Who has better toyz? [1/35]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

Who has better toyz? [1/35]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Witam serdecznie!

Planuję wykonanie dioramy dla teścia w ramach prezentu urodzinowego. Teściu strasznie lubuje się w swoim Polonezie - pucuje, poleruje, naprawia, grzebie w nim. Pomimo wielu lat użytkowania ten samochód wygląda jakby wyjechał dzisiaj z salonu samochodowego O.O i nie myśli o zamianę na inny samochód. Diorama ma być więc lekko uszczypliwa ale nie za dosłowna.

Bohaterami dioramy będą:
  • FSO Polonez Caro plus
    Czołg* :]
* Jak na razie waham się z wyborem wersji, nie mniej próbuję się wstrzelić w Leoparda gdyż "jest zbliżony" latami produkcji do Polonezów.
  • Polonez (1978-2002)
    Leopard 1 (od 1965)
    Leopard 2 (od 1979)


Oto dwa koncepty na scenkę:

1. W zasadzie pierwsza myśl jaka mi wpadła na temat tej dioramy. Czołg przejeżadżający się po Polonezie. Jednak jej słabością jest zbytnia dosłowność.

Obrazek


2. Trochę bardziej przemyślana jednak nie mająca tego pazura. polonez jadący "pełną prędkością" np po autostradzie, a z boku wyskakujący nań czołg np z wału ziemnego. Trajektoria lotu czołgu sugeruje zmiażdżenie samochód.

Obrazek


Nie bardzo orientuję się we współczesnej pancerce, więc liczę na pomoc.
Jeżeli chodzi o Leoparda udało mi się znaleźć takie zestawy:



Leopard 1 A3/A4
Model: Gąsienice: PE:

Leopard 1 A5/C2
Model: PE:

Leopard 2A4:
Model: Lufa: PE:


Z Polonezem jest trochę już gorzej. To co udało mi się znaleźć:
albo papierowe (co wiązało by się z dostosowaniem skali z 1:25 do 1:35) albo po prostu zrobienie modelu od podstaw.


Co myślicie?
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Poczyniłem trochę pracy startowej przy dioramie. Żeby było jak należy zrobiłem prototyp w programie SketchUp od Googla :) Modele pojazdów zostały pobrane z biblioteki 3d Warehouse: Nie modyfikowałem malowania pojazdów. Docelowo Leopard pewnie będzie w polskim malowaniu a polonez teściowym :] Tylko jeszcze dopowiem, że na prezentowanej scenie Polonez wykonuje skręt/zryw. Miejscem akcji jest Drogowa Trasa Średnicowa między Gliwicami a Katowicami. Wiatrochrony, które odlatują w kontakcie z czołgiem powinny rozbić się w zasadzie w drzazgi. W chwili obecnej, oczywiście placeholder. Aczkolwiek już zaczynam się zastanawiać jak ogarnąć to technicznie. Macie może jakiś pomysł?
Przede wszystkim chciałem sprawdzić czy diorama sama w sobie będzie ciekawa i interesująca.

Zastanawiałem się również czy zmienić tytuł dioramy na "Who is playing with better toyz?".

Co myślicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

W polskiej armii nie bylo nigdy Leo 1. Natomiast Leo 2 jest raptem od paru lat, glownie A4, a A5 chyba dopiero od paru miesiecy. Wiec jezeli chcialbys to bardziej osadzic w realiach poznego PRL'u to raczej T-55 albo T-72.
Panzer Machine
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20 2014, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panzer Machine »

Marcintosh pisze:W polskiej armii nie bylo nigdy Leo 1. Natomiast Leo 2 jest raptem od paru lat, glownie A4, a A5 chyba dopiero od paru miesiecy. Wiec jezeli chcialbys to bardziej osadzic w realiach poznego PRL'u to raczej T-55 albo T-72.
Myślałem o osadzeniu w realiach PRLowskich... ale sam nie wiem. Jednak chodzi tutaj o w miarę współczesną sytuację. Ten Leo jakoś mi siedzi.

Poprawiona wersja prototypu dioramy. Dziękuję wszystkim za feedback, sugestię oraz rady, Specjalne podziękowania dla Eric Draven.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak zawsze, Wasze uwagi są dla mnie cenne :)
TikTak
Posty: 101
Rejestracja: pn maja 14 2012, 11:41
Lokalizacja: Łańcut
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TikTak »

Może takie podejście do tematu zyska uznanie teścia?:

Obrazek
Wcale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Who has better toyz? [1/35]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Panzer Machine pisze:Nie bardzo orientuję się we współczesnej pancerce, więc liczę na pomoc.
Jesli chodzi o Leoparda, zarowno zestaw Revell, jak HobbyBoss zawieraja sporo wad i uproszczen, ale jesli juz wybierac, to jednak ten drugi da sie doprowadzic do porzadku mniejszym nakladem pracy.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ