Modeliki na Mikołaja ;-)

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Modeliki na Mikołaja ;-)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0

W „Modeliku” w minionych latach ukazały się m.in. 3 modele polskich tramwajów w skali 1:25, których autorem był Piotr Koper. Ten sam autor zaproponował mi niedawno przygotowanie i wydanie modeli tramwajów w „kolejowej” skali H0, czyli 1:87. Postanowiłem spróbować i do istniejącej już na rynku oferty kartonowych lokomotyw i wagonów H0 innych wydawców dołożyć dwa modele tramwajów: 105N i N. Od razu wyjaśniam: to nie są te same modele pomniejszone ze skali 1:25 do skali 1:87, ponieważ byłyby niesklejalne. Ich miniatury zostały przygotowane przez autora od podstaw, ale wystarczająco szczegółowo aby dobrze się prezentowały (z wnętrzem), co widać na zdjęciach próbnych modeli wykonanych z wydruków na zwykłej „plujce”. Wersja „N” prezentuje typowy i znany wszystkim wagon z dużym przednim reflektorem (w skali 1:25 był nieco inny).
Jak wiadomo sklejenie takich małych modeli wymaga zegarmistrzowskiej precyzji i chirurgicznej dokładności (choćby przy wycinaniu skalpelem otworów okiennych), ale konstrukcyjnie nie są to modele skomplikowane. Po sklejeniu będą miały odpowiednio 150 mm i 132 mm długości. Wydane zostały w postaci zeszytów A4 zawierających po 2-3 kolorowe arkusze z częściami do wycinania, po 2 arkusze z rysunkami montażowymi, po 2 strony z opisem i instrukcją budowy + po 2-3 zdjęcia modelu sklejonego przez autora. Cena detaliczna każdego z zeszytów wynosi 25,00 zł. Do modeli tych nie ma i nie będzie zestawów wycinanych laserowo, ponieważ nie mają one szkieletów, natomiast przygotowałem grawerowany laserowo fragment torowiska z kostką brukową o długości 185 mm (nr kat. T08) w cenie detalicznej 20,00 zł. Zapraszam do zakupów w naszym sklepie internetowym.
UWAGA: Modele te wydaję testowo i zależnie od zainteresowania seria pojazdów szynowych w skali H0 będzie kontynuowana lub nie. Ciekawy jestem Waszych opinii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


MODELIK 1/15 – Parowóz towarowy TKw2
Kolejny model parowozu w opracowaniu Janka „Kierownika” Kołodzieja. Ładny i dosyć duży (508 mm) pięcioosiowy pruski parowóz towarowy (normalnotorowy) z 1916 roku. Można go połączyć w pociąg np. z wagonami Beuchelt czy Fakultativwagenem (Modeliki nr 25 i 26/10; 2/14).
Model wydajemy z numerem 1/15, ale skoro jego wydanie udało się przyspieszyć to uznałem że nie ma sensu zwlekać z wprowadzeniem go do oferty – dzięki temu może ktoś dostanie go pod choinkę ;-).
Poziom i sposób opracowania modeli „Kierownika” wszyscy znamy, więc podaję tylko podstawowe informacje. Klejony blok formatu A3; 18,5 arkusza z częściami; 4 strony z rysunkami montażowymi + kolorowy rzut boczny; 1,5 strony z opisem i instrukcją budowy; kilka kolorowych zdjęć modelu sklejonego przez autora. Cena detaliczna modelu wynosi 100,00 zł., zestawu wycinanego laserem 80,00 zł. (wręgi, koła, liczne detale, grawerowane pomosty i tabliczki). Dostępny jest też zestaw kalkomanii w cenie 10,00 zł. Więcej szczegółów w naszym sklepie internetowym - zapraszam.

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ