[R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace nad hangarami pomalutku idą do przodu a tym czasem także stoczniowcy pracują nad pokładem rufowym.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Mała aktualizacja pokładu rufowego tak wygląda na chwilę obecną. Tym czasem przez weekend była po przeprowadzce na nowe mieszkanie akacja zredukowania modeli które mam rozpoczęte i których już napewno nie ruszę poszły na strych nie które wzioł kuzyn który chciał spróbować sił z modelarstwem kartonowym, na placu boju zozstały 3 modele i to są trzy okręty Bismarck, Chikuma no i Akagi. Więc by nie kleić tylko pływadła postanowiłem w najbliszym czasie rozpocząć model który dostałem od dziewczyny jako prezent i którego się domaga bym go skleił ;) więc w przyszłym tygodniu zaprezentuje wam co to będzie a będzie to model pojazdu który chyba nie ustępuje ilości cześci IJN Akagi, możecie zgadywać ;)
A tym czasem głównym projektem nadal będzie model przy którym odpoczywam, a to będzie tylko odskocznia od dwóch japończyków.
Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Tomo11, nieźle kleisz, ale zlituj się... Posiłkuj się, proszę, słownikiem ortograficznym. Tyle błędów w jednym poście... :(
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witku sorki za błędy ale piszę korzystając z angielskiej wersji firefoxa i każde słowo mam podkreślone jako błąd i czytając później post przez te podkreślenia nie wszystkie błedy potrafię wyłapać.
Kolejne zdjęcie z postępów prac nad Akagi, podczas tego etapu napotkałem się z małym problemem a mianowicie przy części 96p i 95p brakło mi ok. 5mm części nie wiem czy to mój błąd czy błąd autora ciekaw jestem jak będzie u innych którzy budują ten model u mnie to było bez problemu do naprawiwnia bo i tak model maluje więc nie będzie tego widać.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

A stoczniowcy nie zwalniają tempa, powstają kolejne fragmenty tej układanki. Na razie ta konstrukcja bez wszystkich pomostów relingów artyleri wygląda jak by 3 letnie dziecko dokładało kolejne klocki różnych kształtów, jednym słowem nie ma tam żadnej spujności, ale powiem że bardzo przyjemnie się te klocki dokłada bo wszystkie ładnie do siebie pasują i nie ma z nimi na razie żadnych problemów.
Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Stoczniowcy nie próżnują i praktycznie kończą jedną stronę a plan jest taki by to końca przyszłego tygodnia zakończyć prace nad drugą stroną i brać się pomału za pomosty, drobnice itp. Przykleiłem także już gdzie nie gdzie pokłady ryflowane i muszę przyznać że zaczyna to całkiem fajnie wyglądać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Kolejne zdjęcia z postępów pracy, prawa strona skończona i w chwili obecnej prace przeniosły się na lewą stronę burt. Na lewej stronie nie co więcej pracy więc i tempo troszkę siadło ale myśle że do końca tygodnia prace z lewą stroną powinny być ukończone.
Niestey gdzie nie gdzie pod zaklejone już i pomalowane burty dostał się podkład i będzie trzeba w niektórych miejscach jeszcze raz pomalować farbą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
pporek8
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 29 2014, 13:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pporek8 »

Robi wrażenie. Jeżeli to jest model odpoczynkowy nie chce wiedzieć co nazywasz modelem "wyzwaniem". Bardzo mi się podoba efekt uzyskany po wypiankowaniu. Ja u siebie próbowałem pianki ale w takich miejscach jak dziobnica to ciężko mi się ją nanosiło. Pianka sama odpadała a tutaj widzę, że wszystko wypełnione od A do Z.
Gratuluję
_____________________________
W toku: RMS TITANIC - FLY MODEL, ORP GEN. K. PUŁASKI - GPM
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Na dziób czasami przyklejam pianke do sztucznych kwiatów wstępnie przyciętą a po wyschnięciu obrabiam ją tak samo jak piankę montażową.
Stoczniowcy jednak nie dali rady do końca tygodnia definitywnie zamknąć budowę burt, dałem im troszkę odpocząć 1 listopada no bo w końcu to model odpoczynkowy ;) ale co nie co dołożyli. Elementy przy których spędziłem kilka ostatnich dni zdecydowanie najbardziej pracochłonne i było z nimi troszkę zabawy, przedewszystkim z formowaniem nie których elemntów które dały mi popalić ale naszczęście mam to już za sobą i chciało by się powiedzieć teraz z górki ale myślę że tak nie będzie choć wydaje mi się że jak dwa ostatnie fragmenty burt przykleje to najgorsze będę miał już za sobą.
Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Dotychczas obserwowalem z wielkim podziwem, ale w milczeniu, by nie zaklocac watku. Ale mam jedno pytanie, jesli pozwolisz. Czesc podwodna gladziutka, niczym pupka niemowlaczka. Burty tez przepieknie wygladaja, ale poniewaz sa wykonane z kartonu, powinny tworzyc charakterystyczny uskok na styku z czescia podwodna. A ja tego uskoku dojrzec nie moge. Czy to ma oznaczac, ze tego uskoku nie ma? A jesli nie ma, jak tego dokonales, jesli mozna wiedziec?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ