[Relacja] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Niby można przyjąć, że właściciel tego samochodu, z nieznanych nikomu innemu powodów, umieścił tylną tablicę na zderzaku. Tylko wtedy powinno przy niej być też jej oświetlenie.
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Witam po prawie roczne przerwie. Może ktoś mnie jeszcze pamięta :) Postanowiłem kontynuować budowę. Chciałem się spytać czy ktoś chciałby zobaczyć dalszą budowę abym ewentualnie nie prowadził relacji na darmo :roll: . I mam prośbę, mianowicie zapomniałem jak sie wrzucało takie zdjęcia w miniaturkach jak to robiłem. Pamiętam że takim kodem i tylko url zdjęcia się zmieniało. Byłbym wdzięczny jakby ktoś przypomniał :lol:
Pozdrawiam :eek:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

No jasne, że ktoś by chciał zobaczyć co dalej. Nie istnieje coś takiego jak relacja prowadzona na darmo :lol: . Tak więc nie kryguj się tylko zapodawaj.

Co do kodu nie pomogę, ale podejrzyj może swoje wpisy ze zdjęciami to zobaczysz jak wpisywałeś kod.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Dzięki gk, nie pomyślałem o tym :D

Kontynuuje relację. Wykonałem niewiele przez ten rok lecz coś tam podłubałem. Wakacje się zaczynają więc biorę się do pracy, choć i tak nie będę poświęcał modelowi za dużo czasu.

Wykonałem i pomalowałem silnik :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Podwozie ukończone w 80%. Wykonałem przednią oś skrętną, tylny most i oczywiście wszystkie cztery koła ( nie znam się na samochodach i częściach :eek: )

Wiem że nie jest to idealne ale z tym że nie jestem doświadczony, jak na razie jestem zadowolony z efektu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Chętnie przyjmę wszelkie oceny i uwagi te pozytywne jak i negatywne

Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Nie rób zdjęć pod światło bo niewiele widać. Jeśli korzystasz ze światła dziennego zza okna to stań między oknem a biurkiem. Teraz to co chcesz pokazać jest nieoświetlone.
Słyszałeś już że farba za gęsta. Plakatówek nie używaj. Malujesz - Twój wybór, ale Pactrą to kładź kilka cieniutkich warstw. Jedn, dwie grube deformuje ci części.

Kiepsko coś poszło z osłoną wału napędowego. Jakaś nieuformowana, a to dość prosty półwałek :roll:

Wybrałeś wymagający model. Ciekaw jestem czy buda Cię pokona czy ty ją ;-)

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Część,

Kibicuje, i zwracam uwagę na okropny błąd. Przewody wysokiego napięcia w Twoim silniku, wychodzą z aparatu zapłonowego i idą do filtra powietrza, a powinny iść do świec. Silnik do Twojego samochodu, nazywa się S21, w google wpisz "silnik S21" i naciśnij grafika. Zdjęć jest bardzo dużo, a ten błąd łatwo poprawić.

Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Micek, w Warszawie M-20 był montowany silnik dolnozaworowy M20, a silnik S21 to silnik górnozaworowy stanowiący rozwinięcie silnika M20 montowany w nowszych Warszawach 223 (sedanach)
Obrazek
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Mariusz: tak czy owak, przewody wysokiego napięcia na bank nie wchodziły do filtra paliwa ;-)
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

gk pisze:Nie rób zdjęć pod światło bo niewiele widać. Jeśli korzystasz ze światła dziennego zza okna to stań między oknem a biurkiem. Teraz to co chcesz pokazać jest nieoświetlone.
Słyszałeś już że farba za gęsta. Plakatówek nie używaj. Malujesz - Twój wybór, ale Pactrą to kładź kilka cieniutkich warstw. Jedn, dwie grube deformuje ci części.

Kiepsko coś poszło z osłoną wału napędowego. Jakaś nieuformowana, a to dość prosty półwałek :roll:

Wybrałeś wymagający model. Ciekaw jestem czy buda Cię pokona czy ty ją ;-)

pzdr Grzegorz
Wiem że zdjęcia są kiepskie ale jak pisałem jest to moja pierwsza relacja i nigdy nie robiłem tego typu zdjęć, choć myślę że w miarę widać, a mój aparat i tak nie uchwyca szczegółów :D Ale z rada tym oświetleniem na pewno się przyda przy robieniu kolejnych fotek ;-)

Plakatówek nie używam, zrobiłem tylko wyjątek przy pomalowaniu tego paska na oponach, ponieważ nie chciało mi się jechać rowerem specjalnie po jedną farbę i to jeszcze po taki kolor co raczej się więcej nie przyda. Mimo że to była plakatówka to ją rozcieńczyłem i dałem kilka warstw aby troszku lepiej wyglądało.

Z tym wałem wiem ale i tak nie będzie potem widoczny a od spodu wygląda ok. Nie wiem czy model jest wymagający na razie idzie dobrze :D Mam nadzieję że go ukończę w wakacje.
micek pisze:Część,

Kibicuje, i zwracam uwagę na okropny błąd. Przewody wysokiego napięcia w Twoim silniku, wychodzą z aparatu zapłonowego i idą do filtra powietrza, a powinny iść do świec. Silnik do Twojego samochodu, nazywa się S21, w google wpisz "silnik S21" i naciśnij grafika. Zdjęć jest bardzo dużo, a ten błąd łatwo poprawić.
Masz rację, nie zauważyłem tego wcześniej :shock: Jak najszybciej naprawie ten błąd.

Dzięki wszystkim za komentarze i zainteresowanie :cool:

Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Witam. Chciałem tylko poinformować że będę prowadził relację także na innym nieco bardziej popularnym forum, aby zasięgnąć porad i opinii większego grona osób. Mam nadzieję że nikt nie ma mi tego za złe, a jeśli tak bądź jest to sprzeczne z regulaminem, zakończę ją na tamtym forum.

http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1

I z tym że chwilowo brak zdjęć lecz jutro to się zmieni zamieszam mały bonusik. Kiedy schły części, miałem małego gościa :D Niestety przypuszczalnie w wyniku zjedzeniu farby owad zmarł :( Za pewne przez kolor.

Obrazek

Pozdrawiam :papa:
ODPOWIEDZ