga strona więc model jest już cały pomalowany ale także wziołem się za pokład który jak pisałem wcześniej będę robił albo z okleiny samoprzylepnej albo z foniru. Na początku chciałem użyć takiego drewna jak było w orginale czyli drewna tegowego (tu dziękuję dwóm kolegom którzy mi bardzo pomogli) jednak te drewno było bardzo ciemne i postanowiłem postawić jednak na wygląd więc kolorystycznie będzie podobnie jak w modelu może troszkę ciemniejsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam w końcu dostałem fornir więc będę eksperymentował z tym materiałem, udało mi się dostać fornir z drewna tekowego ale modifikowany i podklejony od spodu fizeliną co ma zapobiegać pękaniu, kolorystycznie wygląda niemal jak pokład z wycinanki.
Cenowo także przystępnie bo za arkusz 63cm x 33cm zapłaciłem 5zł.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Fajnie ten fornirek wygląda. Zdradzi kolega gdzie można nabyć takie cudo?
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Kupiłem w Piekarach Śląskich w wytwórni forniru, mieli chyba każdy rodzaj drewna więc wybór ogromny.
http://okleiny.w.interia.pl/index.html
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Gracjas ;)
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam wszystkich po raz kolejny prace nad pokłdem trwają niestety na listewkach jednak poległem, pocięcie tylu powtarzalnych listewek i szerokości ok. 0,8mm to za dużo na moje siły więc próbuje innych możliwości na razie przykleiłem cały kawałek forniru i muszę powiedzieć że także to całkiem fajnie wygląda dodam że sam fornir ma w sobie bardzo cienkie kreski które już same imitują troszkę układ listewek co bardzo fajnie wygląda jak dojdą jeszcze wszystkie pasy oraz flaga japoni powinno być dobrze, wiem że poszłem troszkę na łatwiznę no ale czasami trzeba iść na kompromis by nie zepsuć efektu końcowego.
Dodam jeszcze że może uda mi się jednak wygrawerować lserem układ listewek jestem w trakcie przerabiania no corelu pokładu pod laser, więc jak wszystko dobrze wyjdzie ten pokłąd który robię teraz zastąpie tym wygrawerowanym.

Łączenia forniru ułożyłem w takich miejscach gdzie będą szare linie oraz flaga więc łączenia będą niewidoczne.

Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ