[R] F4U-1D CORSAIR 1:33 od Fly Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No dobrze. W koncu cos pokazales i o to mi chodzilo.
Zapewne ralacje o ktorych piszesz, ze czujesz sie pokrzywdzony w stosunku do ich autorow, za to ze nie skomentowalem braku w nich zdjec, to relacje do ktorych prawdopodobnie nie zajrzalem bo nie interesowala mnie ich tematyka. Nie studiuje wszystkich relacji codziennie, ale za to staram sie sledzic relacje lotnicze. Pancerka, okrety, kolej i budowle mnie nie interesuja wiec rzadko tam zagladam.
Co do relacji o ktorych piszesz, ze brak zdjec komentowalem pozytywnie, to sam jestem zdziwiony. Moglbys mi je wskazac, bo nie przypominam sobie?
Moze jak cofne sie w czasie do konkretnego watku to bede mogl sie do tego ustosunkowac jakkolwiek.
Poki co jednak ciesze sie ze relacja ruszyla. Bede zagladal regularnie i jak bede w stanie to cos pomoge.
Powodzenia.
P.S. Stronka ktora znalazles wydaje sie byc wystarczajaca do uplastycznienia kabiny.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Arkadiusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 10 2014, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz »

Kilka nowych rzeczy powstało,i od razu wyszły na jaw niedociągnięcia, najbardziej problematyczne to krzywizny poszycia kadłuba.
A na tym zdjęciu wszystkie części wnętrza kabiny, szału nie ma.

Obrazek

A tutaj na końcu wypełnienia luku koła ogonowego z hakiem widać wklejkę , tyle zabrakło długości do ostatniej wręgi.

Obrazek

I widok kilku części poszycia

Obrazek

Teraz czeka mnie mieszanie farb aby zretuszować niedostatki oraz pomalować kilka części które chcę dorobić do kabiny a wprawy w tym niestety nie mam.
Arkadiusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 10 2014, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz »

A w temacie mieszania farb, to sobie zrobiłem takie mieszadło ze spinaczy biurowych.

Obrazek
Arkadiusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 10 2014, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz »

Trochę więcej korsarza powstało, ale idzie jak po grudzie,

Obrazek

Obrazek

I w końcu niemal cały kadłub zrobiony

Obrazek
Arkadiusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 10 2014, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz »

Temat zamykam.Jak dla mnie to ten projekt jest niesklejalny, to porażka wydawnicza i projektowa. Osobiście radzę unikać tego autora i to wydawnictwo,
mam tylko nadzieję że kiedyś doczekam się porządnie zaprojektowanego i wydanego modelu "korsarza".
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Arkadiuszu,
zdjęcia nie mają najmniejszego zamiaru się otworzyć, przynajmniej u mnie!
A co do oceny prac autora (i autorów w ogólności), to byłbym ostrożniejszy, moim zdaniem tego rodzaju opinie idą nieco za daleko. Pomijasz element „własny“ – jeden zbuduje wspaniały model, innemu ten sam się „nie udaje“...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Arkadiusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 10 2014, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz »

Heinrich Kosmala pisze:...
A co do oceny prac autora (i autorów w ogólności), to byłbym ostrożniejszy, moim zdaniem tego rodzaju opinie idą nieco za daleko. Pomijasz element „własny“ – jeden zbuduje wspaniały model, innemu ten sam się „nie udaje“...
W tym rzecz, że byłem ostrożny przez kilka prób i podejść do tego modelu. Sklejenie kadłuba było wyczynem nie lada, ale skrzydła dopełniły szaly goryczy. Jak to zostało powiedziane na tym forum przy okazji dyskusji nad nowym wydawnictwem MM, masochizm nie jest istotą modelarstwa ale przyjemnością z budowy i jej rezultat.

Jeśli niedowierzasz mi, a masz do tego święte prawo, to jest jeden sposób weryfikacji mojej opinii.
Co do zdjęć to niestety nie mam pojęcia dlaczego nie wyświetlają się prawidłowo, obawiam się że jest to wina tego hostingu.
ODPOWIEDZ