*[Galeria/Samochód] Żuk karawan 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danio
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

*[Galeria/Samochód] Żuk karawan 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danio »

Witam, kiedyś trafiłem zdjęcie popularnego na polskich drogach żuka w wersji karawanu pogrzebowego i na tyle przypadł mi do gustu, że postanowiłem sobie taki skleić. Jako bazę do przeróbek posłużył mi żuk w wersji straży pożarnej z modelika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

He he, bardzo oryginalne :-)
To teraz jeszcze zrób Nyskę karawan, jak z filmu Amator ze Stuhrem.

Pozdrawiam
Mariusz
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
WALDAS
Posty: 101
Rejestracja: ndz lip 27 2008, 23:14
Lokalizacja: CZŁUCHÓW
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WALDAS »

Po dwudziesto letniej przerwie jak dla mnie jest super ale czytając czasami dotyczące szczegółów tematy nie którzy by szukali czegoś dla mnie jest super. Trumna jakaś taka nie spotykana raczej (żart), i ten koleś w środku z czego zrobiony?. POZDROWIONKA dla SZCZECINA i okolic.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Duży plus na pewno za pomysł i ogólne wykonanie. Nie spotkałem się chyba nigdy z karawanem z kartonu, także to coś nowego :pice: . Można niestety przyczepić się do kilku rzeczy. Nie jestem jakimś znawcą żuków (to raczej Niesiołowski), ale rzuca się w oczy ten płaski dach najbardziej, nigdy w żadnym Żuku takiego nie było, chyba że Józek ze Stachem dospawali blachę za stodołą :). No i wyszła z tego taka jakaś hybryda, ten Żukolot na zdjęciu (karawan) to starsza wersja jakiś A07 albo cóś w ten deseń, jeszcze zapewne z dolnozaworowym silnikiem (albo A05), a pożarniczy z modelika to A15M. O ile silnik nie ma znaczenia w modelu o tyle różnią się one kształtem karoserii i to bardziej niż się wydaje, zmieniłeś dolną połowę z przodu ale góra jest kanciasta, i przednia szyba jest wyżej niż boczne, a w starym były równe. Patrząc na wykonanie pogrzebowych dodatków, jestem pewien, że dałbyś radę bardziej zdetalizować Żuczka, przede wszystkim przednie reflektory i opony (czemu takie łyse?). To można jeszcze poprawić :cool: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

He, he, widziałem go na żywo na konkursie w koszalinie i trzeba przyznać, że choć niepozorny to przyciągał uwagę oglądających.
Gratulacje za pomysł i realizację :)
Awatar użytkownika
danio
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danio »

Dzięki wielkie wszystkim, że się podoba :D . Camilllo fakt trochę z tym dachem i innymi drobiazgami poszedłem na łatwiznę ale jak to mówią nic co z kartonu nie jest wieczne, więc zawsze można przerobić :lol: .
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Jest i piórnik .... :haha:
ODPOWIEDZ