[R] MiG-21 1/33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

sławomir kromer
Posty: 739
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

[R/G] MiG-21 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

odpowiem w ten sposób
nie każdy jest orłem muszą być i wróble
a co do uwag zgadza się jest nie tak jak powinno być Ktoś kto czyta a nie tylko przegląda doczyta się że szybki kilkakrotnie startował z ręki więc inny nie będzie
mam tylko pytanie gdzie byli Ci co tak krytykują myślałem że jak jest coś nie tak to będą podpowiedzi co i jak a widze że bardzo się myliłem
Najlepiej być biernym podglądaczem a potem jechać jak na łysej szkapie
drugie pytanie -czy forum jest tylko dla orłów a zwykły sklejacz nie morze nic pokazać
a niektórym życze aby w moim wieku i pomimo kilku chorób mogli jeszcze lepić modele
PS lepiej nic nie pisać i nie pokazywać-
najlepiej będzie jak władni zlikwidują cały wątek
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Sławku, ja zapytam tak:
Co będzie następne?

Serdeczne pozdrowienia!

Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
sławomir kromer
Posty: 739
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Mirku czy doszła wiadomość na PW
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Niestety Sławku, nic nie otrzymałem.
pisz: mirmic64@gmail.com
pzdr.
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Kolego Laszlik na temat modelu wypowiedziałeś się krytycznie, masz prawo budujesz lepiej, dokładniej, itp. Dlaczego czepiasz się do pisowni i prawisz o zapisach w regulaminie, a Sam nie piszesz poprawnie po polsku. Kropka czy przecinek w odpowiednim miejscu to nie wszystko.
TikTak
Posty: 101
Rejestracja: pn maja 14 2012, 11:41
Lokalizacja: Łańcut
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TikTak »

Gratuluję modelu.

Spodziewałem się, że forumowicze, zapaleńcy w modelarskim hobby -
wspierają się i zachęcają w swojej twórczości.

W świetle powyższego założenia, wypowiedź kol. Laszlika wydaje mi bezsensowna, bo ani nie wspiera ani nie zachęca.

I tylko się od niej Internet niepotrzebnie zużywa ... :)
Wcale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

TikTak pisze:Spodziewałem się, że forumowicze, zapaleńcy w modelarskim hobby - wspierają się i zachęcają w swojej twórczości.

W świetle powyższego założenia, wypowiedź kol. Laszlika wydaje mi bezsensowna, bo ani nie wspiera ani nie zachęca.
Hmm, ciekaw jestem, skad takie wnioski? Bo akurat jesli o mnie chodzi, zawsze najwiecej nauki wynosilem wlasnie z krytycznych uwag. Uzasadniona krytyka jest bowiem w moim mniemaniu najwieksza pomoca na drodze do perfekcji. Stad nie potrafie znalezc wyjasnienia, dlaczego krytyka mialaby byc, jak to napisales, bezsensowna?

Zapewne nie powinienem sie tutaj odzywac, gdyz z modelarstwem kartonowym nie mam wiele wspolnego. Ale zacytowana powyzej wypowiedz dala mi troche do myslenia. A poniewaz od dziesiatek lat buduje modele plastikowe i RC, potrafie rowniez w miare trafnie dojrzec brak proporcji badz symetrii takiego lub innego elementu, czy krzywo zamocowane czesci modelu... Z tej perspektywy moge sobie pozwolic na stwierdzenie, ze nie dostrzegam w krytyce laszlika nic, co nie nie znalazloby uzasadnienia w prezentowanym wyzej modelu. A to implikuje pytanie, dlaczego mialby on nie zwrocic uwagi budujacego na dostrzezone niedociagniecia?

Takze fotografia stanowi od dziesiatek lat pewna (choc przyznam, ze nie najwazniejsza) czesc mojego utrzymania, wiec z tej perspektywy pozwole sobie potwierdzic krytyczne uwagi laszlika na temat zamieszczonych wyzej zdjec. Ale zeby nie bylo nieporozumien - na forum modelarskim nie oczekuje fotografii o jakosci porownywalnej ze zdjeciami zamieszczanymi, powiedzmy, w magazynach mody. Jednak obecnie dla wykonania w miare ostrego, prawidlowo naswietlonego zdjecia o neutralnych barwach nie trzeba wiele. Mozna tego dokonac najprostszym aparatem lub nawet smartfonem. Proponuje zauwazyc, ze rozwoj fotografii na przestrzeni ostatnich lat obdarzyl nas ogromnymi mozliwosciami technicznymi, pozwalajacymi na wykonanie stosunkowo prawidlowych zdjec bez koniecznosci przesadnego zaglebiania sie w tajniki fotografii. Wystarczy przeczytac instrukcje obslugi aparatu i troche pomyslec. Ale trzeba rowniez zrozumiec, ze wraz z tymi mozliwosciami wzrosly rowniez oczekiwania ogladajacych zdjecia. Dlaczego owe oczekiwania ignorowac?

A moze jednak przesadnie drazliwe reakcje na uzasadniona krytyke nie zawsze sa uzasadnione?

TikTak, mam nadzieje, ze sobie dobrze przypominasz moja reakcje na nie uzasadnione krytyki w innym watku? Pamietasz o jaki watek chodzilo? Tutaj jednak sklonny jestem uwazac krytyke laszlika za uzasadniona i wcale nie musi byc ona automatycznie rozumiana jako brak wsparcia.

Zycze wszystkim zdrowych i spokojnych Swiat.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ