Mi 24d KA 3-4/2013

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
k4ramba
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 04 2010, 11:09

Mi 24d KA 3-4/2013

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k4ramba »

Witam,

Z góry przepraszam jeżeli zły dział.
Poszukuje farby do retuszu mi 24d hinda w malowaniu polskim z kartonowego arsenału, 3-4/2013.
Przejrzałem już swoje wszystkie farby i niestety nie moge znaleźć odpowiedników koloru wybranego przez wydawce.
Posiada ktoś wiedze nt. numerów farb w modelu?

Karol
Awatar użytkownika
zbin
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 24 2011, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbin »

Czarny, biały, żółty, czerwony i niebieski, z tych kolorków coś wymieszasz :roll: A tak poważniej , piszesz że przejrzałeś swoje farbki i pewnie sporo ich masz. Znajdź przybliżone kolory i rozjaśniaj lub przyciemniaj, szarym lub białym. Dodając w różnych proporcjach podstawowe kolory które wymieniłem na początku, zawsze uzyskasz kolor który potrzebujesz. Jeżeli korzystasz z farb akrylowych sprawa jest ułatwiona bo nie musisz mieć śmierdzącego rozpuszczalnika. Ja retusz robię akrylami i mieszam na bieżąco na pokrywce słoiczka w którym jest woda do płukania pędzelka. Wiem że dobór koloru dla co poniektórych jest dość trudny bo w szkole ich nie nauczyli, ale mam nadzieję że Ty do nich nie należysz ;-)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2057
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Najlepiej jest wziąć sobie model do sklepu modelarskiego, poprosić o wzorniki farb akrylowych lub olejnych, jakie tam wolisz i dobrać najbardziej zbliżone kolory. Potem je ewentualnie rozjaśniać i przyciemniać w zależności od potrzeby, tak jak to napisał zbin.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
k4ramba
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 04 2010, 11:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k4ramba »

O akrylach nie pomyślałem, ale już kupione i farby dobrane :)

Dzieki za pomoc

Można zamknąć/usunąć/przenieść.

Karol
ODPOWIEDZ