M51 Isherman, Dragon 1/35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

M51 Isherman, Dragon 1/35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

Jakoś nie mam ostatnio mocy kleić kartonowych kawałków i bawię się plastikowymi. Ulepek z hałdy gratów przygotowanych z grubsza do malowania. Sklejony "spudełka" - lista niezbędnych poprawek jakie trzeba byłoby zrobić żeby był prawdziwą miniaturą M51 jest zbyt długa jak dla mnie. Odświeżony stary model Dragona, poprawili zawieszenie HVSS (miliard części i durne sprężyny umożliwiające teoretyczną ruchomość), fakturę odlewu na kadłubie i wieży (tak, była przedtem jeszcze brzydsza!) oraz dorzucili trochę blach, z których spora część w ogóle nie daje się zastosować. Do tego spore problemy z dopasowaniem osłony transmisji do reszty kadłuba. Robota ciągnęła się dzięki temu jak jeżyna po dupsku. Zdecydowanie nie polecam. Stare Academy albo nowa Tamiya zdecydowanie fajniejsze.
Model pomalowany podkładem z czymś w rodzaju preshadingu. Jak wyjdzie, nie wiem. Próbować warto. Na to pójdzie sugerowany przez producenta kolor.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

No i mamy koniec października. Przez ten czas wymalowałem przebrzydłego czołga, uświniłem świnidłami, nakleiłem naklejki. Teraz czekam aż do niego przypełzną gąsienice.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Pomimo wad zestawu, bardzo ladnie to wyglada. Przed laty rowniez go budowalem.

Ja bym mimo wszystko z Twojej listy pochwalnej (poczatek watku) skreslil zestaw Academy. Niemozliwie gruby, a przez to wykazujacy tendencje do deformacji Plastik i na moj gust przesadnie odwzorowana struktura odlewu. Mialem dwa zestawy Academy - w kazdym to samo. Bez ciecia i wstawiania dodatkowych usztywnien nie da sie porzadnie wyprostowac skreconej wanny. Pod tym wzgledem Dragon chyba jednak przyjemniejszy, gdyby nie to pasowanie przy transmisji i kolach napedowych oraz nieprzyzwoite przesuniecia form (przynajmniej w moich egzemplarzach tak bylo).

Tamiya - to jest to. Pieknie spasowany (w wolnych chwilach wlasnie buduje, ale wolniutko to idzie), delikatna struktura odlewu, zadnych deformacji. Jednak mimo wszystko brak mu jednego, jakze istotnego i charakterystycznego dla tej maszyny elementu - owego wielkiego reflektora na wiezy. Trzeba brac z Dragona. Ach, brezentowa oslona jarzma tez nie bardzo pasuje - Projektant modelu nie wiadomo dlaczego uparl sie, by wykonac ruchoma lufe i takie sa tego skutki. Ale z tym mozna sobie poradzic.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

No i nadejszła wiekopomna chwila w której udało mi się skończyć toto. Nadejszła i minęła, a toto garażuje na półce.
Doszły obicia, zacieki, kurz i tym podobne zabiegi uświniające.
Uświniony Sherman wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz pora pomyśleć o powrocie do papierowych okręcików. Tak na chwilkę :)
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Ładny ci on. Ten Sherman. Gratulacje!

Papierowe okręciki? Jak najbardziej! :D
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Model zacny, godny podziwu i innych achów, ale gdzie są okopcenia hamulca wylotowego lufy ?
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1057
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Naprawdę ładny. Podziwiam ludzi, którzy tak potrafią wybrudzić model.
Awatar użytkownika
xoxsc
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 27 2014, 17:17
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xoxsc »

Prawie jak prawdziwy. Idealne brudzenie jak na tereny pustynne.
Mi się bardzo podoba.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

Dziękuję za miłe słowa. O okopceniu hamulca wylotowego po prostu zapomniałem. Uzupełni się :)
ODPOWIEDZ