Relacja shipyard Berbice 1780

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Laskonogi
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10 2014, 15:16

Relacja shipyard Berbice 1780

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laskonogi »

Witam jestem absolutnym nowicjuszem w modelarstwie kartonowym, choć wiele lat za sobą plastiku i żywicy obrabiania :). Zawsze marzyłem o żaglowcu ... a tu wpadł mi w ręke wypust shipyarda Berbice 1780 w skali 1/72

link do strony producenta
http://www.model-shipyard.com/html/z04.html

po otwarciu pudła oniemiałem - wszystko pięknie i równo docięte z fajną instrukcją i elemntami dodatkowymi

ochoczo zabrałem sie za dzialanie:)
oryginał :)
Obrazek
model drewniany
Obrazek

i kilka zdjęc z warsztatu
Obrazek
Obrazek

przymiarki do malowania (tutaj testy - tego nie będzie widać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

poszycie
Obrazek
Obrazek

brak doświadczenia i się zapadło ...
Obrazek
proces naprawczy :)
Obrazek
udało się
Obrazek

malowanie pokladu ... no nie wiem ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i teraz prośba o uwagi co do malowania - nie wychodzi to najfajniej - choć poklad ma być leciwy a nie nówka sztuka to wydaje mi sie za plaski no jakis taki nie taki - kupiłem dzis transparentną orange i będę jeszcze tryskał ... myślę nad olejami ?
jak malujecie pokłady jaką techniką ? będę wdzięczny za wsparcie. Papier strasznie chłonie szybko farbę i wszelkie standardowe dla mnie filtrowania washowania troszkę inaczej działają

próbuje także jakoś zamalować te kolki ... ale nijak .. skończy sie ze kupie fornir :)

aktualizacja 1:40 (padam):
kolejną koncepcją było stworzenie imitacji słoi delikatnych i rozmazanych
na początek transparentny potem rozmycie a na koniec połozyłem po całośc filtr
no i ... chyba wiecej z siebie nie wycisne ... ;( prosze o łagodny wymiar kary

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek ostatnie zdjęcie dobrze oddaje rzeczywisty kolor - przepraszam choć 5 lamp zapalonych moja idiotenkamera nie do końca daje rade na makrach
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 130
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witaj!
Cieszę się, że jeszcze ktoś zabrał się za ten model. Idzie Ci świetnie, a malowanie pokładu masz o niebo lepsze niż ja. W kartonach taj jak w plastikach panuje ta sama zasada, dziesięć razy przymierz, raz przyklej. Tylko w kartonie doszła nowość dla Ciebie, formowanie elementów.
Trzymam kciuki.
P.S. Jak jesteś jeszcze na tym etapie budowy to sklej szerokie trapy (cz.111) i wklej je do zejścia pod pokład.
Pozdrawiam!
Laskonogi
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10 2014, 15:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laskonogi »

dziekuje za dobre słowo - ja mam pewne wątpliwosci ale ide do przodu :) natomiast niezaprzeczalnie materiał jest niezwykły - bawi mnie to niezmiernie ...

co do pokladu zastanawiam sie czy go nie zastąpić drewnianym, wykonam próby, pooglądałem modele na kodze w ten sposób robione i nono motywacja :)

dzięki za przypomnienie
są w planach - choć ni jak ich nie będzie ich chyba widać
Laskonogi
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10 2014, 15:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laskonogi »

o takie cos kombinuje
Obrazek
Laskonogi
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10 2014, 15:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laskonogi »

moj sosnowy pokład sie nie sprawdził, po chwili przerwy i wielu próbach ciecia forniru przystąpiłem do podejścia nr 2
Materiał to jak juz wspomniałem to fornir klonu pocięty na cienkie listwy i w technologi => wikol + czarny marker wykonałem 1 cześć połpokładu

a o to zdjęcie porównawcze :)
Obrazek
ODPOWIEDZ