GRAC: STAR 28/29 ciężarówka - moje zmagania [KONIEC]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam.
Dzięki "pporek8" staram się jak mogę :). Co do plam paliwa to już sobie chyba odpuszczę, jak się znam - zacznę kombinować i nic z tego nie wyjdzie:) Te oploty przewodów dobry pomysł jednak po pomalowaniu mogły by stracić na uroku. Trochę poszperałem w internecie, aby zobaczyć jak wyglądają te przewody w oryginale i postanowiłem wykonać coś takiego...

Obrazek

Pozostało pomalować na czarny mat, delikatnie zakurzyć i przykleić.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam w Nowym Roku i życzę wszystkim jeszcze więcej ukończonych modeli :)
Star o rok starszy, ale już na finiszu. Przewody zamontowane i wydaje mi się, że nawet wyszły. Może parę słów o ich wykonaniu. Rdzeniem jest drut o średnicy 1,5 mm opleciony cienkim drucikiem. Całość dwukrotnie zalana klejem do tektury, kartonu... aby przejścia były łagodne.
W końcu też udało się pomalować skrzynie ładunkową i troszkę ją postarzeć :). Przyklejone zostały też błotniki, a fartuchy podklejone schną. To tyle...

ObrazekObrazekObrazekObrazek
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

GRAC: STAR 28/29 ciężarówka - moje zmagania [KONIEC]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam.

Reasumując budowę: z modelu (opracowania) jestem zadowolony, model prosty, a za razem ciekawy. Co do mojego wykonania zadowolenie jest połowiczne, popełnionych jest parę błędów, które pod koniec prac dopiero wyszły.:( Ale jak na drugi model to i tak chyba nieźle. Zmieniłem fartuchy na tylnych błotnikach bo oryginalne wydawały mi się trochę "zabawkowe" i co ciekawe haczyły znacząco o koło zapasowe. Co do śladów eksploatacji część wygląda w miarę, a z części nie jestem do końca zadowolony.
Teraz powoli trzeba zastanawiać się nad czymś nowym, może z innej beczki... Kto wie.
To oglądamy...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

DO ZOBACZENIA W KOLEJNEJ RELACJI.:)
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3193
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję, całkiem fajnie wyszedł Ci ten model. Tylko dlaczego bieżniki na kołach nie są przyklejone w tę samą stronę ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Sprawa jest kuriozalna, Podczas wklejania felg nie zwróciłem uwagi na kierunek bieżnika... wklejałem je na CA więc rozbiórka była praktycznie niemożliwa. Cóż, musiałem się z tym pogodzić.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Gratuluje ukończenia, bardzo sympatyczny model. Widać, że się przykładałeś do niego i w rezultacie sprawia bardzo przyjemne wrażenie. W przyszłości może warto jednak pokombinować i drzwi szoferki robić oddzielnie, bo zniknęła nieco pod warstwami lakieru linia ich podziału. Zbliżenia atrapy z napisem STAR i znaczkiem... bardzo fajne.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

jacob: W przyszłości może warto jednak pokombinować i drzwi szoferki robić oddzielnie, bo zniknęła nieco pod warstwami lakieru linia ich podziału.
W KRAZIE zastosowałem taki patent, ze nakleiłem dodatkowe drzwi z zapasu i tym samym widać podział drzwi-kabina.
Reszta pięknie zrobiona. Gratulacje.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Dzięki Wam za miłe słowa, to prawda kontur drzwi praktycznie nie ma, a z otwieranymi nie chciałem kombinować na pierwszy raz. Co do przyklejenia drzwi dla uzyskania podziału to dobry patent "tommy-79" :) nie zmienia to jednak faktu co otwierane to otwierane.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
ODPOWIEDZ